Argema a jejich Pomaláče umocni náladu vánoc

Argema a host Pepa Pavka, Pepo kolikátý rok to už s Argemou táhneš?
Tak to už je 32 let, kdy jsme s klukama začínali. Řekl bych, že to uteklo jak voda

Jak vzpomínáš na začátky, když jsi do Argemy přišel a bylo to na základě konkurzu?
Já Argemu vlastně zakládal, takže konkurz se nekonal. Dali jsme se dohromady taková partička muzikantů, kteří se znali a udělali jsme vlastně úplně novou kapelu.

Argema ušla hodně veliký kus rockové cesty, kolik alb vlastně máte?
Ani přesně nevím, ale je to něco kolem 20 alb + nějaké výběry. To už je hezký řádka písniček.

Jak jsme se spolu bavili, chystáte album další, jak se bude jmenovat, o čem bude, kdy vyjde a bude křest?
Nové album je už hotové a právě v těchto dnech vychází. Jmenuje se Pomaláče 4 a křest proběhne 8. 11. ve sportovní hale v Hluku. Hostem bude kapela Škvor a už se moc těšíme. Vstupenky se dají sehnat na www.argema.cz

Deska bude obsahovat pouze pomalé skladby, půjde o již nahrané skladby nebo se můžeme těšit i na nějaké novinky?
Na novém albu jsou novinky, ale zařadili jsme i 3 skladby z našich začátků, které jsme doposud nevydali. Myslím, že naši fanoušci budou fakt spokojení. Vybírali jsme z cca 30 písniček, tak snad jsme vybrali ty nejlepší

Kolik skladeb bude album představovat a která skladba je tvým favoritem?
Natočili jsme 12 skladeb a mě osobně se nejvíc líbí skladba s názvem Ztrácím.

Kde vznikla myšlenka na další CD pomalých skladeb, jak dlouho se chystala a kde se nahrávala? Obstarala jí celou Argema nebo jste si pozvali hosty?
Je to naše v pořadí už 4 album složené z pomalých věcí, takže nic nového. Všechny písničky pochází z argemácké autorské dílny, jen asi 2 texty nám napsal kamarád našeho zpěváka. Jinak jsme si mákli sami

Argema si získala strašně silnou posluchačskou základnu, kde vidíš základní kámen úspěchu ?
Naše písničky jsou v podstatě z každodenního života a s tím se naši fanoušci ztotožňují. A navíc za ty roky jich spousta zůstala Argemě věrná a noví přibývají. Což je super. Fakt si hraní užíváme.
Když sleduji dění okolo Argemy, tak po hráčské straně to máte, dá se říci, stabilní, ale zpěváci se vám často střídají.....
Tak tohle už snad máme taky vyřešené. Většina zpěváků nám odešla na sólovou dráhu, ale nakonec stejně objíždí jejich několik málo vystoupení s halfplaybackem argemáckých skladeb. Argema je prostě o písničkách a ne o členech kapely. Jarda (zpěvák) to má naštěstí v hlavě srovnáno, tak teď už snad nemusíme nic takového řešit.

Právě jste dokončili nové album. Předpokládám, že nálada je v kapele výborná. Plánujete, že vyrazíte s programem Pomaláče 4, popř. ukáže se nějaká skladba na vašem playlistu?
Do konce roku nás čeká něco kolem 20ti vystoupení, na kterých nové album představíme jednou nebo dvěmi písničkami a na jaře přibudou další. Na příští rok je už turné 2015 z větší části sjednáno, tak doufám, že se s fanoušky budeme setkávat pravidelně.

Maličko se vrátím k tobě. Jak jsi vůbec jako muzikant začínal, kolika kapelami jsi prošel?
Začal jsem asi tak v 17 ti letech s kapelou Galaxie, pak i na vojně jsem se dostal do kapely a hned po ní jsme založili Argemu. V devadesátých letec, kdy Argema rok a půl stála, jsem hostoval v Premieru a mezitím jsem sháněl muzikanty a dával dohromady novou sestavu Argemy. Takže Argema je vlastně můj celoživotní úděl.

Co tvůj hudební vzor? Co jsi poslouchal a změnilo se dnes? Posloucháš stále to samé, nebo se snažíš nacházet něco nového?
V začátcích jsem byl hodně ovlivněný kapelou Iron Maiden a do dneška je mám rád. Ale každopádně poslouchám i spoustu jiných kapel, i těch novějších. Samozřejmě tě to ovlivňuje. A nejen to, jsou to impulzy i od kluků z kapely a taky tě hodně ovlivní i doba, ve které žiješ. Vše se mění a i já se měním

Jak relaxuješ, jaké filmy a knihy tě zajímají?
Baví mě hodně cestování, lyžování a auta. Na filmy moc nemám čas, ale sem tam přelouskám nějakou tu knihu o zahraničních kapelách. A pokud to jde, tak se věnuji rodině, abych jim vynahradil to, že jsme spolu málo.

Co vzkážeš fanouškům Argemy??
Že jim moc děkuju za přízeň, kterou nám tolik let věnují a doufám, že pro ně ve vodách českého showbusinessu vydržíme co nejdéle.