ORIENT 50 LET a JINDRA PAVLIŠTA

ORIENT - kapela, kterou snad ani není potřeba představovat. Na podíích působí letos úctyhodných 50 let. První otázka na frontmana kapely, nestárnoucího Jindru Pavlištu, nemůže byt jiná než jak je připraven na výroční koncert k 50-ti letům na podiu se skupinou ORIENT. Na co nebo na koho se mohou fanoušci těšit?
Na pořádný rockový mejdan se spoustou hostů a předkapelami. Namátkou OLDA BUREŠ, ŠTĚPAN ALEXA z legendarních VÍČEK,PETR ČEJKA,TOMMY WHHELLER a spousta dalších .

Program k 50let tour byl standartní nebo nějak upraven k výročí kapely?
Program k 50 nebyl nějak zvlášť připravován. Jen jsme udělali 3.10. vystoupení v Kainu a vše se soustředí na 17.10. do Vinohradského pivovaru,¨kde to bude pro fans dobré. Měli jsme naslibovány sponzory a chtěli jsme dělat těch akcí více a natočit výroční CD ale zůstalo jen u slibů.

Koncertní rok jde do poslední fáze. Jaký byl? Z hlediska návštěvnosti, hraní apod. Překvapilo tě někde něco? Ať už pozitivně nebo negativně?
Tento rok byl z hlediska návštěvnosti dobrej. Hráli jsme na pár festech a udělali několik velice vydařených akcí. Proběhly zase změny v sestavě a to k dobrému a tak musíme tento rok hodnotit kladně.

Pro většinu dnešních fans je známa tvorby cca od 78., kdy jste měli solové zpěváky VIKTORA SODOMU, ROBOVOU, ŠTĚPANA ALEXU atd. Jaký byl repertoár v 60.letech a na začátku 70.let?
Repertoár v 60. a začátkem 70. let byl hodně ovlivněn stávajícím zpěvem ať to byla třeba Robbová nebo jiní. Až po té jsme se rozhodli už nekoketovat s žádnou hvězdou a vsadili jsme na vlastí tvorbu a hlavně na vynikajícího zpěváka Oldu Bureše. Hodně ovlivnil repertoár R. Rožďalovský a Orient se vydal na dlouhou cestu vlastní tvorby.

Začínal jsi pravděpodobně v 60. letech rockenrollem a dostal jsi se až k hodně tvrdé muzice v Abaxu, Morioru. Je to vývoj?
Když jsem začínal hrát, tak mi nejvíce dávali Beatles a s postupem času jak se kapela vyvíjela tak až k metalu.To byl prostě vývoj.

Když se zaposlouchám ve vaši diskografií mam pocit, že stále přitvrzujete. Nebo je to jen můj dojem?
Otázka na přitvrzování. No, je pravda, že jsme trochu přitvrdili, ale dál už to asi nepůjde. Máme připravené rozzkoušené nové věci a tak se pozná časem, kam nás to dovede. Je teď v současné sestavě dost dobrej potenciál na vlastní tvorbu. Oba kytaristi mají tvořivá střeva...a zpěvák slušné texty.

Je nějaká sestava nebo období, na které vzpomínáte nejraději?
Nejraději vzpomínám na sestavu s Oldou Burešem, Pavlem Dvořákem. To byla super parta. A pak na Štěpána Alexu, protože s ním zpívat, byla lahůdka. Je to dodnes pan zpěvák. Těch dobrejch členů bylo samozřejmě více a nemohu je všechny jmenovat a těch pár špatnejch se vyřadilo samo.

Příští rok jdete do 51. sezony. Nějake novinky? Co chystáme na příští rok?
Dodělat pár novejch kousků a natočit CD. Máme již pár festů na příští léta.
Fanouškům chci vzkázat, aby nám zachovali přízeň a my se budeme snažit je nezklamat. A všem přeji hodně dobrého rocku.

https://www.facebook.com/orient.rockpraha
http://www.orientrockpraha.cz/
http://bandzone.cz/orient