Vašek Sladký o akcích a nejen o nich

  • Číst 7030 krát

Vašek Sladký a jeho KD Mrákov a v letním čase amfi Tlumačov je už svými akcemi znám i za hranicemi regionu. Vašek sází na jistotu jmén kapel (Extra band revival, Kečup, Komunál, Doga...), ale dává příležitost i novým kapelám, jako to bylo např. v letošním roce velice vydařená akce, kde mimo jiné kapely vystoupilo i Panoptiko, které svým výkonem přesvědčilo návštěvníky. V podzím akci tu poprvé v životě vystoupí se svou sólovou deskou zpěvák Dymytry - Honza Protheus Macků. S Vašíkem jsme už delší dobu kamarádi, tak jsem si dovolil mu položit pár otázek ohledně podzimu a uvidíme, zda nám prozradil něco, co chystá na rok 2023.

Vašku jarní a letní akce za námi, jak to vypadalo s návštěvností po „covidových“ prázdninách? Měli lidé zájem o bigbít?
Akce po „ covidových „ prázdninách byly slušně navštěvované. Lidi si to užívali.

Ty se nebojíš i nových jmen, důkaz bylo tvoje pozvání pro mnohé ještě neznámého Panoptika, jak se povedl jejich koncert s Komunálem a co ty a Panoptiko? Uvidíme je ještě někdy u tebe?
Ne nebojím se nových jmén,ba naopak. Koncert byl super a jsme domluveni na další spolupráci v roce 2023. Víc neprozradím …

307654190 2331436090351927 1157041222891042701 n

V Mrákově máš i své „stálice“ prozraď kterém kapely k tobě rády pravidelně zajíždějí?
Mrákov si za ty léta získal slušné renomé a je zařazen u hodně kapel do součástí jejich TOUR ( WALDA GANG , KOMUNÁL, DOGA a další … )

Mrákov jede do podzimní a částečně zimní akce, co nás ještě čeká?
Čeká nás 8.10. DOGA + MORAVA , 29.10. WALDA GANG + DE BILL HEADS , 5.11. PROTHEUS + LOCO LOCO ( závěrečná TOUR ZÁVISLOSTI 2022 ) a poslední letošní akcí bude KEČUP viz www.kdmrakov.cz

Jako promotéři pracujete s ročním předstihem, můžeš prozradit něco z toho, co nás na rok 2023 čeká?
V roce 2023 je v plánu Premiér ( výročí 30 let ) Panoptiko , Tlustá Berta , PROTHEUS, Komunál a další kapely …

Letní verze budou za dobrého počasí opět v Tlumačově?
Ano budou opět na AMFI Tlumačov.

Spočítáš, kolikátou sezónu se zabýváš bigbítem?
Je to už 34 let ?

Já na tebe prozradím, že jsi křtil i nedávno na jedné akci desku. Co to bylo za akci a čemu jsi šel za kmotra?
Byla to akce legendárního plzeňského BUMERANGU ,který slaví 50 let. Křtil jsem společně s Jirkou Langem, Lumírem Aschenbrenenem a Danem Křemenákem komplet LP,CD a DVD BUMERANG. Byla vydaná edice 550 kusů.

Jak to všechno prosím tě stíháš?
To víš, je to honička, ale dělám akce srdíčkem a pak, přece jen za ty roky už člověk získal nějaké ty zkušenosti, kapely sem jezdí rády, takže pokud se vejdu do jejich rozpisu a dostanou pozvání, rády přijedou, což mi usnadńuje jednání.

Vašku, co vzkážeš našim čtenářům a jaký tvůj oblíbený klip pustíme? Navrhuju aby to byl "strejda" Protheus, jeho album je úžasné a všem doporučuju, nenechte si jeho tour ujít!! Je na co se těšit!
Choďte na živou muziku a mějte se rádi v této těžké době. Bigbít sílu dává.
Jo jo srejda PROTHEUS má moc pěkný klip.

foto: Irena Dlouhá