Plaské léto

  • Číst 8326 krát

Konec „epidemie“ odstartoval konečně hudební akce pro rockové fanoušky, kteří byli dlouhé měsíce bez své muziky a kapel. Mnozí, stejně jako já, nedočkavě čekali, až otevře své „brány“ rockový stánek v Plzni Šeříkovka, která nabízí široké spektrum hudby pro všechny věkové skupiny. Setkáváme se s Láďou Prusíkem, produkčním Šeříkovky ale i Plaského léta.

Ahoj Láďo, Plasy a bigbíty jsou na Plzeňsku notoricky známé, kdysi Czech Rock Block, nyní Plaské léto. Pokoušíte se na CRB navázat? Nebo proč vzniklo Plaské léto?
Ahoj Honzíku.  Je pravda, že Plasy jsou takovou mekkou bigbeatu. Je tam obrovská tradice, jak jsi zmínil, ČRB jsem spoluprodukoval  a Drákulu jsem pořádal s nynějším majitelem Knížecího pivovaru, mým kamarádem, Petrem Neumanem. Byla to pro mě příležitost, jak získat zkušenosti a kontakty, které využívám i teď. A vlastně to, co se teď děje v Plasích, je pokračování toho všeho, jen ne na louce, ale na nádvoří v pivovaru. 

Jaký je to ročník??
Já osobně produkuji druhé Plaské kulturní léto. Nejsem si jistý, ale 5. ročník?

Jaká agentura Plaské léto pořádá?
Agentura? Ale kdeže… Já to dávám dohromady za podpory a odsouhlasení Petra. Plus mi pomáhají kámoši Hroch a Jindra „Terry“ Krša a švára Zub.

FB IMG 1627813485242

Máte už kompletní rozpis? Na jaké kapely se můžou lidé těšit?
Sezóna je v půlce… 7.8. Knížecí metal fest, 21.8. MŇága a Žďorp + Gravity (USA), 4.9. Vohnout + Gallileo

Hrozba Covidu visí stále nad námi, máte to nějak limitované počtem lidí?
Covid vůbec neřeším a podle mě 99% lidí už toho má plné zuby, chce žít a bavit se. Jestli to zase na podzim vlci zavřou, tak už lidi budou pěkně nasraný a myslím si, že se to bude různě obcházet a koncerty se budou konat utajeně,  jako to bylo za komančů. Možná vznikne nová generace mladých rocker a rebelů, jako jsme byli my…zakázané ovoce nejvíc chutná

Co vstupenky, dají se někde koupit v předprodeji a má Plaské léto nějaký FB, web.. kde lidé mohou získat aktuální informace?
Jak  Šeříkovka, tak Plaské kulturní léto spolupracujeme s GoOut. Ke každé pozvánce na FB připojujeme proklik na jejich stránky s předprodejem.

Jak je to se začátky akcí? Jsou stabilně dané, nebo je to řešeno vždy od kapely ke kapele?
Začátky jsou různé, podle obsazení jednotlivých akci, počet předkapel atp. Vždy je uvedeno na pozvánce.

facebook knizeci metal fest

Postřehl jsem, že chystáte i Metal fest – koho uvidíme a uslyšíme?
Knížecí metal fest bude 7.8. Vystoupí  Attax, Septic People, Hi-Fly, Komunál, Fata Morgana, Debustrol. Veškeré info, včetně časového rozpisu, předprodeje atd.,  je na FB stránkách PKL.

Jaké je jednání s kapelami po tak dlouhé době jejich nečinnosti? Mají chuť do hraní?
Jednání je v naprosté pohodě, všichni se těší na živé vystoupení a na lidi. Spíš je vidět před koncertem určitá nervozita, z dlouhé pauzy, nejspíš. To všechno ale při prvních tónech spadne a je vidět jen velká radost, že je vše tak, jak má být.

Ty jsi taky produkční Šeříkovky, chystáte spustit ještě letos nějaké koncerty?
Šeříkovka začíná v říjnu. 99% koncertů se mi povedlo přeložit buď ještě na podzim, nebo  na jaro 2022. Všechny předprodané vstupenky zůstávají v platnosti a musím říct, že si lidi kupovali lístky i při „pandemii“, což je super.

Láďo, dík za rozhovor a jaký klip doporučíš našim čtenářům?
Já taky moc díky a těším se na další spolupráci. Metal  forever!