HARDMOK v roce 2019 a 2020

  • Číst 6839 krát

Po turbulentních událostech roku 2018, kdy došlo k nahrávání druhé a nutno říci kritikou i fanoušky luxusně přijaté desky s názvem Pošli to dál, se kapela v roce 2019 soustředila na živé hraní a letní festivalovou sezonu. Na těchto koncertech se snažila vypropagovat nově nahrané kousky. V mezidobí došo také k doladění již tak specifického zvuku kapely, který pramení v neortodoxním přístupu v oblasti volby nástrojů, zesilovačů i beden. Vše je zkonstruováno na míru  a jedná se o absolutní originály sestavené z komponentů, či vyráběné pouze v prototypu. Každá kapela si vždy užívá živá vystoupení a nejinak je to taky u Hardmoku.

Fanošci kapely, která vystupuje od roku 2012 stále v té samé sestavě mohly zaznamenat, že na většině koncertů v roce 2019 nehrál kytarista Libor Vohralík a kapela hrála ve čtyřech. Bylo to způsobeno Liborovým onemocněním, které mu nedovolovalo nastupovat. Koncertní provedení s jednou kytarou v rukou Ládi Šmejdy, který kytarové party skvěle přepracoval do koncertní podoby,  bylo přijato velmi dobře a kapela si vyzkoušela přímočařejší, riffovější, méně melodické a sirovější  koncertní provedení. Kapele se poodkryly nové prostory a obzory pro další práci.

 fotka rockpalace

V současnosti se kapela začne s přicházejícím podzimem a zimou soustřeďovat na další novou tvorbu a koncertní činnost bude soustředěna na tradiční koncertní podia v okolí Pardubic a Hradce. „Cílem je připravit nový materiál na již třetí řadové autorské album kapely HARDMOK.  Nejsme tlačeni časem a chceme dát novým věcem dostatek prostoru na usazení a nechceme nic uspěchat“, říká baskytarista Zbyněk Udržal. 

Po dvou deskách, které kapela nahrála ve studiu Hacienda Miloše DODO Doležala v Žírovnici, ověnčeného skvělou pověstí, se kapela etablovala na koncertních prknech a začaly přicházet nabídky na koncerty i ze středně velkých festivalů a podií. „ Jsme připraveni dát fanouškům pěknou dávku hardrocku se zcela ojedinělým soudem a texty, který odrážej dnešní dobu a odkazují se na tradiční rokenrolový hodnoty. Nevymejšlíme žádný blbosti a snažíme se hrát tak, jak dokážem, s plnym nasazenim a dáváme do živejch  koncertů všechno. Zbytek je na fanoušcích…“ říká zpěvák Mike Voigts.

„Miloš DODO Doležal je člověk, kterýmu když nasloucháte, dá Vám strašně moc a nezištně pomůže se svými zkušenostmi.  Nás posunul  zcela zásadně. Celá Kapela je hlavně skvěle fungující  parta chlapů a celý tohle spojení,  mám pocit, funguje skvěle, tak proč to nabourávat .“ pokračuje Bubeník Míra Šeda, který se motorem celé hardrockové formace.

S tvorbou kapely je možné se seznámit i na sociální síti FB či na portálu Bandzone, kde je možné najít i plán  všech koncertů. Kompletní info lze najít také na www.hardmok.cz stránkách.  Další aktivitou je produkce stejnojmenného piva HARDMOK, které vyrábí pivovar Jelen z Letohradu. Jedná se o nefiltr, nepaster,  extra hořkou jedenáctku. Kapela HARDMOK je činná i oblasti točení videoklipů. Ty za poslední léta bodovali v mnoha hitparádách všemožných žánrových mediích.  S nimi se můžete seznámit na Youtube kanále Kapely HARDMOK. Zde je odkaz na poslední z nich na píseň Rájem zní.