Řvoucí motor kapely Grady Ann Petr Šíša Šperl

  • Číst 922 krát

Ty jsi nejnovější člen kapely Grady Ann. Jak se v téhle bandě cítíš?
Cítím se dobře, kluci mi přijali a zažijeme i nějakou srandu, která ke správné kapele patří.

Skládáš si i některé písně sám, aby ti „padli do huby“?
Zatím žádné, prozatím je dostatek dobrých textů. Sem tam si člověk ve větách musí jen přehodit slovosled.

Zpíváš ještě v kapele Armero Tragedy a Pozdní Sběr. Jak stíháš všechny 3 kapely najednou?
Musí být samozřejmě tolerantní i členové ostatních kapel, abychom skloubili zkoušky a koncerty. O tom co slyším doma, raději mluvit nebudu J

Zpíval jsi ještě v jiných kapelách?
Párkrát jsem byl na zkoušce s Grafitem, kde to nebylo podle mých ani jejich představ a tak jsme spolupráci ukončili.

Na konci ledna jste byli s kapelou v Praze v nahrávacím studiu. Jak nahrávání probíhalo? A je už možnost si vaše CD koupit?
Jo, byli jsme 5 dní v nahrávacím studiu KD Mlejn. Díky druhému zpěvákovi Jozzífkovi, který získal dar od zaměstnavatele za účinkování v pořadu Utajený šéf. Nahrávání probíhalo standardně, každý nástroj zvlášť a vzhledem k tomu, že Prahu máme od svého bydliště vzdálenou, museli jsme přespávat v nedalekém penzionu. Tím pádem jsme nepodcenili ani každovečerní přípravu na následující natáčecí den v místních hospůdkách. Řekl bych, že z nás vypadlo slušně znějící desetisongové cd, které jsme pod názvem No.1 pokřtili 9. června ve Skašově na venkovním parketu. Nějaké cd jsou ještě k mání, stačí napsat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  a není problém zaslat nebo osobně předat. Popř. na většině našich koncertech máme několik s sebou, tak je možné zakoupit za pár kaček i tam.

0044

Ve svém volném čase co rád děláš?
Rád jezdím na motorce, ale ostatní koníčky, díky tomu že se věnuji kapelám, odezněly. Hrával jsem nohejbal, ale dnes se dostanu maximálně 5x ročně na turnaj.

Kde se v tobě vzala záliba v motorkách?
První moji motorku mi táta udělal v 7 letech, takže jsem tam měl ze strany rodičů dobrou podporu. A to už mě nepustilo. Baví mě muzika i být mezi lidmi, s čímž jsou spojeny i motorkářské srazy.

Ty jsi i jeden z organizátorů závodu minikár. Řekni čtenářům Rockpalace o tom víc. A plánujete další ročníky?
Ano, předloni přišel na jedné „obecní schůzi“ někdo s nápadem, že u nás máme v Hodousicích u Nýrska super kopec, tak proč ho nevyužít na nějakou adrenalinově-zábavnou soutěž. Usnesli jsme se na závodech minikár. Ještě tentýž rok (2016) jsme udělali nultý ročník – víceméně jen pro místní. Akce se vydařila, proto jsme se rozhodli zavést to jako tradici. Minulý rok jsme uspořádali tudíž ročník první, který byl i pro širší veřejnost a to i z důvodu, že jsme spojili tyto závody s otevřením nového venkovního zastřešení parketu přímo na startu závodu, kde jsme uspořádali koncert jak Grady Ann, tak s Armero Tragedy. Letos už plánujeme další ročník. Termín vychází na 22.9. Rád vás tam uvidím, ať už jako závodníky nebo fanoušky. Po závodech bude koncert, na kterém si s kapelou Grady Ann zahrajeme.

Jak si začal zpívat? Učil si se sám nebo jsi chodil někam, kde tě učili pracovat s hlasem?
Někdo z kapely Pozdní Sběr mě asi někde slyšeli křičet a tak mě oslovili. Ve Sběru to bylo vyloženě o tom, že jsem byl samouk. Po společném koncertě s Radiátorem, jsme se smluvili s basákem Jardou, že dělá v Klatovech na projektu Armero a přivzali mě ke spolupráci. Tam už bylo nutné, nechat si s hlasem poradit odbornicí. Kytarista měl známou učitelku zpěvu, ke které jsem cca půl roku docházel.

0033

Zpíváš si i třeba v autě, když jedeš z práce domů?
Jo, jo, zkouším, co dám a dost často, když máme něco nového nahráno, tak zkouším písničky mých kapel. Pomáhá mi to i v zapamatování textů.

Umíš hrát i na hudební nástroj?
Na triangl, checht. Koupil jsem si domů elektrickou kytaru, ale nepřinutím se naučit tak, aby to bylo i veřejně publikovatelné.

Když se tě někdo zeptá na tvoje 3 TOP kapely, co odpovíš a proč?
Krucipüsk, ten mě zaujal jak texty, tak stylem muziky a hlavně Tomáš Hájíček má dobře démonickej výstup na pódiu. Slipknot proto, že mám rád, když muzika odsejpá a určitě Motörhead, Lemmyho zpěv je luxus. 

Musel jsi někdy odzpívat koncert, i když tě třeba bolelo v krku a sotva jsi mluvil?
Ani ne tak kvůli bolesti v krku, ale spíš kvůli únavě hlasivek, když jsme měli koncertový víkend, kdy jsme v pátek i v sobotu hráli jak s Grady tak i s Armerem a musím říct, že na konci sobotního hraní jsem toho měl až do pr…, ale když nemůžu, vzpomenu si na Růžu a pak můžu.

Máš nějaký cíl, čeho chceš dosáhnout?
Žít tak, abych žil a ne jen přežíval.

Co bys chtěl vzkázat čtenářům Rockpalace?
Užívejte hudbu, to co uvidíte live vám nikdo nevezme a určitě se na všechny těším na nějakém z našich koncertů. V nejbližší době nás můžete naživo vidět s Grady Ann: 4.8. na Úslava festu od 16hod.

Děkuji za pokec :-D

Pro Rockpalace Miri Koky Kokošková