Zajímavé PR pro kapely?

  • Číst 7408 krát

V dnešní době patří k prezentaci kapel nejen trička, mikiny…ale v rámci PR i krásně potištěné hrníčky, hrnky s logem kapel, obalem aktuální desky, doplněné fotem kapely. Coffee Mugs v Plzni je právě taková firma, která dovede nejen sehnat kvalitní „materiál“, ale i zmíněné propriety na hrnek dosadit ve výborné kvalitě a tak vaši fans mohou dlouho „kochat“ s vaší kapelou třeba při ranní kávě. Já jim říkám i Mistři sloganů, jelikož své výtvory často doplní neuvěřitelně vtipným sloganem, který celkový dojem produktu ještě umocní. Jak zní motto firmy - Američtí vědci zjistili, že pití kávy bez hrníčku, vás zajisté opaří.

Leone, jak je to s tebou a muzikou? Jaký styl posloucháš? Máš nějaké oblíbené kapely?
Muzika mě provází celý můj život, pravdou ale je že nemám vyhraněný žánr či styl. Tak jak si rád poslechu Beatles tak i Marka Ztraceného nebo zajdu s partnerkou do kavárničky, kde u dobrého moku si poslechneme jazz. Někdy minulý týden mě dostal dokument Lemmym (Lemmy Killmister – Motorhead) byl o jeho životě o muzice co dělal… paráda!! Ač nejsem vyloženě „metal fanda, vydržel jsem se koukat až do konce. A jako pravidelný čtenář vašich recenzí na Rockpaláci mě nadchli Cathedral In Flames, které jsem neznal, výborná muzika.

Ty máš firmu Cooffee Mugs, jak dlouho se už této činnosti věnuješ?
Od roku 1990 kdy jsem začal dodávat a potiskovat reklamní předměty. Hodně bouřlivé období naplněné vrcholy a strmými pády. Jednou na výstavě v Anglii jsem uviděl mašinku potiskující hrnečky – a láska byla na světě. To jsem ještě netušil co mě a kolektiv vlastně čeká.

Co vlastně můžeš kapelám nabídnout? Jaký je váš sortiment?
Sortiment je velice bohatý a různorodý. Kapelám by se zajisté hodily třeba porcelánové nebo smaltované hrnky a šálky. Pivní džbánky a sklenice. Vše s logem, obrázky…fantazii se meze nekladou. Kartonový obal je pak třešničkou na dortu.

Je více technik, jak zpracovat dodaný grafický materiál na propagační předměty? Všem půjde určitě o kvalitní zpracování, které vydrží.
Snažíme se klientovi dodat ten nejlepší produkt, aby hravě obstál v každodenním používání, dotek s ním tvořil pěkné chvíle či vzpomínky, aby v co největší míře byl co nejdelší dobu na očích!

Dají se vámi dodané hrníčky dávat do myčky?
Ano a to i včetně gastroprovozů. Samozřejmě existují vyjímky, ale o tom rozhoduje klient.

Co musí firma, nebo kapela dodat, pokud by měla zájem a popř. umíte jejich logo, foto…zpracovat do vámi požadovaných formátů?
Má-li klient něco již vytvořeného - dodat grafické podklady – nejlépe ve vektorech a křivkách. Dáváme si záležet, aby např. hrneček byl v každém směru nějak zajímavý, proto je důležité si nad plánovanou výrobou sednout a navrhovanou grafiku ve finální podobě si odsouhlasit.

Dokážete i logo vytvořit, popř. nabídnout kapelám nějaké návrhy, jak by jejich PR mohlo vypadat?
Dokážeme, náš grafik je neskutečná studnice nápadů a navíc je to veliký rocker, který má dlouholetou zkušenost např. pracoval pro Disney studio, vytvářel grafiku pro počítačové hry, nebo obaly na CD třeba Arakain.

Je vaše nabídka určena třeba i pro maloodběr? Ne každá kapela si může nechat vytvořit sadu 50ti a více kusů?
Samozřejmě vše asi bude určovat cena, ale dnes jsme na tom tak, že se vždy dohodneme a kapela je maximálně spokojená

Umíte uspokojit i potřebu jednotlivých fanoušků? Třeba na Vánoce bych chtěl kamarádovi věnovat hrníček s jeho kapelou a přijdu s vlastním návrhem? Dokážete udělat potisk od jednoho kusu?
I tady dokážeme zájemcům, jednotlivým fanoušků pomoc a tzv. sublimační technologií, kde i fotografie není problémem.

Je tajemství na čem zajímavém teď děláte?
Tebe asi bude zajímat něco z toho vašeho metalového světa, teď právě zpracováváme zakázku pro Drakkarii, což je krásný svět fantasy, ale umíme prakticky všechno, cosi kapela vymyslí. často nám stačí jen nápad a k jejich spokojenosti jim celý návrh zpracujeme.

drakkaria

Děkujeme ti za rozhovor, kde vás kapely, ale i rockový fanoušci, kteří mají zájem o netradiční hrnek ať už pro sebe, nebo své známé najdou a jaký je tvůj neoblíbenější klip, který teď našim čtenářům pustíme?
Děkuji i já. Doba covidová nás poznamenala tak ať to není Higway to Hell  od AC/DC, kterou si zahrajeme.