Deprecated: strpos(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /var/www/clients/client2/web19/web/libraries/src/Filesystem/Folder.php on line 259

Deprecated: strpos(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /var/www/clients/client2/web19/web/libraries/src/Filesystem/Folder.php on line 259

Deprecated: strpos(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /var/www/clients/client2/web19/web/libraries/src/Filesystem/Folder.php on line 259

Deprecated: strpos(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /var/www/clients/client2/web19/web/libraries/src/Filesystem/Folder.php on line 259
Rockpalace otevíráTrezor

Rockpalace otevíráTrezor

  • Číst 2795 krát

Tomáši, otázka jako na všechny muzikanty, jak si se k muzice dostal a kdy jsi jí začal vnímat intenzivněji.
Muziku jsem začal poslouchat už v páté třídě základní školy. Mám staršího bráchu, a ten nosil od kámošů spoustu rockové muziky tehdejší doby!Já osobně jsem začal s muzikou až v 18ti letech,když jsme jako kluci poslouchali tehdyopulá Já osobně jsem ***

Pamatuješ ještě, jaké kapely jsi tehdy poslouchal a které tehdy LP tě nejvíc ovlivnilo?
Líbil se mi Sweet, Slade, Nazareth, Black Sabbath, Kiss a AC/DC! Hodně mně ale dostali KISS!! Na nich jsem ujížděl pěkně dlouho:-))
Spíše než LP mně nejvíce ovlivnila skladba z roku 1975 od SWEET -Action!!! Tahle píseń ve mně probudila pravého Rockera :-))

Než ses dostal k Trezoru, byly nějaké školní nebo jiné kapely a co jste s nimi hráli? A již od počátku ses postavil za mikrofon, nebo tam byl nejprve i hudební nástroj?
Nejdříve jsem to zkoušel na kytaru, ale to mě moc nešlo:-(( Tak jsem začal broukat. S kamarády jsme založili první kapelu s názvem Speed Death. Hráli jsme tehdy covery od Metaliky Helloweenu a Living deathu! To jsem poprvé zkoušel co to je zpívat na mikrofón :-)

Zmínil ses, že jste hráli i Living Death – první album, Vengeance of Hell mám strašně rád, proč právě Living Death. Nebyla to právě kapela, od které naše kapely přebíraly songy.
Vengeance of Hell 1984 je super album, všichni jsme ho hltali. Ty speedové riffy a uječený zpěv,to byla v té době naprostá revoluce! Jesti od Living Deathu přebíraly songy naše kapely? To nevím, ale my jsme byli určitě první:-) :-) :-)

65452330 347858989244758 5781848256199786496 n

Kdy jsi a jak nastoupil do Trezoru, přece už to byl tehdy pojem.
V Trezoru jsem začal zpívat v červnu rocku1989. Trezor tehdy byla kapela, která hrála po zábavách na Hlučínsku. Kluci měli ambice hrát vlastní skladby, ale původní vokalista do toho nechtěl jít tak mně oslovili a už to jelo!

Sledovali jste muziku okolo sebe? Jako kapela jste měli vzor?
Vzorů bylo hodně, ale asi ty největší byli Helloween, Iron Maiden a Judas Priest.

Ty jsi s kapelou nazpíval i dvě alba, vzpomínáš na tu dobu ještě? Ale před LP to byly, ještě jak se tehdy říkalo, demo kazety. Co obsahovaly?
Ta doba začátků v Trezoru byla pro mě moc důležitá, hlavně v přístupu k práci! Zkoušeli jsme 3x týdně a byla to celkem makačka, ale byli jsme mladí a plní energie. Každou novou skladbu jsme hned nahrávali v provizorních podmínkách na zkušebně a potom donekonečna předělávali, aby to bylo šik:-)Demokazeta byla spíše nahraný náš koncertní program Síla Života. Nikdy se však oficiálně k fandům nedostala. Když Petr Janda spustil edici pro mladé rockové kapely Rockmapa, byl TREZOR mezi vybranými a dostal prostředky na nahrávku v profi studiu. Tak vznikl první a taky zatím jediný regulérní singl V srdci tvém.

Počiny Máš svou šanci! a Tváří v tvář už vyšly jako oficiální LP. Myslím, že ani v roce 94 nebylo snadné se dostat do studia. Jak jste si tam vyšlapali cestičku?
My jsme to udělali na tu dobu úplně opačně. Zatím co tehdy kapely nejdřív oslovili vydavatelskou firmu, aby jim dali prostředky na studio a klip! My jsme vsadili vlastní prostředky na jednu kartu a nahráli si to sami. Zhruba po půl roce se ozval Popron music a celé dílo odkoupili.

V roce 97 se kapela rozpadá, byl důvod? Vyhoření? Co jsi dělal ty? Šel jsi někam hostovat?
Kapela se oficiálně nikdy nerozpadla, jen se odmlčela na 20let:-) Tehdejší doba Heavy rockové hudbě moc nepřála a nikdo z nás nechtěl pokračovat. Lumír Krpec šel hostovat do kapely Doga (a už tam zůstal) :-) Petr Slezák co by zvukař měl práce ve studiu taky dost. Bubeník Jarda, televizní a filmový střihač a já jsem šel zpívat do barové kapely:-))

Pokus o reunion kapely jeden proběhl neúspěšně, proč top tehdy nedopadlo?? A každopádně, kde se vzal impulz k obnovení činnosti?
S nápadem obnovit kapelu jsem přišel já, když jsem dostal nabídku od pořadatelů rockového festivalu Klimkovický kulomet vystoupit s Trezorem v původní sestavě. To se však nepodařilo realizovat, i když jsme měli asi dvě zkoušky v původní sestavě! Nepodařilo se dát všechny původní členy kapely dohromady, protože jsou zaneprázdněni jinými aktivitami. Kluci sami navrhli řešení nového Trezoru a jsme rádi, že nám drží palce. Díky.

Druhý pokus už byl bohudík úspěšný, takže – kdo s tebou do toho šel? Jak jste si sedli? Zafungovala chemie? Museli jste vykopat staré zpěvníky, nebo noty a slova naskákaly sama?
Na druhý pokus to padlo perfektně, sehnali jsme velice zručného kytaristu Václava Mocha, kterému sekunduje zkušený kytarový doprovoďák Aleš Klimša. Rytmika je původní a to Petr Slezák na basu a Jaromír Vašek na bicí. Všechno nám klape a chemie funguje:-))

A vůbec, jak odstupem mnoha let hodnotíte materiál, který jste onehdy vyplodili?? Sáhli jste k nějakým úpravám?
Samozřejmě, že by se dnes dalo něco asi i udělat jinak. Pro nás bylo důležité, že jsme v rámci tehdejších možností odvedli možné maximum. Vždycky, když jsem si pak pustil v průběhu těch dvaceti let naše skladby, jsem hned ožil a říkal si: „Jooo, to přece ještě musí jít!“

Tak máme rok 2019, doufám, že jste se patřičně rozkoukali a máte vítr v plachtách! Jak to vypadá s koncerty a co od vás mohou lidé čekat? Máte playlist sestavený ze starých skladeb, nebo už píšete nebo jste napsali skladby nové?
Do teď máme za sebou celkem šest koncertů a něco se už rýsuje do konce roku a také lení fesťáky 2020. Náš playlist obsahuje 17skladeb cca hodinu a půl hraní. Něco nového se už rýsuje :-))

65826994 609241302818493 947248302624079872 n

Na to se váže hned další otázka – co nosič? CD? Plánujete, popř. vydání nějakého Best of pro ty, co vaši éru nezastihli?
Plánujeme se přes léto zavřít do studia a natočit takový malý bonus pro naše fans! Bude to zřejmě SP, které bude obsahovat skladby Trezoru, které se nevešly na naše CD!

Píše se rok 2019, muzika je o „fous“ dál, jak by podle vás mělo vypadat nové CD Trezoru? Budete vycházet ze stejných kořenů, nebo se necháte ovlivnit moderním zvukem a stylem?
Určitě budeme vycházet ze stejných kořenů a příklon bude k naší první desce Máš svou šanci. Zvukově jsou možnosti dnes celkem jinde, tak uvidíme, jak si s tím náš zvukový mistr Petr Slezák poradí. Všichni víme, že perfektně:-))
*Je dá se říci digitální doba – Spotify, MP3…. myslíte si, že má ještě cenu v dnešní době investovat do klasického CD, popř. i vinylu?
Klasickou vinylovou desku nic nanahradí, to je hudební skvost! Určitě je lepší po koncertě nabídnou fandům fyzicky nosič než nějaký odkaz na stránky:-((

Přece jen je to nějaký pátek od tvých hudebních začátků, změnil se tvůj názor na muziku, co poslední dobou posloucháš?
Poslechnu si rád jakoukoli muziku která je dobrá a nemusí to být jen Heavy. Hodně se mi líbí třeba, Five Finger Death Punch, Bullet for My Valentine a Stone Sour.

Pokud se nepletu – a já se nepletu, uvidíme se někdy v listopadu na koncertě ve Spáleném Poříčí, který organizuje bigbítový nestor Pepík Bruha. Jak jsem z jeho slov pochopil, kdysi jste v Poříčí taky vystupovali, koho sebou přivezete na Plzeňsko?
Tak to se teda pleteš :-)) Není to v listopadu ale 20.12. 2019 a přijedeme společně s kapelou Doga! A už se na Plzeňsko moc těšíme.

Tomáši, náš čas se blíží, kde můžeme získat informace o vaší aktivitě, koncertech? Máte nějaké aktuální stránky, popř. FB profil??
Samozřejmě tady jsou!
Web Trezor
Facebook
Youtube

A závěrem - co vzkážeš čtenářům Rockpalace a jaký tvůj nejoblíbenější klip jim pustíš, na čem teď nejvíce ujíždíš?
Trezor ležel dlouhou dobu na dně hudebního dění .Chtěli bychom požádat čtenáře Rockpalace aby nám pomohli ty těžké zarezlé dveře Trezoru znovu otevřít :-) Děkujeme.

Pustíme si mou oblíbenou: