Traktor jede s Komunálem

Právě úspěšně probíhající turné kapel Traktor/Komunál je důvodem k rozhovoru s Pavlem Balkem. Pavle ahoj. Pojďme rychle k věci... Jak probíhá turné, kde jste už hráli a kde budete hrát?
Čau Honzo, turné vypuklo 24.10. a momentálně máme za sebou tři koncerty, to je Litvínov,Frýdek Místek a Plzeň. Musím říct, že všude byla super atmosféra a patřičně si to užíváme. Následovat bude Opava, která je mimochodem už vyprodaná, dále Uh.Hradiště, Česká Lípa, Znojmo, Chlumec nad Cidlinou, Ostrava, Praha, Brno, Chrudim a zakončíme to v Hranicích.

Turné je k vaší poslední desce Alcatra´n´z. Jak se desce daří v prodejnosti???
Jak říkáš, jedeme tour na podporu poslední desky, ale program je sestavený tak, že jedeme průřez vsemi alby. Jinak CD se prodává nad očekávání dobře.

Na minulém album byl hodně silný hit Sybil a Láskožrouti, obsahuje i nové album tak výrazné hity??
Tak na to musí odpovědět jiní, jestli je tam hit nebo ne. Každopádně podle ohlasu fans se tam určitě nějaký najde))))) Myslím , že songy jako Defenestrace, Kdy dojdou náboje a vzduch nebo Katakomby se líbí moc.

Jedete turné s fenoménem Chlumecka a okolí. Proč Komunál, kde padla volba a rozhodnutí?
V první řadě s klukama z Komunálu nejedeme cele turné, ale pouze 5 koncertů a na zbytku jsme jako support vzali pražské PLAN B. Jak už jsem tady zmínil, kluci z Komunálu jsou naší kamarádi a toto spojení se ukázalo kladným už v minulosti.

Jak berou lidé toto turné? Chodí?
Zatím jsou návštěvy super a myslím, že se podle reakcí koncerty líbí. I ostatní koncerty dle předprodeje budou, myslím, dobré a moc se těšíme.

Jak vypadá samotný koncert, jaký prostor má jaká kapela?
Co se týče koncertu s Komunálem, tak jsou to dva regulérní koncerty, kde každá kapela má set cca 90 minut. V případě ostatních koncertů náš set trvá téměř 120 minut.

Máte nějaké speciální podium popř. show? Komunál tím byl vždy známý...
Pódium je vlastně klasické, kde si každá kapela šoupne své rekvizity, plachty atd.

Otázka pod pás -)) Jak spolu jako kapely vycházíte?? Cestujete spolu??
Traktor není problémová kapela a už to tady padlo, kluci jsou naší kamarádi, tak probíhá vše skvěle)))

Nevznikne z toho nějaký zvukový popř. obrazový záznam??
Nic oficiálního nechystáme, ale spousta videí a záznamů lze najit na Youtube. Oficialní live záznam v plánu je, ale vidím to na příští podzim.

Co nové album? Píšete něco na turné, nebo si užíváte atmosféry?
Nové album je zatím v táborákové podobě, to znamená, že nápady dozrávají a konkrétní práce začnou během ledna a února. Do konce příštího roku by mělo být na světě. Tentokrát nebudeme dávat žádný deadline a proste až to bude, tak to bude. Nejsme vázáni žadnou smlouvou a fanouškům dáme opravdu to nej. )))))

Musím na tebe prozradit, že ty máš i zajímavou agenturu a zveš do Česka zajímavé hosty.... Jaké koncerty jsi zajišťoval a můžeš prozradit, jestli něco chystáš v brzké době, popř. v roce 2015 a kde to pravděpodobně bude?
V nejbližší době, a to je tento měsíc, mám dvě určitě zajímavé kapely, a to je XANDRIA a ILL NINO a příští rok zatím prozrazovat nechci, dokud není vše odsouhlaseno. Pár zajímavých jmen tam ale je.

Jak jsi spokojený zatím s odehranými koncerty turné.... Splnilo to očekávání, nebo je to klasika, popř. bude nějaká třešnička na dortu v závěru turné?? A kde vůbec bude poslední společné vystoupení s Komunálem?
Poslední společný koncert s Komunálem bude v Hranicích. Toto je pro nás posvátné místo a vždy je super atmosféra. Tak doufám, že bude i tentokrát))))

Pavle, kapela Traktor byla jednou z prvních, která vstoupila do projektu elektronické distribuce na Rockpaláci. Myslíš, že to má smysl, nabízet rockovým fandům muziku ve formátu mp3 za pár korun včetně kompletního obalu a oslovit tím širší okruh potencionálních fandů??
Sice jsem zastánce fyzických CD a LP, ale tohle přinesla doba a vlastně vývoj. Nejde se tomu vyhnout a ani se o to nebudu pokoušet a jsem v podstatě rád za způsob této regulérní distribuce.