Philem (CIF) o novém klipu

  • Číst 7018 krát

Aktivitu v táboře mým gotických oblíbenců Cathedral In Flames sleduji víc než pozorně a tak mi neunikla zmínka o chystaném singlu. Bohudík jsme s Philem v kontaktu, tak najít trošku společného času nebyl zas tak problém, abych ho vyzpovídal. Bohudík v muzice máme hooodně společných témat, ale jak Phil minule poznamenal, mimo Kiss -)))

Zdravím CIF, takže na 15/4 je ohlášený nový singl, předpokládám, že zůstáváte u anglických textů, takže o čem bude? Plánujete někdy nazpívat něco v rodném jazyce?
Zdravíme všechny čtenáře Rockpalace! Náš nový singl se jmenuje “Release the Pain”. Textově se v něm trošku vyrovnávám s loňským rokem. Gatsby složil nádhernou, pomalou, hymnickou melodii, která mě inspirovala k refrénu “I see dead people everywhere”. Nemoci, válka na Ukrajině, celkové šílenství, prostě všude kolem sebe vidím jenom mrtvé lidi. Zpíváme anglicky a už to tak asi zůstane. Ať se to někomu líbí nebo ne, jazykem rock´n´rollu je prostě angličtina. Osobně si myslím, že je pár dobrých českých textařů, ale celkově mi české texty připadají jako znásilnění podstaty hudby:)

Kde jste singl nahrávali a jak vám dlouho nahrávání trvalo?
Jedná se o druhou spolupráci s legendárním producentem Johnem Fryerem, který sídlí v Los Angeles. Po první věci, kterou jsme s ním udělali, kterou byla rychlá “Not Another Vampire Song”, jsme si chtěli vyzkoušet, jak nám půjde společná práce na pomalejší skladbě. Po poslední desce, kterou mixoval Eike Freese společně s Gatsbym v Hamburku, jsme tentokrát sáhli ještě o level výš. John Fryer míchal Fields of the Nephilim, Nine Inch Nails nebo Depeche Mode, takže jsme mu dali volnou ruku. A výsledek je podle nás bomba, takže to vypadá, že s ním natočíme celou novou desku, která už se nám pomalu rýsuje. Nahrávání samotné je u nás vždycky dlouhý proces, takže jsme jednotlivé stopy nahrávali průběžně celý podzim v několika studiích.

Důležitá otázka, předpokládám, že autorské duo Phil/Gatsby zůstalo stejné. Ale co obsazení, kdo se na singlu podílel?
Vítězný tým se nemění, takže i nadále pracujeme jako autorské duo s Gatsbym. Obsazení zůstalo také stejné, kromě mého a Ambřina hlasu Gatsby nahrál většinu nástrojů, jen o kytary se podělil s naším skvělým kytaristou, kterým zůstává Billac DeVille. Ale rád bych zmínil i Pavla Marcela, u kterého už léta točím vokály a který nás už za ty roky zná a já si od něj rád nechám při vedení některých zpěvných linek poradit. Přeci jen v refrénech je i 5 mých vokálů přes sebe.

Nadhodil jsi na počátku plnohodnotné album, můžeš prozradit něco málo? A co singly, budou mít následovníka?
Kola kreativity se po vyčerpání s poslední deskou zase roztočila, takže máme už 5 věcí na novou desku, která by mohla být v zimě hotová. Singly chystáme postupně vypouštět i dál, navíc jsme se ke každému rozhodli natočit i pořádné video, takže Release The Pain nebude výjimkou.

Při našem posledním rozhovoru jsme se zmínili, že bodujete i v širém světě. Jak vaše úspěšné tažení pokračuje?
Poslední singl je s přehledem naše zatím nejznámější věc, která rotuje v alternativních rádiích i gotických a postpunkových playlistech po celém světě. Dostala se dokonce na prestižní americkou kompilaci nejlepších 30 gothicrockových písní roku 2022 “Obscura Undead”, ale boduje i mimo gothické škatuly, třeba v Emo Barbie Rock.

Můžete prozradit vaše plány na rok 2023?
Rádi bychom do konce roku dodělali desku, uvidíme, jak nám budou múzy nakloněny. Časově je docela náročné pracovat v několika studiích a míchal v Los Angeles, ale snad nám to klapne.

Tradičně, co vzkážete našim čtenářům a jaký klip jim doporučíte? Za mne ještě pozdravujte zbytek kapely a jmenovitě krásnou Ambru.
Holky a kluci, nenechte si do hlavy cpát blbosti, poslouchejte dobrou muziku a neberte drogy! Aspoň ne moc. Klip? Zkuste náš Not Another Vampire Song. Hřbitov, desperádi, krásná ženská a skvělá písnička. Co víc si můžete přát?