Seven slaví 25. narozeniny

  • Číst 3833 krát

Exkluzivní rozhovor z kapelou Seven z Mladé Boleslavi. V letošním roce kapela slaví své 25. narozeniny. A proto jsme se jich zeptali na několik otázek, které se týkají ne jenom historie kapely, ale i jejich budoucnosti. Chlapci nám také prozradili několik perliček a především i to, co vlastně na rok 2017 chystají.

Letos je tomu přesně 25. let, co vaše kapela vznikla. Co chystáte pro své fanoušky v tomto výročním roce?
Nový merč a nové songy, snad i deska. De facto se nic nemění, žádný velký výroční koncert zatím neplánujeme, slavit budeme kontinuálně na všech akcích po celý rok.

Vaše poslední album vyšlo skoro před pěti lety. Není na čase už vydat něco nového?

Víme o tom, mrzí nás to, makáme na tom! V tomto roce určitě novinku vydáme, slibujeme! Když ne celou desku, tak určitě pár nových singlů a nějaký klip k dobru. Je velký problém se sejít ve zkušebně, víkendy máme plné a přes týden všichni pracujeme a vlastně i žijeme každý v jiném městě, což je velký logistický problém se sejít a makat na novém materiálu.

Máte už nachystaný materiál na nové album?

Pokud by to bylo vinyl SP se dvěma singly, jako se dříve vydávalo na malých deskách, tak ano!  Ted vážně, máme pár nových songů, ale jde to pomalu, znovu se vracím k problému s časem a chutí se po nocích po práci scházet ve zkušebně, bohužel.

Máte v plánu také vydat nějaké DVD pro své fnaoušky?

Zatím ne, soustředíme se na nový audio materiál.

Jak vás napadlo předělat Ameriku od Rammstein?

Hlas zpěváka Tomáše si o to přímo říkal. Sám přišel s vtipným textem, přidali jsme pouze vtipnou historku o tom, že píseň je vlastně naše a chlapci z Rammstein nám ji ukradli, přetextovali a zbohatli na ní. Tímto příběhem ji vždy na koncertech uvádíme a většinou má velký úspěch. Nechceme hrát covery, ale tohle je takové příjemné koření koncertu.

Plánujete předělávku Rammsteinů dát na nějaké vaše album, nebo jí ponecháte jen jako písničku, kterou budete hrát pouze na koncertech?

Pouze živě, problémy s autorskými právy nám záznam na CD neumožňují. Ale Rammstein se nás taky vlastně neptal, když nám ji ukradl, tak to nechme ještě otevřené… 

Kde nejraději hrajete a proč?

Vypíchl bych klub Bedna Liberec z těch komornějších akcí. Nekuřácký klub, skvělý zvuk a majitel, správnej blázen do muziky. Kéž by bylo více takových. Jinak milujeme všechny open air fesťáky. Máme tři kytary a basáka, který ignoruje zvukové a fyzikální limity. Takže potřebujeme prostor je nechat trochu rozeznít… 

Kde byste si chtěli zahrát?

Už jsme si zkusili velké akce typu RFP, Sázavafest apod., ale stále více dáváme přednost menším projektům a festivalům. A to zcela otevřeně kvůli podmínkám a atmosféře, které se vám jako druhořadé kapele na velkém festivalu nedostane. Tedy abych to shrnul: Novopacké slavnosti v osm večer před našlapaným náměstím jsou lepší, než RFP v jednu odpoledne na polním podiu… 

Mají členové vaší kapely ještě nějaké vedlejší projekty?

ANO. Bohužel. I to nás časově velmi limituje. Více bych to asi raději nerozváděl, nebudeme jim dělat reklamu… 

Jakou písničku vaší dosavadní kariéry považujete za největší hit a proč?

Tady není o čem spekulovat, je to písnička Radši si to píšu, která nás katapultovala za hranice regionu, hrála ji i celoplošná rádia a na youtube už dávno překonala milion zhlédnutí. Ostatní songy máme taky rádi, některé si na YT vedou skvěle, ale na úspěch této jednoduché singlovky se nám navázat zatím nepodařilo. Ale tak to většinou bývá…

Jak vlastně vznikl a napadl vás název Seven?

Tenkrát v kapele skutečně fungovalo sedm muzikantů a název byl tedy nasnadě. Ovšem kdybychom věděli, že nějaký rok po nás založí jistý Kirk v Budějovicích stejnojmennou kapelu, asi bychom tenkrát volili název s větším rozmyslem… 

Chystáte nějaký speciální koncert k 25.výročí vaší kapely?

Skutečně ještě nebyl čas nad tím uvažovat. Máme téměř plný diář a vypadá to, že si výročí budeme připomínat celoročně na všech akcích. Připravili jsme krátké turné s regionální kapelou WIX, tam možná uděláme nějaký vzpomínkový set.

Jestli ano, kdy a kde se bude konat?

Pokud se bude konat, rozhodně v Mladé Boleslavi v KD, který považujeme za naší domovskou scénu i město. Hosté budou jistě minimálně dvě tři naše spřátelené kapely. Ale zatím je to spíše v teoretické rovině.

Před pěti lety jste slavili narozeniny společně s Komunálem, máte i pro letošní rok nachystaný nějaký společný oslavný koncert?

Nejblíže nějaké oslavě je skutečně turné s kapelou WIX, se kterou objedeme naše oblíbené regionální štace, ale s klukama z Komunálu se i letos na některých akcích potkáme.

Jaké jsou vaše plány do budoucnosti?

Hrát, hrát a zase hrát! V našem věku je nejdůležitější hlavně stále makat, nezastavit se a neumřít. 

Kdo je hlavním motorem kapely?

Každý přináší do kapely něco. Někdo nové nápady na písničky, někdo humor a nadsázku a někdo drogy a alkohol . Určitě respektovaným motorem a bavičem je kytarista Petr Varga. Ten působí v kapele nejdéle a má velmi nakažlivý smysl pro humor. Cesty dodávkou tak nikdy neupadají do stereotypu a letargie. Všichni se na ně naopak těšíme.

Je někdo, kdo je v kapele od samého začátku?

Tomáš Kargl a Petr Varga. Je neskutečný, jak jsou ty lidi starý!

Co byste vzkázali závěrem našim čtenářům?

Děkujeme všem vašim čtenářům, že poslouchají muziku, kupují originální nosiče a chodí na živé koncerty. Bez vás by naše snažení nemělo za mák smysl!

Za rozhovor děkuje:
Martin Fejfar – www.rockpalace.cz