Jura Šperl - s Limetalem v zádech

  • Číst 23634 krát

Dnešním mým hostem je Jura Šperl – neuvěřitelná studnice energie a dobré nálady. Nikdy, když zamířím na Moravu, nezapomenu se u toho sympatického vlasatého kytaristy stavět v Bučovicích na šálek dobré kávy. 20.10. zahajuje s Limetal v Hranicích na Moravě první samostatné turné, převeliký důvod se s Jurou sejít a připravit aktuální rozhovor ohledně Limetal turné 2017.

Juro, co máte nachystáno pro fanoušky, kteří si zaplatí vstupenku na Limetal tour 2017?
Poprvé v historii odehrajeme kompletně celou naši nejnovější desku (pozn. křest proběhl v pražské Lucerně 14. 2. 2017 a kmotry byli všichni členové Kabátu). Právě chystáme novou show s překvapeními a taky doděláváme kulisy, programují se světla,...tak, aby fanoušci odcházeli po produkci naprosto spokojení.

S vámi jedou hosté – kapely Ahard, Kapriola a Je:rem.i – jak se dozvím, která kapela kde s vámi vystoupí?
Tuto a další informace o turné nalezneš na www.limetal.cz

Proč právě tyhle kapely? Máte k nim vztah?
Na každou z těch kapel máme profesionální i osobní vazby, navíc nám vyhovují i žánrově.

Jaký prostor dostane hostující kapela?
Čtyřicet minut.

Tím jsem vyčerpal otázky okolo a pojďme přímo na vás. Jak dlouhý set máte nachystaný?
Dost dlouhý. Ale bude záležet i na publiku a jeho apetitu. Máme prostě připravený i nějaký ten případný přídavek.

DSC 0976

Vy jste celé léto zdárně objížděli velké festy (Basinfirefest, Rock Legends…) bude změna oproti playlistu?
Zcela určitě. Festivaly jsou o něčem jiném.

Předpokládám, že nosnou část programu zajistí nová deska, která je výborná, dostane se i na vaše staré skladby, ke kterým jste museli z nepochopitelných důvodů změnit text? Nutno dodat, že jim nový text sluší lépe.
Tak to děkuji za poklonu. I na tyto skladby příjde řada, to je přece jasné. Musím říct, že například "Pravdu ukáže čas" už zná skoro každý. Je příjemné vidět, jak si to lidi zpívají s námi.

Jak se pánové jako vy dostanete k mladé talentované bubenici, krásné Veronice Lukešové?
Pasujeme k sobě, protože jsme taky mladí, talentovaní a v nemálo případech i krásní. Kromě toho má Verča ten správný groove, což je důležité pro muziku, kterou se prezentujeme a navíc skvěle zapadá do party. Mimo jiné i proto, že má ráda Radegast a Baník. Má taky veselou povahu a my se fakt rádi smějeme. Je to fajn baba (v tom nejlepším slova smyslu).

Viděl jsem vás na několika festech a je vidět, že vám to s Verčou klapalo, jaká je ale nálada v kapele pár dní před začátkem turné?
Jsme doslova nabití energiíí. Pořád něco vylepšujeme a bavíme se vymýšlením, jak to celé pojmout. Docela ty přípravy gradujou. Já osobně už v sobě cítím takové to správné vnitřní napětí a těším se až to propukne.

Jak zkoušíte? Jak jsem slyšel, bude nová show, nová stage… můžeš něco prozradit?
To by nebylo překvapení. Můžu ti spíš prozradit, co neklaplo. Třeba to, že nakonec nikdo nebude dělat striptýz, oficiálně z důvodů, že na to nezbude čas.

DSC 0644

V kolika městech vystoupíte?
Šestnáct měst v různých koutech republiky.

Vám se zdárně rozrůstá fanklub, můžou se návštěvníci vašeho turné těšit, že si budou moc koupit nějaké ty kapelové suvenýry jako trička, mikiny, CD… ?
Fanklub je úžasný a dělá nám velkou radost. Od fanklubákú jsem dostal k narozeninám originální super dárek, až mi vyhrkly slzy. Škoda jen, že nemám ty abrahámoviny častěji. Co se týče merchandisingu - určitě si tam každý najde to svoje. Třeba právě dnes jsou už připraveny k vyzvednutí ve výrobě nové mikiny.

Vy jste vydali nové album i na vinylu jako 2LP, zanedlouho se stane sběratelskou raritou, co vás k tomu vedlo, v dnešní době vydat LPíčko?
Je to takový bonus pro fajnšmekry, jednoznačně jsme to dělali pro ně, není to nic na zbohatnutí, spíš naopak. Kromě všech songů z našeho debutového CD jsou tam i další věci, takže to má i sběratelský rozměr.

Nové CD s názvem Limetal jste křtili na začátku roku, vznikají nové skladby? Kdy se můžeme těšit na další CD?
Jasně, že děláme nové věci. V těchto dnech se ale naplno věnujeme přípravám na turné. Přesto máme jasnou vizi, kterou teď opravdu nemá smysl zveřejňovat. Na prvním místě nyní máme poctivě odehrané turné!

Juro, děkuju ti za rozhovor, co vzkážeš vašim návštěvníkům koncertu a našim čtenářům?
Že to bude stát za to!!!

DSC 0226