Plzeňský metal od Pearly Seconds dobývá Čechy i Německo

  • Číst 3128 krát

Asi bych se měl zamyslet nad tím, jak žiju a jestli je skutečně práce to nejdůležitější. Už si ani nevzpomínám,kdy jsem si vyrazil na nějakou hudební akci, kde bych tedy zrovna nehrál s naší kapelou, jen tak si poslechnout dobrou muziku. Nestalo by se totiž,že by mi unikl vznik mnoha kvalitních kapel. Jedna z nich je grupa Pearly Seconds. Abych si tedy doplnil mezery v hudebním dění,vyzpovídal jsem Perleťové Vteřiny v čele se Zdenkem Votavou
Tak mi kluci o sobě něco řekněte. Jak jste se dali dohromady?
Kapelu Pearly Seconds jsme založili v roce 2015 po příchodu zpěváka Honzy Trappa, který nahradil za mikorofonem zakladatele původní kapely Tomáše Votavu. Ten se rozhodl šetřit nervy a hlas a věnuje se opernímu zpěvu. Původní kapela se jmenovala The Delivery. Hráli jsme všechno kolem rocku a metalu. Z příchodem Honzy došlo k menší změně stylu a názvu. S Honzovo hlasem jsme trochu přitvrdili a v létě 2015 jsme natočili tři songy ve studiu v Klatovech u Pavla Broma. Rok 2016 jsme věnovali spíš koncertování a pilování našich starých i novějších songů.

Když si přeložím název vaší kapely, nemohu v něm najít nějaký smysl. Proč právě Pearly Seconds?

Název vznikl z kapelního vtipu. Náš klávesák Petr Vícha minul správnou klapku (což se mu samozřejmě jinak nestává) a svojí chybu obhájil tím, že hraje paralelní sekundy. Trochu jsme to zkomolili a dali si to do názvu nově vznikající skupiny. Nic víc. :D

Hrajete spolu teprve dva roky a přitom máte fakt velké pole působnosti. Překvapilo mě,že jste celkem známí i v zahraničí. Kde tedy všude vystupujete?
Koncertujeme v Čechách, ale zjistili jsme, že mnohem lepší reakce na naší hudbu mají fanoušci v Německu. Naše alternativní metalová muzika tam prostě nějak funguje. Díky dobrým manažerským schopnostem zpěváka Honzy Trappa se nám podařilo udělat několik koncertů v Německu. V Selbu, Drážďanech, Frankfurtu, Karlsruhe, atd…

perl sec

Letos jste také natočili váš první videoklip. Jaký je a pod jakým dohledem vznikal?

Letos došlo ještě ke změně na postu basové kytary. Už s novým basákem Honzou Hoffmanem jsme natočili náš první videoklip ke skladbě Asleep and Quiet. Klip natočil a zrežíroval geniální Michal Skořepa ze skupiny Stroy. Hudbu k tomuhle songu jsme natáčeli v Turnovském studiu s producentem Martinem Volákem, který z písně dostal absolutní maximum. Oba dva odvedli neuvěřitelnou práci a byli pro nás skvělou inspirací.

No a co chystáte dál do budoucna? Máte nějaké plány nebo jste si stanovili nějaké pevné cíle?

Naším cílem je natočit konečně desku. Tvoříme celkem pomalu, ale snažíme se to dělat pořádně. Chystáme se udělat pár nových songů a vybrat 9, které dáme na desku. Dalším cílem je hrát víc v Německu, protože jak jsme zjistili, máme tam mnohem větší šanci.

Když se podívám na vaši tvorbu, připravil jsem si otázku,proč máte anglické texty, když je čeština tak pestrý jazyk. Vaše zahraniční koncerty mi vlastně už ale odpověděly. Kdo vám tedy píše texty a kdo u vás tvoří hudbu?

Každý song vzniká v podstatě úplně jinak. Dřív se stávalo, že v podstatě hotovou písničku jsem přinesl já (Zdeněk Votava – kytara). V poslední době ale plno nápadů přichází i od ostatních členů. Tím, že tvoříme víc společně na zkouškách, nám to trvá mnohem déle. Zpíváme anglicky, zatím nás neláká vytvořit song v češtině. Většinu textů napsal původní zpěvák Tomáš. Některé píšeme dohromady a s jinými nám pomáhali i lidi mimo kapelu.

ps

Tak pánové! Děkuji za povídání za sebe i za čtenáře ROCKPALACE a přeji vám,aby se vám deska povedla a aby jste odehráli všechny akce, jak tuzemské a tak i ty zahraniční, ve velkém stylu.

Pro ROCKPALACE Šošon