Loco Loco

  • Číst 4198 krát

Čtyřčlenná pražská, rock-screamová banda, kterou v současné době můžete vidět a slyšet na turné se skupinami X-CORE a DYMYTRY.

Začneme představením kapely, pro případ, že o Vás někdo zatím neslyšel. Takže, v jakém složení hrajete?
Hrajeme ve složení :
Matthew Chanders - zpěv, screamo, rap
Kousek - kytara, vokál
Domino - bicí
Roman - basa, vokál
a doplňují nás samplový smyčky.

Kdy jste se dali dohromady?
Začali jsme v roce 2011. Od tý doby jsme vystřídali pár členů, hlavně na postu basy.

Máte nějaké předchozí hudební zářezy?
Jasný, že máme.
Kousek hrál v kapele Eclipse of Shadows společně s Milošem Meierem, potom v Jay-zen, Jana Kratochvílová & Illuminatica a aktuálně hraje spolu s Loco Loco i v kapele Matahari.
Domino začínal s kapelou Straton, a nynější jeho bokovky jsou Imrich & Tango a zaskakuje v kapele Olgy Lounové.
Roman je náš nejčerstvější člen a hrál, nebo hraje ještě v kapelách Key Features, The Hero a Capoiera.

Loco je španělsky bláznivý, Loco Loco je bláznivý na druhou?
Loco Loco by měli pochopit jako bláznivý člověk v každým koutu světa. Ne jen ve Španělsku. Proto jsme si ten název vybrali. Zcela z vypočítavých důvodů, a aby byl název ještě bláznivější, tak jsme slovo loco použili hned dvakrát :-) Nechtěli jsme název ani česky ani anglicky, tohle nám přišlo jako skvělá kompromisní alternativa.

rockpalace.cz 01 locoloco17
Prakticky od počátků Vaší tvorby spolupracujete s různými hosty (Dog Eat Dog, Žántí, Dr.Kary,...). Která z těch spoluprací byla z Vašeho pohledu nejzajímavější, nejpřínosnější?
Ano, od začátku se zaměřujeme na to abychom co nejvíce spolupracovali i s jinými muzikanty. Nejen zpěváky, ale například kluci ze Status Praesents napsali muziku na skladbu Fakoff Na Koff, kterou jsme potom s klukama i nazpívali. Nejzajímavější spolupráce byla jisto jistě s Johnem z Dog Eat Dog. Je jistě jasný proč …
Nejčastěji spolupracujeme s Dr. Karym, protože jeho skvělej hlas se k našemu pojetí hudby hodí, a protože se snažíme najíždět do ragga metal vln, tak se jím i necháváme ovlivnit a zdůrazňovat ragga pohodu z naši hudby.
Každá ze skladeb, kterou jsme dělali s některým z interpretů je skvělá, protože je dělaná danýmu zpěvákovi tak nějak na míru. Vždycky si s takovou skladbou více vyhrajeme a je o další hlas bohatší, takže výraznější.
Nejsledovanější skladby jsou asi Kdo je víc s Dog Eat Dog a teď novinka Monstra s kapelou Dymytry.

Konkrétní hostovačku máte v hlavě už, když tvoříte určitou věc, nebo to vyplyne z okolností/možností?
Jak jsem říkal před chvílí, bývá to tak, že si řekneme téma a s kým bychom rádi skladbu nazpívali a potom daného interpreta oslovíme.
Pokud na to kývne, není co řešit. Úspěšnost 90 % :-)

Spousta Vašich songů je opatřena klipem. Je to proto, že jste fanoušci audiovizuální tvorby? Nebo kvůli lepší propagaci, zapamatovatelnosti?
Je to pěkně drahej koníček … Je to daný dobou, lidé dnes muziku jen neposlouchají, ale často na ní i koukají.
Zcela jistě je to tím, aby skladba nezapadla, aby si ji posluchači líp naposlouchali, zapamatovali si ji. Díky obrazu více naznačíme myšlenku skladby. Texty míváme trochu obecný, takže videem jim trochu přiblížíme náš pohled na věc.

Texty Vám velkou měrou píše Radek Žantowský (Jaksi Taksi), kdo dělá hudbu?
S Radkem se spolupracuje báječně, proto dělá naše texty velkou měrou. Je na něj spoleh. Hudbu mám na starosti já (Kousek). Tam o tom moc nedebatujeme, jen s Matesem na doma vytvořené demo skládáme ve zkušebně zpěvy. Ty jsou většinou předpřipravené, ale hodně vokálů vznikne i na místě v rámci experimentování.

Koncem loňského roku Vám vyšla nová pecka - Nevím jak, a hned zkraje tohoto roku jste vydali duet s Dymytry - Monstra. Je v plánu i plnohodnotná deska? Nebo jsou tyhle dvě věci spíš na podporu série letošních koncertů?
Je v plánu nová deska, ale myslím, že až tak na začátku roku 2018. Vydáváme skladby po singlech a tohle jsou první dvě vlaštovky. Skladba Monstra s kapelou Dymytry je i na podporu turné. Svou práci skladba dělá skvěle.

Máte za sebou několik zastávek velkolepého turné s X-CORE a DYMYTRY. Co můžou diváci, kteří přijdou na některou ze zastávek turné očekávat?
Máme za sebou v tuhle chvíli už půlku turné a turné je zatím to nejlepší co nás s kapelou potkalo. Plný sály, skvělá technika, zázemí, které Dymytry i nám předskokanům poskytují. Lidi co na turné dorazí zažijou opravdu skvělej večer. Hodně kytar, skvělý světla a samotní Dymytry a jejich světelná show je pecka.

Pro Rockpalace Daniel Talanda.