Traktor má stále „Prach a vzduch“ na nové album

  • Číst 8848 krát

Neuvěřitelný tah na branku má rockový Traktor, nesedí doma a nenadává na dobu, ale pilně pracuje na novém CD. S Pavlem jsme se chvíli pobavili o novém vydání Rychlých šípů, které právě vychází, ale pak se nás rozhovor stočil tam kam měl, jak to vypadá ve studiu, jak jsou daleko s novým albem…

Pavle, vás tahle nešťastná doba zastihla v rozjetém veleúspěšném turné, máš pocit, že půjde navázat tam, kde jste nechtěně přestali?
Ahoj Honzo,tahle sračka nepostihla jen nás,ale vlastně celý kulturní sektor a nejen ten.Osobně si myslím,že pro naše fanoušky je hudba droga a v momentě,kdy bude možnost se opět postavit na podium,tak bude vše zpět. Doufám,že se nepletu.)))

Nezahálíte, jste ve studiu, kde přesně?
Přesně tak.Už asi měsíc nahráváme nové album, a sice jako obvykle (dá se říct) v našem domovském studiu BOMB JACK na Moravě.

157982695 289010249252892 5601488441257194644 n

Nahráváte nové CD, je to odezva na dobu, kdy jako muzikanti musíte sedět doma, nebo to bylo naplánované a na to se automaticky váže další otázka, skladby vznikaly v této nahnuté době, nebo jste je tvořili průběžně?
To,že letos vyjde nová placka, jsme měli naplánované.Každopádně tím,že probíhá tahle vynucená koncertní pauza,tak si nahráváni víc užíváme a nikam nespěcháme.Co se týče skladeb,tak některé jsou staršího data a některé velmi čerstvé.Zejména aranže…tam ty emoce jsou současné.

Máte hotové kompletní skladby, nebo se některé nachází ve stádiu muziky nebo jen textů?
Hudební základ je téměř hotov,ale vzhledem k tomu,že máme v úmyslu se s tímto materiálem mazlit,tak je možné,že ještě něco předěláme…..to se uvidí s odstupem času.Texty jsou na tom obdobně.Capec si se slovem hraje jak malej kluk a má obrovskou radost,že se nám to líbí.)))

Předpokládám, že si vše budete textovat sami, nebo jste někoho zaúkolovali, aby vám pomohl?
Na tohle jsem ti už vlastně odpověděl.Vše bude z naší dílny.

157972496 289010209252896 3965487450875669547 n

Můžeš nám prozradit, kolik skladeb deska bude mít, a jak jste daleko a název?
Na albu bude 13 songů.Název je taky daný,ale prozrazovat zatím nebudu.Jak jsme daleko v tuto chvíli neumím říct,protože do konečné podoby vede pouze jedna cesta.A sice,že se nám to musí líbit a hlavně nás netlačí čas.

Zvažujete, že by nový počin mohl vyjít i na vinylu?
Ano.S vydavatelem jsme tuhle věc už projednali,ale připravujeme i jiné překvapení.

Co nálada ve studiu, dochází ke konstruktivním „ hudebním třenicím a diskuzím“, protože jinak lidsky myslím, jak vás znám to zvládáte na jedničku, ne?
Myslím,že tahle deska vzniká zatím v největší pohodě,jak lidské,tak i tvůrčí.Ve studiu je úplně jinej svět než za jeho dveřmi.Tam je vše, jak má být a doufám,ža až z něj vylezem,tak bude fajn i za dveřmi.

Můžeš už teď to album definovat, stručně ho popsat, za sebe si myslím, že vás čeká nelehký úkol, máte za sebou hity které „zlidověly“, ať je to Šachoffnice, Bludičky, Láskožrouti, Letokruhy….i když celá otázka jde definovat názvem vašeho turné… nedochází vám Prach a vzduch?
Dle mého názoru bude album velmi pestré a odrazí se v něm období, ve kterém vznikalo.To znamená smutek,nasranost,ale i naděje a fantazie.Jestli se bude líbit i našim fans,to uvidíme,ale osobně si myslím,že ano, takže odpověď na tvou otázku - nedochází.

119949404 10219917569907102 4962981020465134659 n

Je nějaký termín, ať se můžeme těšit?? A Pavle, děkuju ti za tvůj čas a co nějaké moudro našim čtenářům?
Termín vydání by měl být říjen až listopad 2021,ale 1 až 2 singly vypustíme určitě dřív.

Bylo mi potěšením a všem přeji pevné zdraví a hezké Velikonoce.Rock On.