Zadní motor M. D. Doležala – proboha, dejte mu ty paličky!

  • Číst 2535 krát

Pavel Slechan, současný bubeník kapely Miloše Dodo Doležala. Člověk v pozadí, ale bez kterého by to nešlo. Prošel mnoha kapelami, za všechny snad Messalina, Doga, Los Emilos, Accept rev., Team rev.,Transit, Takt atd. Můj kamarád a bubeník, který mi připadá hodně nedoceněný. Proč si myslím, že patří mezi rockery za oponou?? Prostě proto, že toto je jeho vůbec první rozhovor za cca 13 let hraní s Milošem a já si vážně myslím, že toto je třeba prolomit. Sešli jsme se u piva a rozhovor jsem nahrál na mobil. Tak jdeme na to.

Ahoj Pavle, jsem docela překvapen, že po tolika letech hraní u Miloše, je toto tvůj vůbec první rozhovor a zároveň je mi tedy ctí. To tě vážně ještě nikdo nikdy mediálně nezpovídal??
No popravdě ne nikdy. Ovšem než nějaké rozhovory, tak by mi bylo milejší, kdyby si mne všiml nějaký výrobce nebo dealer bicích souprav, že by mi třeba dodával paličky, činely a třeba i celé bicí zdarma nebo tak něco a já bych ho hrdě reprezentoval / smích /. I když kluci z firmy Hallwad mi překopali bicí a při té příležitosti mi udělali luxusní šrot a ten byl zdarma jako bonus – první vlaštovka. Hallwad na hrad /smích /

Nejsi klasický rocker za oponou, ale nepochopitelná absence zájmu o tebe jako bubeníka spíše potvrzuje, že tu jsi správně. Miloš je velmi silná osobnost a junior už se také nedá přehlédnout a tak proto trochu chápu, že na sebe strhávají pozornost. Co myslíš, že je důvodem, že toto je tvůj první rozhovor za 13 let hraní s Milošem??
No v podstatě sis odpověděl sám. Když hraješ s takovými osobnostmi, tak tě prostě ti ostatní tak nějak míjí. Obvykle někdo přijde, poklepe tě po rameni, jakože dobrý a tím to končí. Takže k rozhovoru tím pádem nikdy nedošlo.

Jsi jeden z mála lidí, který takzvaně přičichl k velké muzice v tzv. první lize a přitom jsi zůstal stejný – skromný, pokorný a normální, alespoň mě to tak připadá…Je to vůbec normální – být po tom všem ještě normální???
To teda nevím, jestli jsem opravdu normální. /smích/. Jenže abych řekl pravdu, tak mě to ani až tak nebere – družit se s naší „hudební špičkou“. Mne spíše zajímá to, abych odehrál koncert jak nejlíp umím a stejně ani není příliš mnoho času na kecy. Něco jiného ale je, pokud se nám podaří sdílet podium s nějakou zahraniční kapelou, to je můj zájem pak docela jiný /smích/. České kapely stejně většinou jen přijedou, zahrají, vyberou prachy a frčí pryč a pokud to je jinak, tak se většinou jedná o přetvářku, faleš a takovou tu společenskou povinnost. To mi jsou mnohem milejší spíše ty místní kapely a fanoušci – s těma vždy posedíme rádi.

Stalo se někdy, že by tě někdo takzvaně lanoval ???
Vlastně ani ne. Jenže to je spíše dané tím, že všichni tak nějak ví, že patřím k Milošovi a přes to nejede vlak. Pokud ovšem máš na mysli tu naší regionální scénu, tak to jo...to je každou chvíli. Však víš, že bubeníků je obecně málo i když jsou i tací bubeníci, kteří stíhají i čtyři či pět kapel../ smích /

17888023 1739788459398653 1442480137 n

Ano, ano znám takové a proto nebudeme jmenovat /oba smích/. Občas mám pocit, že se ti stýská po takovém tom kamarádském hraní s kapelou, která to nikam nežene, která chodí na pivo a pomlouvá všechny profíky a rozebírá to nekonečné téma, zda hrát komerci nebo to svoje. Jistě si pamatuješ, že to je téma na celý život – spolu jsme ho taky nejednou probírali. Tak stýská se ti??
No jasně že stýská, protože tam je ten tvůrčí proces. Ten mi chybí. Přece jen Miloš bydlí daleko a tak není až tak možnost i když někdy se podaří jakože zazkoušet – tak jednou za dva roky/ smích /a to je pak fajn, pivečko, sranda a vše jak má být. Nicméně rozjíždím něco doma v Karviné s kluky a tam mě právě baví to tvoření – celý ten proces a tam je i to pivo a vše co k tomu patří – pomlouvání kolegů, nadávání na svět atd. Prostě využívám ten čas, kdy s Milošem nehraji. Nakonec i s tebou jsem něco začal a ty ses pak na to vysral / smích /.

Dost vtipů je na muzikanty a jednotlivé hráče, ale přece jen mám pocit, že bubeníci jsou tím terčem tak nějak víc. Co??
No, to si vůbec nejsem vědom. Neznám jediný vtip na bubeníky a to proto, že to je spíše vše pravda /smích./ A pokud nějaký vtip existuje, tak je to spíše závist / smích /. Je to jako s těma blbýma blondýnama – na ně je taky hromada vtipů a přitom je každý chce.

Asi nejsi exhibouš, tak jak je většina kytaristů, zpěváků apod. to by sis nevybral jako nástroj bicí, což??
No to nejsem. Já jsem radši hezky vzadu za bicími a tam si to užívám. Já ani nejsem na ty bubenická sóla a už vůbec ne na exhibice přímo ve skladbách. Jsem spíše bubeník, který slouží kapele a ctím skladbu, protože přílišnou snahou tu skladbu taky můžeš zabít a rozbít, což někteří bubeníci dělají..

Někde jsem slyšel, že čím větší hvězda, tím menší manýry a čím větší lejno, tím větší manýry. Tvůj názor???
Tak to je naprostá pravda. Pokud se budeme bavit o hvězdách, tak pro mne to jsou spíše ty zahraniční kapely, které se opravdu většinou umí chovat, na nic si nehrají, jsou vstřícní k fanouškům i kolegům – to je fakt jiná liga. No a nyní k české scéně / smích /...tady se naplňuje druhá část tvé otázky – čím větší lejno, tím větší manýry, zažívám to a je jisté, že ty některé české „lejna“ si myslí, že jsou skutečně někde navrchu.

No nemám tolik zkušeností jako ty, ale i z toho mála zkušeností mohu tvá slova jen potvrdit.
No počkej, ale jsou tu i normální muzikanti, se kterýma se dá pokecat a ti i fans berou tak nějak správně s respektem.

No dobrá tedy. Jak by jsi vyjádřil, dejme tomu procentuálně???
Ehm..uf…Jedno procento / smích /

Vím, že miluješ Nazareth a to celý život. Umíš někdy objektivně přiznat, že některá jejich skladba stojí za starou belu????
No samozřejmě, že to umím přiznat, jenomže nemůžu, protože oni žádnou špatnou skladbu nemají /smích /. I když na první desce Nazareth – název si nevzpomenu, ale je tam taková divná sloka...no...ale refrén, ten už je zase perfektní. Takže to je snad jediný nedostatek za zhruba 22 natočených desek, ale to byl jejich začátek, takže to lze pochopit / smích /

No dobrá, vidím, že ty jsi úplně ztracený a čtenář si tě už zhodnotí dle svého, ok. Co tě nejvíce štve v šoubyznysu – mám na mysli ten rockový ?? A nemusí to být nutně vztahy a klidně se chop čehokoliv.
Chybí mi tady podpora mladých kapel. A ty jsi to už někde napsal – Názvy festivalů se mění, ale názvy kapel už tolik ne. Neustále je to o tom kamaráčoftu, si myslím, a jakoby ty frekventované kapely nechtěly mezi sebe nikoho pustit. Pokud se ty mladé neznámé kapely vůbec na nějaký pořádný festival dostanou, tak snad aby si ještě zaplatily a to mě kurva sere. Jo a ještě mne sere, že nemám toho dodavatele paliček /smích /.

Máš nějaký hudební nesplněný sen ????
Mám. /ticho/

Ehm, a prozradíš mi ho, pokud to ovšem nejsou zase ty paličky?? / směju se jako pako /
No vždyť víš. Zase ten Nazareth. Jenže Daneček už nezpívá ze zdravotních důvodů a mně se právě jedná o tu starou sestavu. Zahrát si s nimi a zemřít. Ale to mi připadá nedosažitelné za těchto okolností, ale to by bylo něco…

Tak jo, jsme na konci tohoto rozhovoru. Já moc děkuji a přeji ti splnění tvých snů, i když se mohou zdát jakkoliv nesplnitelné….a taky děkuji za poměrně neobvyklou upřímnost. Jo a vzkaz pro prodejce bicích souprav – „Dejte mu ty paličky, proboha!!!“

Pro Rockpalace Ruda Schweser

17887243 1739788322732000 1297946188 o