Komunál/ Komunální odpad

  • Číst 7454 krát

Ekzém z komunálního odpadu, následně jako Komunální odpad byli několikrát v mém pořadu Prima ZAK TV Dobré ráno s rockem. Jako Komunální odpad vládli přes 50týdnů Šumavské pětce s tehdejším hitem Talisman, na radiovém Rockpaláci jsme jim věnovali celou hodinovou historii a kolikrát tam zazněli ani nespočítáme. Tahle kapela se dokázala z nuly vypracovat až na špičku a věrnost jejich fans je až legendární a cestují za dnes již Komunálem po celé republice.

suchanek rockpalace
Luboš Suchánek v Prima ZAK TV propagace alba 11. hodin do útoku (soukromé video)

Radku pár otázek, hned první už jsem viděl plakátky na akci Komunál/Komunální odpad, co plánujete? Půjde o delší turné nebo jen o několik akcí?
Celkově by se mělo jednat o 8 zastávek napříč republikou. V první půlce koncertu vystoupíme jako Komunální Odpad a v tý druhý jako Komunál. V rámci těhle akcí by jsme chtěli tak trochu přiblížit našim nynějším fanouškům atmosféru koncertů z dob Komunálního Odpadu a zároveň těm, kteří třeba přijdou zavzpomínat, naopak představit naší současnou tvorbu. Samozřejmě to, že letos slavíme 30 let na scéně vidíme jako ideální příležitost se tak trochu ohlídnout jakou cestu jsme za ty roky ušli.

Takže v rámci akce zazní i staré songy Komunálního odpadu?
Určitě! A myslím, že fanoušky z dob Komunálního Odpadu dost potěšíme.

Nemůžu se nezeptat na moje oblíbence. Tehdy Komunální odpad hrával i cover Karneval od XIII. století, je v plánu i on?
Zatím je v širším výběru. Ale těch songů, který se často opakuji v přáních fanoušků a v neposlední řadě by jsme si je rádi zahráli, je víc než dost. Ať už jde o Komunální Odpad nebo Komunál, tak věřím, že si každý tu svojí srdcovku najde.

Můžeš prozradit jaké, jak probíhal jejich výběr?
Výběr zatím stále ještě probíhá a kupodivu se i celkem shodujeme v tom co by jsme chtěli hrát. Což u nás není zrovna pravidlo? Samozřejmě určitý songy, jako je už zmíněný Talisman nebo Zvoník vynechat asi nelze.

Vrátíte se v rámci Komunálního odpadu až do éry rakví, kostlivců…
V době kdy jsme začínali to k nám prostě patřilo, a tak fanoušky, kteří tuhle dobu nezažili, nemůžeme o tenhle „zážitek“ připravit.

Plánujete tuhle výjimečnou akci zvěčnit na DVD? Přece jen už půjde o raritu.
My jsme začátkem roku pokřtili DVD z koncertu v pražské Lucerně, a tak jsme tentokrát o kompletním záznamu úplně neuvažovali. Nicméně se určitě nějaký materiál nabírat bude.

Co hosté v podobě ex členů? Nebo vše odehraje nynější sestava?
Nemůžeme vše prozradit….. Co ale prozradit můžeme je to, že se můžete těšit na třihodinovej set složenej z pecek obou kapel. A o překvapení určitě nebude nouze.

Předpokládám, že scéna bude velkolepá?
Rozhodně! Navíc to budou rovnou dvě rozdílné scény. Zvuk, světla a veškerý technický zázemí bude hodně nadstandartní. Nechceme v tomhle duchu nic podcenit.

komunal live
tehdejší Koumální odpad, křest alba Bůh má jednu tvář (soukromé DVD)


Závěrem Tě poprosím o vzkaz pro všechny fanoušky.
Budeme moc rádi pokud s námi budete chtít zavzpomínat. Ať už patříte k fanouškům, kteří pamatují éru Komunálního Odpadu nebo nás znáte už jen jako Komunál. Budeme se snažit , aby jste z každýho koncertu odcházeli s pocitem, že stálo za to žít!
Předprodeje na jednotlivý akce se rozbíhají v těchto dnech, takže sledujte náš Facebook, Instagram , Youtube, Spotify atd. kde se dozvíte všechny informace.
Začínáme 11.11. v Solnici u Rychnova nad Kněžnou. Turné vyvrcholí 25.12. velkým koncertem. v Králikách u N. Bydžova.
Těšíme se na Vás!