Ještě nekončíme aneb podpantofláky v kapele nechceme

  • Číst 1372 krát

Rozhovor s Petrem Fišerou, kytaristou Konspiračních Teorií…

 Čau Péťo, vydal jsi se relaxovat do rumunských hor, upustit páru všedních starostí a možná i z lidí, kteří ubírají kapele energii a nedávají ji to, co by sis představoval….povyprávěj nám o krásách východní evropy, o místních slečnách a v neposlední řadě o dalším z Tvých koníčků, fotografování…
Ahoj Davide, máš pravdu…vydal jsem se na menší relax do rumunských hor. Dlouho jsem se nikam nedostal a tohle byl krásný zážitek. Všem těm, kteří milují nezničenou přírodu a horské dálavy, mohu Rumunsko doporučit.
Ženy,  to je další kapitola sama o sobě….a nejen ženy, ale lidé všeobecně. Tu jejich mentalitu a dobrosrdečnost musíš zažít…to se s českou náturou nedá srovnávat.
Focení je další koníček, který mám hodně rád. Na amatérský úrovni fotím portréty, především žen, ale nezbývá moc času…práce, muzika a právě kapele chci dát teď nejvíc. Proto jsem se rozhodl od všeho odpočinout a dobít baterky.
Moc se nám nedaří sehnat ty správné lidi..a ti, kteří ve skutečnosti nemají ani zájem hrát, tě vysají a seberou veškerou energii. My potřebujeme srdcaře, je jasný, že musejí umět i něco zahrát, máme totiž docela specifický styl…hrajeme v dropu c a dost z nich, ani neví co to je a takový k nám prostě nepatří.

Skládání písniček, psaní textů a shánění koncertů, je v porovnání sehnat ty správné lidi, tak aby kapelka, alespoň trošku fungovala, procházka růžovým sadem. Těm, kteří naší muziku nepochopili, tzv. bigbíťáci, těm se dá odpustit, ale pro ty, kteří se někam hrnou a ve výsledku mají čas dvakrát do měsíce, pro ty máme jasný vzkaz….to raději nemít kapelu žádnou a to jsem ještě slušnej….jak to vidíš ty ?
Za vším je mnoho práce, ať už skládání muziky, nebo psaní textů…to mi můžeš sám potvrdit. Další nelehká věc, je shánění koncertů.
Když se kapela rozpadne a příjdou nové posily, začínáte téměř od nuly a nezbývá nic jiného než-li si dělat vlastní akce a družit se s kapelama…takže to něco stojí, ale když milujete muziku a živé hraní, uděláte pro to vše.
Slovo bigbíťáci fakt nesnáším. Chtěj se zapojit a ve výsledku vůbec nechápou, o čem ta naše muzika vlastně je…ten jejich rytmus je v nich zakořeněnej a nechtějí se učit novým stylům.
A další věc…přesně jak říkáš, někdo se k nám nahrne a má čas dvakrát do měsíce. To ať se na to raději předem vyserou….můj vzkaz všem umělcům.

151417

Schůzka s novým bubeníkem, proběhne dříve, než-li vyjde tento rozhovor…vždycky se někdo najde, jen je třeba si ty démanty obrušovat a hlavně neztrácet čas a energii s někým, kdo přichází do kapely, aby řešil únik z čehosi. Jaký Ty máš vzkaz pro případné zájemce, kteří budou chtít s námi zdárně pokračovat ? Určitě máš stejný názor jako já, že hrát v kapele si musí člověk zasloužit…
Mám ten stejný názor. Teď budou přicházet nějaký nový lidi, všechno jim nastrkáme přímo pod nos a někteří, ani nevědí kolik času a energie, jsme naší tvorbě věnovali.
Přál bych si sehnat do kapely někoho, s kým si budeme rozumět i po lidské stránce  a který naší muziku pochopí a bude mít vše okolo rád, tak jako my….takový je můj vzkaz v láhvi.

V roce 2017 odehrála Konspiračka mnoho parádních koncertů, získáváme kontakty, mnoho nových kamarádů, přesto přichází rozpad a všichni víme, jak-koli se dá hrát bez basy, bez bicích už to nejde. Hameros se rozhodl, tak jak se rozhodl a nic nenaděláš. Jakej Ty máš na všechno pohled a jak si ceníš nabitých zkušeností ze skvělých akcí ?
Rok 2017 byl celkem fajn, jsme rádi za každou akci a za každou zkušenost. Konspiračka odehrála pár koncertů i bez basy. Názor jiných je, že to není možné, ale jsem jiného mínění. Znám dost kapel, které hrajou bez basy a dokonce i bez vokálu a hrajou fakt velký věci…v hudbě by neměla být hranice.
Muzika mě pronásleduje dvacet let a sleduju různé žánry, hlavně alternativy rocku, metalu a jazzu.
Na Hamerose jsem už dost alergický…byl to dobrej bubeník, do naší muziky se hodil a dost jsem mu věřil…je to pryč.
Pořád, ale věřím, že nás živé hraní bude zase nabíjet a dělat nás šťastnými. 

V následujícím období nás čeká především ustálení sestavy a nahrávání nových skladeb. Název nové desky „Nasaď mi na chvíli na píču motýly “ a my ho prozradit můžeme, jelikož se pohybujeme v hraničním pásmu konspirací, Tě uchvátil a jakožto dvorní fotograf kapely, máš již určitě rozpracován koncept, na zrození obalu…tady více neprozrazuj, jen se rozpovídej, jak se na tuto roli těšíš a jestli už opravdu víš, jak na to….
Určitě budu rád, když se naše sestava ustálí a konečně začneme znovu makat.
Teď máme materiál na nové EP, které bude mít, asi pět songů a myslím si, že to bude naprosto šílená věc…uvidíme.
Koncept na focení obalu už mám v hlavě připravený a jak už jsem říkal, bude to absolutně šílený. Nikdy jsem nic tak crazy nedělal a doufám, že se to všechno povede.

25591701 717779945077465 8536458934995830234 n

Od dob Impregnace uběhlo mnoho let. Myslím si, že pevné pouto nás obou, dává Konspirační Teorii naději, že znovu vkročí na prkna, co znamenají svět a budeme rozdávat radost všem, kteří nás budou chtít slyšet a příjdou na nás mrknout. Těm, kterým se nechce tahat zadarmo, mají prostě smůlu, pokora, poplácání po zádech a láska k hudbě je mnohem víc, než-li pomíjivá sláva. My dva už to dávno víme…nemýlím se, že ?
Od Impregnace uběhlo už docela dost let a byl to začátek čehosi….pro mě to byl narychlo vytvořený projekt, který potřeboval hodně doladit.
Už se mi nechce mluvit o lidech, kterým se nechce nakládat a vykládat aparáty před každým koncertem, kterým se nechce tahat, takřka zadarmo a pro které je víkendové hraní ztráta času.
Konspirační Teorie jsou dvě slova a my dva víme, co to znamená….ostatní si to musí zasloužit, ale budeme rádi, když se stanou součástí týmu a přátelství.

http://bandzone.cz/konspiracniteorie

Díky za rozhovor a ať se vše vydaří.

Pro Rockpalace Havrďák