Prvním rockerem na české poštovní známce bude Aleš Brichta. Známky pokřtí Petr Janda

  • Číst 5732 krát

Vůbec poprvé v historii bude mít český žijící rocker vlastní poštovní známku. Stane se jím Aleš Brichta, který letos oslavil kulaté narozeniny a zároveň čtyřicet let trvání své umělecké dráhy.

Česká pošta vydá oficiálně známky 19.12.2019.  Známkový sešitek s osmi motivy pokřtí Aleš Brichta 19. prosince v Praze na pověstných „Rockových Vánocích na Barče“.

Kmotrem unikátních poštovních známek bude nestor českého rocku Petr Janda. Vzhledem k tomu, že sešitek vychází v nízkém nákladu 1 250 kusů, vzbudí jistě velký zájem nejen mezi rockery, ale také sběrateli.

„Když jsem kdysi skládal text jednoho z největších hitů mé původní domovské skupiny Arakain, a sice….Někoho baví sbírat si známky, někdo moc pije a někdo píše, má svoje chyby svý slabý stránky…, vůbec jsem tenkrát netušil, že bych se kdy sám na známkách objevil.“, říká k tématu sám Aleš Brichta.

198XX sesitek BRICHTA nahled PTC FINAL 1

Poštovní známky v sešitku nazvaném „Aleš Brichta – sběratelská edice“ nesou písmeno A, které označuje nominální hodnotu 19 Kč, jež je určena pro rozesílání zásilek v rámci České republiky.

Tato sběratelská edice je k zakoupení na www.brichta.cz. Ke každé známce bude vydána také speciální pohlednice s motivy jednotlivých známek.

Autorkou všech použitých portrétů Aleše Brichty je renomovaná fotografka Lenka Hatašová.

Ve čtvrtek 19.12. 2019 na tradičním vánočním setkání rockerů v KD Barikádníků v pražských Strašnicích, které odkazuje na legendární metalové koncerty z konce 80. let, zahrají společně

s Aleš Brichta Project také kapely Limetall, Titanic a speciální host Hydrargyrum.

Na tomto vystoupení bude poprvé uvedena živě i novinka od Aleše Brichty, píseň „Santa Maria“. Čerstvé je i klipové zpracování této skladby.

KLIP zde: https://www.youtube.com/watch?v=rlepBm0RHjw

Aleš Brichta letos oslavil kulaté životní výročí. Oslavu šedesátých narozenin završil na výročním vyprodaném koncertě ve Fóru Karlín v Praze koncertů.

Vstupenky na Rockové Vánoce na Barče k dostáni zde:
Nejlevnější vstupenky k zakoupení zde:  Redmag, Panské 10, Praha 1 (cena a 300,-Kč)
TICKETART: https://vstupenky.ticket-art.cz/vanocni-programy/rockove-vanoce-na-barce-9497/
TICKETSTREAM: https://www.ticketstream.cz/akce/rockove-vanoce-na-barce-ales-brichta-project-limetall-titanic-hydrarrgyrum-128263
TICKETPORTAL: https://www.ticketportal.cz/event/Rockove_Vanoce_na_Barce_Ales_Brichta_Project

Link na FB oficial: https://www.facebook.com/AlesBrichtaProject/

AB Barca A2 1