Leona Šenková - Nejsem jen holka ze Superstar

  • Číst 3651 krát

Jsi známá jako zpěvačka a to primárně rocková, ovšem málokdo ví, že kromě zpěvu ses učila také na akordeon. Zvládla by jsi něco zahrát?
Na ty časy, když jsem navštěvovala ZUŠ, vzpomínám ráda. Chodila jsem do ní devět let a myslím si, že mě tenkrát paní učitelka dost naučila. Z paměti bych už dnes asi nezahrála, ale podle not určitě ano. Prý se na takové věci nezapomíná.

Jak a kdy ses dostala k rockové a metalové muzice?
Začínala jsem na lidovkách, přes muzikály, pop a nakonec se mi nejvíce do srdce vryla hudba rocková, ke které jsem přišla kolem jedenáctého roku, vlastně i díky mému tátovi, kterému to hrálo v autě. Ve 13ti letech jsem začala zpívat s kapelou Komat od nás z Chvaletic. A tím už bylo jasné, kam patřím.

Vždy jsi působila jako rebelka, dnes už jsi krom toho i matkou, změnil se nějak tvůj náhled na život, po narození syna?
Čím člověk je, tak to nezmění nikdo a nic. Rebelkou jsem stále, takový už člověk buď je a nebo není. Snažím se být synovi vzorem, dobrou mámou a hlavně před ním nechci skrývat jaká opravdu jsem. Musím být otevřená. Nebudu si hrát na tak  "slušnou" , když taková vlastně nejsem. Chci být máma důsledná, ale na pohodu.

rockpalace.cz 01 senkova

Je náročné skloubit rodinný život s hudební kariérou?
Když je práce, je to dost náročné. Chůvu malému dávat nechci, pořád to je cizí paní. A když celá má rodina je v práci, tak občas krizové situace nastanou. Ale vždy se našla kamarádka nebo nějaké řešení pro hlídání. Jinak se to zvládat dá, když člověk chce obojí, tak mu nic jiného nezbývá.

Krom všech hudebních aktivit a rodinného života jsi také uspěla v soutěži Miss  Prima Křivky 2016. Plánovala jsi být aktivní i v oblasti krásy a modelingu, nebo jak se to sešlo, že jsi krom zpěvačky a rockerky ještě navíc Miss?
Přihlásila jsem se sama. Vše na popud hloupých komentářů lidí, kteří píší články jen a stále o mé postavě, což jsou články stále dokola. Tak jsem těm, kteří stále kritizují plnoštíhlé ženy chtěla dokázat ,že i my můžeme, umíme, cítíme, dýcháme...A ejhle, korunka je doma a tu mi nikdo nevezme. Ráda bych se tomu věnovala, bohužel tady v Čechách o to nikdo nemá zájem, ačkoli v cizině plus size "frčí". Asi jsme za opicema a žijeme pořád tím, co nám noviny vrazí do hlav.

Byla to cenná zkušenost, vidět všechno to kolem a zkusit si to na vlastní kůži?
Zkušenost to byla a to teda velká. Jak Superstar, tak i Miss. Není to legrace být celý den na jehlách, pořád se usmívat, držet si tělo, ... každá práce má své.

rockpalace.cz 02 senkova

Tvoje tělo zdobí nejedno tetování, mají pro tebe speciální význam? Nebo hlavně dokreslují tvoji rockovou image?
Je to trošku "úchylka". Ty řeči : ,,dáš si jedno, budeš chtít další" tomu jsem nevěřila, dnes už ano. Někdo to bere jako ničení těla a někdo jako svou image nebo jen ozdobu. Já to mám spíše jako ozdobu, protože se mi tetování líbí a mám v podstatě samé houslové klíče, které jsou mým znamením.

Po osmi letech tě však média označují jako holku ze SuperStar, neleze ti to už někdy krkem?
Přímo mě to "se**". Já nevím jak to říct slušně, ale narovinu. Ono k rockerce se to moc nehodí. Stačilo by jen zpěvačka. A kdo chce, ať si o mě najde víc, když mě nezná. Je pravdou, že po osmi letech už nic moc. Je to prostě nálepka.

Dnes s odstupem už určitě můžeš říct, co ti ta soutěž dala. Šla by jsi do toho znovu?
Tak soutěž mi dala zkušenosti, známosti a rychlý růst z malé holky. Otevřela mi oči z hloupé naivity. Nevím jestli bych do toho šla znova. Možná pro to 1 místo, když mě vyhodili před rockovým kolem, na které jsem se těšila já a myslím, že i fans. Byl to tenkrát dobrý tah.

rockpalace.cz 03 senkova

Máš za sebou různorodé spolupráce, Richard Müller, Bohuš Matuš nebo Ortel. Jak dochází k takovým spojením? A chystáš nějaké další duety i do budoucna?
Společně se buď sejdeme někde na koncertě, nebo Vás interpreti osloví sami. Ačkoli ne všichni musí být rockeři. Ráda si někdy zazpívám i něco jiného, zpěvák má zazpívat více žánrů. Do budoucna ráda opět s někým něco nazpívám.

Co máš v plánu v nejbližší době? CD/Singl?
Teď se dávají věci dohromady, s blížícím se jarem. Na zimu skoro pořád spím. No ne, to byl vtip. Ale s jarem přichází nové věci. Nikdy nic neplánuji moc dopředu. Jeden skladatel mi poslal pár nových songů, tak se do toho vrhnu. Ráda bych jela hitparády, ale zatím jsem nenarazila na nikoho vlivného, kdo by mě "krmil" a muzika zkrátka stojí peníze. Ale alespoň to vše dělám srdcem a nálepku zpěvačky mi stejně nikdo neodtrhne. Přece to dělám od dětství, a i v tom našem českém slavíkovi mě 33. místo ve zpěvačkách stále těší.

Na závěr se zeptám, máš nějaké životní krédo, heslo a nebo slogan, kterým se řídíš?
Ano mám. Protože dokud se zpívá, ještě se neumřelo.

Děkuji za rozhovor a přeji spoustu dalších, životních úspěchů.
I já Vám děkuji za rozhovor.

Pro Rockpalace, Daniel Talanda.