Čaroděj Merlin slaví 25 let

MERLIN slaví 25 let. Do Kolína si pozval spřátelené kapely Benefit a Telegraf
V Městském společenském domě v Kolíně bude velká sláva. Přažská kapela Merlin s legendárním zpěvákem Danem Zeppelinem Horynou zde oslaví 25 let svého hraní. Stane se tak v sobotu 25. října. Horyna navíc zazpívá i se spřáteleným Benefitem, se kterým rovněž často vystupuje. Publikum rozpálí také skupina Telegraf. Narozeninový bigbít začne úderem 20. hodiny. Proto jsme položili pár otázek Zdeňku Hejdukovi, ředitel MSD Kolín.

Proč si Merlin s Horynou vybrali právě kolínský „kulturák"?
S Danem se známe dlouho, naposledy tu zpíval s Merlinem coby předskokani Arakainu na jejich turné, mám jej v seznamu na posílání pozvánek a jednou po zaslání pozvánky na nějakou akci se ozval a začali jsme spřádat plány na oslavu tohoto jejich jubilea. Benefit jako jeden gratulant byl jasný hned, na Telegrafu, který máme rádi oba, jsme se shodli záhy.

Chystáte nějaká zvláštní oslavu?
Dan Horyna je členem Benefitu, takže by měl s ním také zpívat. Jinak režii večera jsme zatím nijak speciálně nevymýšleli, všechno vyplyne až přímo na místě. Ale vzhledem k tomu, že se tu sejdou, jak na pódiu, tak pod ním, spřízněné duše naladěné na stejnou vlnu, myslím, že o překvapení a hlavně společnou pohodu, nebude nouze a některé pecky budeme zpívat všichni dohromady – umělci i fanoušci.

Vstupenky jistě mizí již v předprodeji. Bude možné koupit lístky i na místě a za kolik?
Určitě, v předprodeji jsou vstupenky za 150 Kč, na místě pak budou k dostání za 180 Kč. Myslím, že za tři kapely a celý večer zábavy to je cena adekvátní, dneska tolik stojí lístek třeba na kolikrát i hodně blbý film do kina, tady budou hrát od osmé večerní do minimálně půlnoci, spíše déle, tři živé kapely...A hodně živé! Vstupenky budou samozřejmě i před koncertem, tady je kapacita velká, takže se všichni vejdou.

Můžou se fanoušci bigbítu těšit letos ještě na další koncerty v kolínském MSD?
Jasně, hned první středu v listopadu tu chystáme bonbónek v podobě koncertu kapely Česká Supergroup, jejíž složení vzniklo z hlasování posluchačů Rádia Beat a čtenářů časopisu Rock & Pop, přijede Michal Pavlíček, Vladimír Guma Kulhánek, Roman Dragoun, Jan Hrubý, Miloš Meier a Kamil Střihavka s peckama nejen z repertoáru kapel jednotlivých muzikantů (Ó hory, ó hory, Tatrman, Země vzdálená...), ale i s rockovou klasikou sahající od Nazareth po Led Zeppelin, to vše samozřejmě v úpravách s Pavlíčkovu kytarou a Hrubého houslemi, takže fakt pecka... Jinak do konce roku ještě přijede metalová legenda Citron (8.11.), na ŠR Festu zahrají Vladivojna La Chia, Fleret a Abraxas (15.11.), fanoušky rozpohybují Děda Mládek Illegal Band a Poltíme? (26.11.), na svém turné Old PunX Tour 2014 se zastaví Tři sestry a Visací zámek (29.11.) a novou desku nahranou v Číně představí Mňága & Žďorp (6.12.). Celý program i s dalšími, nerockovými akcemi, je na našem webu www.msd-kolin.cz

Děkuji za rozhovor!