Pavilon 9 - Uvaříme vás ve vlastní šťávě!

  • Číst 2490 krát

Chrudimská kapela Pavilon 9 vznikla již roku 1998 a v jejích počátcích její inspirací byli skupiny jako Sepultura, Helmet, Biohazard a další. Obrazně tak převzali štafetu po tehdejší známé chrudimské kapele Daen, která v té době upustila od metalového stylu, takže vznikem Pavilonu 9 Chrudim nepřišla o svoji domovskou, tvrdě znějící kapelu. V počátcích šlo samozřejmě o metalovou bandu, která se nebála expedimentů, což posléze vyústilo až v hardcorový sound, což určitě nebylo na škodu, právě naopak! Od začátku své vystupování zakládali na vlastní tvorbě a jejich songy vždy v sobě nesly prvky nejen tvrdosti a agrese, ale dle mého názoru i veliké dávky melodičnosti, což si podle mě získalo mnoho fans tvrdého rocku z širokého okolí! Rovněž výborné texty, řekl bych v plné nahotě odhalující náš život, stojí jistě za pozornost. Nyní došlo v této bandě k některým změnám a i k natáčení nových věci, proto jsem oslovil kytaristu Marcela Tomana, co že nového na nás chystají?

Ahoj Marceli, na úvod bych Tě chtěl požádat, zda by jsi těm čtenářům, kteří mají takové mezery a vaši kapelu neznají jí mohl trochu přiblížit a říct i o změnách ve složení, které  jsem registroval?
Ahoj Pepíno, Pavilon 9, jak víš, byl založen v létě 1998, takže za rok to bude 20 let, co jsme na scéně, Jsme takovej chrudimskej Olympic (smích) a hodláme to pak také řádně oslavit.  Za těch 20 let se v kapele vystřídalo hodně lidi, z původní sestavy tam jsem já a Ondra, který si dal na pár let pauzu, ale dobří holubi, jak se říká, se vracejí. Začal jako zpěvák s kytarou, když se vrátil drtit basu, pak i kytaru a nyní zase zpívá. Už mu chybějí jen bicí (smích).
K velké změně došlo na konci ledna, když nás opustil náš dlouholetý zpěvák Joule. Mysleli jsme si, že to bude těžký ho nahradit, ale nás jen tak něco nerozhodí. Ondra přestal s kytarou a chopil se mikrofonu a myslím, že mu to jde vážně skvěle, což ostatně můžete slyšet na novém singlu Flashback, který nyní byl právě zveřejněný.

Za dobu vaší existence jste vždy hráli svoje a řekl bych hodně dobré věci s texty jak v českém, tak i anglickém jazyce, jak tomu bude nyní?
Začínali jsme v češtině , pak jsme měli období. kde jsme koketovali s angličtinou ,mysleli jsme si , ze to bude znít více světovjejc (smích). Vrátili jsme se nyní zpátky k češtině a je to myslím dobré a tak to zůstane.

Právě nyní vám vychází singl Flashback, který dáváte i zdarma ke stažení. Chystáte rovněž i nějaký klip, popř do budoucna i celé album?
Ve studiu Streetsound v Pardubicích jsme pod taktovkou Martina Tefra natočili 3 nové skladby. Konečně se nám podařilo dosáhnout zvuku, který se nám dlouho nedařilo najit v různých studiích. Všem vřele doporučuju Streetsound, super spolupráce! Chystáme se natočit video k jedné ze skladeb a pak ještě jedno speciální video s naším dvorním tatterem Andělem. Ten si jednu skladbu nazpíval sám a použije to jako reklamní video ke svému tattoo salonu, takže je na co se těšit. Jakmile budeme mít dost nového materiálu , je možné , že natočíme celé album, i když v dnešní době v tom moc nevidím smysl, protože kdo si dnes CD kupuje a studio není zrovna levná záležitost.

15391018 10154846814284516 858104192909944478 n

Koncem minulého roku jste si zahráli společně po boku americké hardcorové legendy, kapely Pro-Pain. Jak jste si tenhle koncert užili?
Jo, koncert s Pro-Pain byl super, splnil se nám takovej sen zahrát si s takovou legendou a hodně nás to nakoplo. V roce 2009 jsme měli hrát se Sepulturou, ale pořadatel to vytuneloval a někam zmizel.  Abych nezapomněl, v současné době zkoušíme s druhým kytaristou, kterého v dohledné době představíme.

Vím, že jsi veliký fanda AC/DC i jsi hrál v revivalu této legendární kapely. Když odbočíme od Pavilonu, chystáš mimo něj i hraní v jiných projektech?
Jo máš pravdu, jsem velkým fandou AC/DC. Na nich jsem vyrost a podle jejich písní jsem se začal učit hrát na kytaru. Já pro Pavilon 9 dýchám a žiju a na další kapelu už nemám čas a ani potřebu, jsem spokojenej, jak to je. Je pravda, že jsme měli takovej sranda projekt, hráli jsme skladby od AC/DC, nešlo vyloženě o revival a hodně mě to bavilo, ale už jsem na to neměl kvůli Pavilonu a práci čas.

Na závěr, kde vás mohou vaší fans vidět v nejbližší době a chystáte i na léto vaši účast na nějakém festivalu?
Chystáme koncerty, vše se dozvíte na bandzone nebo na našem facebooku. Jo a ještě vzkaz vám všem – Lidi choďte na koncerty a podporujte muziku, děláme to pro vás!

Více info o dění v kapele i o nových věcech a vystoupení lze nejít jak na facebooku Pavilon 9, tak i na http://bandzone.cz/pavilon9 kde si můžete poslechnout i zdarma stáhnout výborný nový sing Flashback i další pecky téhle skupiny.

Myslím, že Marcel má jistou pravdu a nezbývá než v brzké době na vystoupení Pavilonu 9 vyrazit. Jejich hudba spolehlivě dokáže zahnat deprese či smutky a určitě z jejich vystoupení odejdete plni síly, odhodlání, jako by politi živou vodou a za to já osobně dávám Satanovi ruku do chřtánu! Takže pokud chcete na chvíli vypadnout ze sraček tohoto světa, nechat zmizet všechny strasti a pořádně se nechat nakopnout do života nezapomeňte, ten lék na veškeré neduhy má jméno Pavilon 9 !!!

Pro Rockpalce Pepíno Sodomka.

Foto achvív kapely Pavilon 9.

znak