Dvojité výročí J. A. Kronka

  • Číst 936 krát

Jaroslav Albert Kronek, rockový zpěvák, se právě nachází v roce, ve kterém se mu sešli hned dvě důležitá výročí. V květnu s energií a vitalitou kluka oslavil 65 let a také to letos bude 10 let od založení kapely Alband, ve které jako frontman působí.

J. A. Kronek si své jméno vybudoval v brněnské rockové kapele Kern, ve které strávil neuvěřitelných 27 let. Užil si slávu, muzicíroval profesionálně, skládal nové pecky; zkoušelo se a jezdilo po celé vlasti. Pak ale „dospěl“, objevil kouzlo hraní akusticky, unplugged a zatoužil po jiném klidnějším stylu, který ho hluboce oslovoval. Spolu s ním kapelu Kern, a tím svět tvrdého rocku, opustili další tři členové. Dva z nich jsou součástí nynější žánrem spíše folk-rockové kapely Alband.

kronek0303

Hudbou naplnil Jaroslav svůj dětský sen a je celým jeho životem. Nezastavili ho ani překážky v podobě těžkých životních situací, kdy mu tragicky umřela žena, máma dvou tehdy malých dětí, ani vážná nemoc, která oslabila zpěvákovo téměř posvátné místo, tedy jeho hlasivky. Důkazem, že to s muzikou stále „myslí vážně“ jsou počiny Albandu obzvláště v posledních pár měsících, kdy vyšlo nové album REZIDUUM, které podle kritiků nemá slabé místo, natočili s režisérem Radimem Věžníkem klipy ke dvěma písním Trofeje a Devět životů a koncertují s programem REZIDUUM TOUR 2019. Plují jemně v proudu života, zmoudřelí a zkušení a to je z jejich tvorby znát.

kronek0404

10. narozeniny oslaví Alband jak jinak než koncertem. Už se pomalu chystá a jisté je, že to bude v Brně, na podzim, s hosty, v pěkném, velkém sále. Půjde především o oslavu muziky jako takové, která nám přináší do života spoustu radosti a pocit v srdci, jak kdyby v něm poletovali tisíce pestrobarevných konfet .-))).
www.alband.cz