S Pavlem Lebedou o Ferat

  • Číst 1002 krát

Sychravé počasí poslední dnů mě neodradilo od procházky se psem, tak jsme spolu vyrazili polní cestou k lesu nad rodnou vískou. Když jsme přišli na hranici lesa, zaslechl jsem v houští hodně hlasitý šramot. „ Divočák“ napadlo mě hned. „ Ne! To určitě bude potomek vraha Pilčíka“ V tom se houští rozhrnulo a z něho vykoukla povědomá hlava. Byl houbař Pavel Lebeda – manažer Feratu. Byť toho bylo o Feratu napsáno v poslední době mnoho, nedalo mi to a Pavla jsem u jeho prázdného košíku trochu vyzpovídal.

Tak jak pokračují přípravy rozlučkový koncert Feratu?
Přípravy jsou v plném proudu. Musím smeknout před všemi aktéry, kteří přípravám na koncert věnují od srpna snad každý víkend.

Kde se vlastně scházíte? Co vím, tak jste zkušebnu teprve nějak řešili.
Zkoušíme u Dana Kroba v jeho velké zkušebně v Praze. Já prakticky neděli co neděli skočím do dodávky, po okrese posbírám Feraťáky, usadím je a pálíme to na Prahu. No a po zkoušce je to celé znovu, jen v opačném pořadí

A co propagace té akce? Jak jste pokročili s ní?
Nechali jsme natisknout asi 600 plakátů, které postupně rozvážíme po celém kraji. Na „Plzeňské vstupence“ je spuštěn předprodej vstupenek a jinak si každý najde vše potřebné na našem Facebookovém profilu.

Samotná osnova koncertu je tedy stále stejná nebo jste dělali nějaké programové změny?
Prakticky ano až na pár kosmetických úprav. Stále zůstává hlavní tváří Marcel Persy Šaman. Zazní i song od Dany Jelínkové – Orion. To je ale tak všechno, co ti z playlistu vykecám. Jak jsem ti už minule říkal, celou akci odmoderuje Petr Korál z rádia Beat.

Pavel dnes hub vskutku mnoho nenašel, nicméně on i celý Ferat vás všechny zvou na 28.10. do plzeňské Šeříkovky, kde se s nimi vrátíte o 30 let zpět v čase a pak se s nimi i rozloučíte ve velkém finále.

ferat1

Pro Rockpalace Šošon