S Pavlem Lebedou o „Spoláku“

  • Číst 2267 krát

Tak přátelé, po delší odmlce jsem opět zpátky a navazuji na jeden z mých posledních článků o kapele Ferat. Potkal jsem se totiž v jedné hospůdce u Přeštic s Pavlem Lebedou, který právě Feratu dělal manažera. Když jsem se ho zeptal na kapelu, s nadsázkou mi řekl, že Ferat připravuje koncert k „60.výročí vzniku“ v areálu Léčebny pro dlouhodobě nemocných v Letinech. Pak ale vážně dodal, že se plně věnuje jen produkci ve Spolkovém domě v Přešticích.

Pracoval jsi pro dvě kapely jako manažer a dělal jsi produkčního v jednom přeštickém klubu. Dnes pracuješ jako produkční ve „Spoláku“ v Přešticích. Proč ta změna? Hudební klub „Stodola“ změnila provozovatele a s touhle událostí přišla i změna hudebního zaměření klubu. Asi největším důvodem mého odchodu byl jiný pohled na další chod klubu Stodola.

A co tedy budeš dělat dál?
Po zániku Feratu jsem pomáhal Alanovi Reisichovi s produkcí jeho kapely Kabát revival West. Ta je dnes prakticky soběstačná a žije si svým vlastním životem a manažera nepotřebuje. Stodola si programy vytváří také sama, tak mi nabídl spolupráci Marek Kriegelstein ve Spolkovém domě v Přešticích. Tomu si nyní věnuji na plné pecky, a navíc pomáhám Radkovi Zíkovi s chodem jeho znovuzrozené kapely STORM.

„Spolkový dům Přeštice“, bývalý bigbítový svatostánek téměř zanikl. Dnes je opět na vzestupu. Co tady chystáte?
Připravujeme maximálně dvě hudební akce v měsíci, aby nedocházelo k tomu, že se v Přešticích sejde několik akcí najednou. Máme domluvené tradiční bigbítové kapely, jako je Benefit, Odyssea, Extra Band revival a osvědčené revivalové kapely. Tím je vlastně nastavený i žánrový směr, kterým se chceme do budoucna vydat

spoll

„Spolák“ byl v minulosti celkem vyhlášený, to jak mezi lidmi, tak i mezi kapelami. Jak je tomu dnes?
Téměř tři roky se tady nic nedělo. Chceme teď tedy navázat na minulost a oprášit jeho dřívější kulturní lesk. Sál prošel kompletní rekonstrukcí. Je zvětšené podium, upravené zázemí pro kapely a šatny a je upravena i kapacita sálu. Občerstvení zajistí dva bary přímo na sále. Jako takovou doplňkovou službu jsme připravili i dopravu fanoušků dodávkovým busem, ale až po předchozí telefonní domluvě.

Na co si mohou fanoušci bigbítu tedy v Přešticích těšit?
Akce začínají vždy ve 21 hodin. První aktuální akce je 24.11. a to vystoupí skupina KATR. Další akce je až 8.12. kdy přijede kapela SIFON na Ex. Radek Zíka přijede se skupinou Whitesnake revival 21.12. a přivezou si hosta Uriah Heep revival. Poslední akce letošního roku bude asi 25.12. a o tu se postará Kabát revival West.
První akcí, kterou jsme tady odstartovali, bylo společné vystoupení skupin Benefit a znovuobrozené skupiny Vejce. Přišlo se na ně podívat 360 platících fanoušků.

Pavla Lebedu většinou potkám na dost nezvyklých místech. Jednou v lese na houbách, jindy v hospodě, kde si léčí kocovinu. Vždycky si ale dobře pokecáme a já se dozvím, co je v muzice nového. Doufám, že se příště potkáme třeba na Měsíci a já se dozvím něco nového i kapele STORM.

Šošon pro Rockpalace

pl