Rozhovor se skupinou Not the Ones , Punk rock Berlín

  • Číst 7146 krát

Vladimír Volman zpovídal před Českým tour punkovou kapelu z Berlína  Not the Ones. Pokud vás to někoho oslovilo, přijďte na jejich concert do mosteckého Rokáče v sobotu 12.11. 2022. Předskočí jim severočeští matadoři LEGALIZACE.

Ahoj, představ nám svou kapelu pro eventuelní fanoušky v ČR.
Ahoj, jsme Not the Ones z východního Berlína. Hrajeme špatně nalazenou taneční hudbu.
Na pódiu jsme jen tři: Hugo na basu, Palme na bicí a Kidd zpěv a kytara, ale bez Skippyho, našeho kluka na všechno, bychom nic nedokázali.

Jak často hrajete? Vaše pozice na berlínské scéně?
No, mívali jsme problém s bubeníky (tak jako hodně kapel), takže jsme nikdy nehráli tolik, jak bychom chtěli, ale tento rok byl docela dobrý. V roce 2022 jsme odehráli několik krátkých turné, několik festivalů a také několik koncertů v Berlíně. Vznikli jsme před 11 lety, hráli a koncertovali s mnoha známými kapelami a na berlínské punkové scéně jsme již docela znamí. A hlavně, v Německu hrajeme i s opravdu velkou kapelou, Do řady! Znáš je?

kidd1

Vystupovali jste někdy v České republice, nebo je to vaše premiéra?
Hugo odehrál pár koncertů v České republice se svou starou kapelou. Viděli jsme pár vystoupení Českých kapel na cestách. I jako spoluvystupující zde v Německu, ale s jinými kapelami než s námi. Ale s Not the Ones je to poprvé, a jsme z toho velmi nadšení.

Znáš nějakou českou punkovou kapelu?
No, Do řady !  známe a samozřejmě jsme zkoukli Legalizaci, která s námi bude hrát v Mostě. Hugo se také setkal s NVÚ, Gauneři, Pilsener Oiquell a nebo Green Monster, když jezdil na turné se svou starou kapelou a poté, v poslední době, s Prisoners of War a Pirates of the Pubs.

Vydali jste již 3 LP. Můžete popsat spolupráci s labelem Wanda records? Výhody, nevýhody?
Wanda Records je pro nás perfektní label. Máme to štěstí, že se nás ujali od prvního EP.  Vše co jsme vydali a vyprodukovali, bylo u tohoto labelu (kromě split 7"). Samozřejmě nejde o žádné velké vydavatelství a moc nejedou do digitální distribuce nebo mainstreamového streamování, ale protože to stejně není to, co chceme, dáváme přednost našemu malému labelu, kde vám šéf labelu dá housku k snídani, když jste na turné a rozhodnete se u něj přespat.

kidd2

Jak distribuujete svou hudbu? Klasické obchody, E-shop, na koncertech?
Jo, vše co si zmínil. Naše věci prodáváme hlavně na koncertech, nebo festivalech jako mnoho alternativních kapel. Wanda Records se stará o to, aby LP byly také v mnoha obchodech s deskami a samozřejmě si je můžete také objednat online. Pro nás je skvělé, že se nemusíme starat o distribuční část mimo naše vystoupení.

Jmenujte své oblíbené umělce, kteří Vás inspirovali.
Oh, je jich tolik, že to nejde spočítat, a všichni tři máme jiný hudební vkus. Já jako zpěvák a skladatel v naší kapele se neinspiruji pouze hudbou, ale i literaturou; pro mě jde hudba a literatra ruku v ruce. Naše poslední album All Cut Up si pohrává a cituje od spousty inspirativních lidí z oblasti hudby a literatury. Nechybí samozřejmě punkové klasiky jako The Adverts, The Clash nebo The Boys, ale také Dylan, The Stones nebo Patti Smith a literární ikony jako Hemingway, Kerouac nebo Hunter Thompson. William Burroughs se dokonce dostal na obal alba.

kidd3

Na otázky odpovídal Kidd Viciouz

Skupina odehraje svůj concert v Mostě v rámci miniturné

10. listopadu – DE, Ballon fabric , Ausburg
11. listopadu – DE, Rotten Cat, Eggenthall
12.listopadu – CZ, Rokáč Vinohrady, Most

https://nottheones.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/NotTheOnes

Pro Rockpalace Tomáš Pošvanc