Seznamte se s boleslavským Willax Klubem Heineken

  • Číst 6579 krát

Aleši, než se dostaneme k tvému klubu, na jaké muzice jsi vyrůstal?
Moje rodiče poslouchaly ABBU, Beatles, Boney M., Karla Gotta, Helenu Vondráčkovou, Martu Kubišovou atd. atd. prostě takovej totalitní mixík co asi tenkrát poslouchal skoro každý. Ovšem můj táta byl hodně nadanej od pána boha a učil se hrát na různé hudební nástroje sám. Takže jsem jej slyšel hrát na klavír třeba Smetanu a jeho Mou Vlast, Chopina, ale taky moderní hudbu Jazz, pop a dokonce i rock. Sám si i skládal. No a to byl asi takový mix, který se do mne dostal a usadil se v mém srdci. Prostě mám rád multižánr, ale nejvíce mě to táhlo k rocku (Styx , Queen, Journey , Van Halen,Kiss  ,atd ) a metalu , tedy tomu klasickému ( Halloween, Twisted Sister ,  Citron, Vitacit ,atd) , měl jsem super kamaráda Láďu Valentu a s tím jsme si , považ, dokonce společně vyšívali názvy skupin na  košile. Úplně mi to vypadlo z hlavy, no nediv se, bylo mi nějakých patnáct šestnáct sedmnáct let. Teď si mi to připomenul svou otázkou. Díky za to. Příjemný návrat do minulosti.

Ty máš od roku 2018 klub Willax Klub Heineken, zvláštní název, má nějaké opodstatnění, nebo to vychází z názvu piva?
To pivo tam je proto, že s tímto pivovarem, tedy přesněji s Krušovickým pivovarem, který spadá do portfolia Heinekenu, spolupracuji již od roku 1997, ale WILLAX to je už jiná historie. Někdy v roce 2016 jsem začal přemýšlet o vlastním hudebním klubu, kde by mohly začínající kapely občas předvést co nacvičily. Vedlo mě k tomu i to, že se moje dcera  Terezka věnovala zpěvu a šlo jí to náramně (zřejmě dědečkovy geny, které mne minuly) a mě tenkrát přišlo, že je toho v Mladé Boleslavi žalostně málo, jestli tedy vůbec něco. No a tak jsem se poohlížel po nějakém volném prostoru, který se mi naskytl souhrou náhod nebo řízením osudu, přímo pod naší restaurací U Kvakoše. Neváhal jsem a přesvědčil jsem svou paní, které se to mimochodem moc nezamlouvalo, ale nakonec svolila a prostory jsme zakoupily. Jal jsem se budovat. Můj kamarád a v současnosti i společník Radek Grieger se postaral o stavební práce. No a teď se dostáváme k jádru tvé otázky. V roce 2017 se totiž společníkovi narodil syn a vzhledem k tomu, že naše rodiny byly jako jedna rodina, tak jsme to dost hodně oslavili a já nabídl svému kamarádovi společnictví v budovaném klubu. On přijal a já hned vypálil název.  A ten zněl WILLAX Klub. A proč? No protože Oni narozenému synovi dali jméno William Alex. No, a na mě to v tom alkoholickém opojení bylo asi moc dlouhé, tak jsem si řekl, že je to vlastně Willax  a tak, že se bude jmenovat náš klub.

Táhneš to už poměrně dlouho, měl jsi chuť s tím někdy praštit? Rockové kluby mají většinou „jepičí“ život.
Víš, začátky byly hodně složitý. Nikdo nás neznal, kapely jsme museli zvát my. No a víš, jak to bylo, někteří jenom zaplať zaplať  zaplať. Na něco se ani ze vstupného nevybralo a ani na baru nevydělalo. Ale byly kapely, a těch bylo asi více, které do toho s náma šly a jsou s náma dodnes. Jsem za ně moc rád a pokaždé se na ně moc těším. Táta  mě naučil, že místo na slunci si musí každý zasloužit, musí být trpělivý, pokorný a pracovitý. Tím se ostatně snažím řídit celý svůj život.

Hypnos24

Jak často se u tebe hraje? Jde o pravidelné hudební produkce?
Snažíme se hrát pravidelně, ovšem ne pokaždé se podaří získat kapely. No a potom se to musí zaplácnout něčím takovým, čemu se říká DISCO, ale věř mi, že skřípu zubama.

Jak velký prostor klub nabízí?
Klub má necelých 300 metrů čtverečních, takže poměrně velký prostor

Má klub i své hudební zázemí, nebo si kapely musí sehnat zvukaře, aparaturu, nebo stačí, když si přivezou jen nástrojovku?
Myslím, že jsme poměrně slušně vybavení, ale jsou samozřejmě kapely, co si dovezou své věci, je jich ovšem hodně málo. Většinou se hraje na naše. Zvukaře zajišťujeme také my, tedy pokud kapela netrvá na svém. Takže stručně: nástrojovka stačí

Jaké hudební spektrum v klubu vystupuje? Máš to nějak žánrově, nebo dáváš možnost  všem žánrům?
Určitě dávám prostor úplně všem žánrům.

„Jdeš“ po známých jménech, nebo u tebe mají šanci i méně známé kapely?
Samozřejmostí dát prostor všem hudebníkům, kapelám, interpretům - známým, méně známým i neznámým, začínajícím.

Jaký je tvůj nejoblíbenější hudební žánr?
To bude asi starej dobrej bigbeat a Rock

Které kapely, která u tebe vystupovala si vážíš nejvíce a je kapela, kterou bys chtěl do klubu někdy dostat?
Vážím si všech, co u nás mají zájem hrát. Ať už to jsou kapely známé nebo začínající. Bez nich by to nešlo. Samozřejmě že když vystoupí ABRAXAS, SEVEN, Luboš Odháněl plus WIX, E! E, Hypnos, ale i třeba i Cocoman s Mesenjahem a Boldrikem,  a takto bych mohl psát ještě dlouho,tak je to takový malý svátek. Samozřejmě se omlouvám všem kapelám, které jsem sem nenapsal. A jakou kapelu bych chtěl dostat k nám do Willaxu? No na to nebudou nikdy finanace, ale mám rád Panoptiko, Harlej ,Alkehol, Tři sestry, atd. Bylo by jich spoustu. Utopie.

sirens of metal30.3.24

Jsi sám sobě promotérem, nebo máš někoho k ruce, kdo sleduje trendy na naší scéně, popř. kde bereš tipy na nové zajímavé kapely?
Na začátku jsem byl na to sám, ale teď mi občas pomůže můj kamarád Honza „CINEL“ Dronzek . Začátky nebyly jednoduché. Dříve jsem obvolával různé kapely a domlouval vystoupení s větším či menším úspěchem, protože některé požadavky některých kapel byly dost za hranicí našeho klubu. No, ale to jsme překonali a teď už je to spíš o tom, že se kapely ozývají sami.

Předpokládám, že sám sleduješ hudební dění okolo sebe, co tě poslední dobou na hudební scéně pozitivně překvapilo?
Co mě překvapilo? Asi ta obrovská po Covidová smršť nejrůznějších koncertů fesťáků, vystoupení a nevím čeho všeho ještě. Trochu tím trpí klubová scéna, protože těch lidí potom chodí do klubu méně., tedy alespoň u nás v Mladé Boleslavi.

Jaké je dnes jednání s kapelami? Mají některé přehnané nároky, které nelze splnit?
Jsou takové, ale většinou komunikujeme s kapelami, které jsou rozumné. Snažím se vždy vyjednat kompromis, ale když to nejde tak se slušně omluvím a třeba to vyjde příště.

Co vlastně může klub kapelám, které neznají Willax klub Heineken nabídnout? Co u vás můžou očekávat?
Především přátelské prostředí, vstřícnost a maximální podporu.

Co má udělat kapela, která by měla zájem si v tebe zahrát, a jaké podmínky by měla splnit?
Stačí mě kontaktovat na některém z mých tel. čísel : 777 618 101 , nebo 770 100 560 , nebo na Masengeru , nebo na Emailu : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Na podmínkách se vždy domluvíme.

My ti děkujeme za tvůj čas, klub a jeho program budeme sledovat, a tradiční otázka na závěr, co vzkážeš našim čtenářům a jaký tvůj nejoblíbenější klip jim pustíme?
Taky moc děkuji za prostor. A vzkaz čtenářům? Lidi, poslouchejte dobrou muziku, v dnešní zvláštní době hodně pomáhá. Balzám to byl vždy, ale teď to platí dvojnásob. Alespoň u mě to funguje.

Klipem si mě zaskočil, ale asi We´re Not Gonna Také It od Twisted Sister. Byl to totiž jeden z prvních, né-li vůbec první klip tehdy tak zvané západní kapely, který jsem měl možnost vidět.

Dobrý muzice zdar Aleš Sýkora, Willax Klub Heineken Mladá Boleslav