Rebel Tour 2015 s Traktorem a Komunálem

S Martinem Kapkem frontmanem TRAKTORU o právě proběhlé tour a TRAKTORU. Ahoj Martine. Tour u konce, jste plny dojmu, tvé pocity?
Turné dopadlo nad očekávání, lidí bylo víc, než jsme čekali, samozřejmě máme všichni z toho radost.

Úspěch na celé čáře. Ptát se, kde to bylo nej je blbost, tak z opačného konce. Nějaká nepříjemná vzpomínka?
Každý koncert je něčím zvláštní, pokaždé se najde důvod pořádně se něčemu nečekanému zasmát, ale zažili jsme i opak. V Praze v klubu Nová Chmelnice bylo mokré podium (asi tam nějaký z fanoušků něco vylil) a náš basák Karel v „zápalu boje" na tom uklouznul a dopadl tak, že má natrhnuté vazy. A možná taky před sebou operaci. Bolí nás to i za něho. Je to frajer, že třetinu koncertu dohrál a dozpíval. Je to náš „Trakterminator" Ale hlavně, že nedopadl na hlavu! Čeká ho společně s námi tvoření nového materiálu na nové album.

Na tour vás doprovázela skupina Komunál. Zdá se, že to byla štastná volba.
Komunál je stejně šílená partička lidí, jako jsme my. Co člověk, to originál. Pro prdel si nejdou daleko. Neustále smích, smích, smích! Myslím, že sympatie byly oboustranné a věřím, že se budeme i do budoucna potkávat. Navíc se spojili i fanoušci obou kapel, nebyla tam ani v náznaku žádná rivalita. Byli dokonce i takoví, kteří si s sebou na daný koncert dovezli trička obou kapel a podle toho, kdo zrovna hrál, tak je měli na sobě. To je fakt super! A já si neustále broukám melodie a fráze Komunálu. Chytlavá muzika s texty, které jsou o „něčem" a hlavně přirozenost a radost z hraní. Žádní pózeři.

Někteří si vedou tvrdou statistiku např. najetý kilometry na tour snědený bagety, vypity piva, schozené kilogramy ... taky něco takového sledujete?
Na to my si nehrajeme. Není to pro nás vůbec důležité. Ani asi nikdo z nás nemá čas a energii to evidovat. Zaměřujeme se pouze a jen na přítomnost a budoucnost. Jediné co víme, že jsme letos měli 63 koncertů. Zatím nejvíc.

Rebel tour zdá se mi, že letos se tu vyrojila spousta rebelů. Rebel tour, Rebelie rebelu.
Já myslím, že je to náhoda. A nebo proto, že hlavní mediální partner obou tour byla televize Rebel. Ale hlavně proto, že my rockeři jsme rebelové. Všichni!

Uspěšně si vedete v TV ROCKPARÁDĚ: ZŘEJMĚ SLUŠNY ODDÍL...
No tak to nám opravdu udělalo radost. Nejen Rockparáda, ale i Český slavík. Jasně, je to anketa popularity a ne kvality, ale jde vidět, že už se Traktor dostal do podvědomí nejen čistě příznivců rockové hudby. A v rockparádě byla opravdu silná konkurence. Opět se ukázala síla našich fanoušků. Moc děkujme všem těm, kteří věnovali svůj hlas právě nám.

Takže vydařený rok. Když by jsi zabilancoval? Na co jste sáhly to se povedlo.
Ano, taky to tak cítím. Nejvydařenější rok to byl. Zkrátka se začínají sčítat ty roky úsilí a „muzikanstké práce" Starší, ale i noví fanoušci asi poznají, že to jak to děláme, je čistě srdcem, není to žádný kalkul ovlivněn nějakým vydavatelem, či sponzorem a děláme si to jak chceme hlavně přirozeně. Na nic netlačíme. A ono to potom o to víc maže a kdo maže ten...Traktor

Mužeš nám a svým fans prozradit něco z příštího roku? Plány apod.?
No jistě a velice rád. Příští rok máme hodně velkých plánů, které budou náročné realizovat, ale týmová práce to zvládne levou zadní..
Tak za prvé budeme vynalézat a následně nahrávat novou desku. To je priorita a nejdůležitější počin. Jasně, že si necháme záležet a cítíme vůči fanouškům jakousi zodpovědnost minimálně udržet lajnu z minulého Alcatranzu. Já myslím, že nový počin bude stylově hodně podobný, nic jinýho z nás stejně asi už nevypadne. Tak to cítíme „A Basta!" Já osobně mám z nápadů, které máme jako stavební kameny hodně dobrý pocit. Za ty dva roky se toho nakupilo fest...

Desku budeme nahrávat v našem přátelském studiu Bomb Jack Vendelína Dreiseitla na jednom utajeném místě na Moravě. Už se nemůžu dočkat.
Některým hudebním kritikům a nedoceněným zarputilcům však řekneme, že jsme to točili v Německu, Holandsku a Kanadě, sbory dohrávali na Novém Zelandu a celé to mastrovali v USA (asi na třech místech), aby mohli říct „jo, jo, to je poznat"
No potom CD pokřtíme 21. května u nás v Hranicích (za první týden se prodalo před 150 vstupenek – www. Ticketream.cz). Na křestu budeme mít zajímavé hosty, bude to osmihodinová rocková show, tak si to užijeme, jak se má. Pravděpodobně z tohoto velkého koncertu uděláme i první naše DVD. A další týdny a měsíce budeme hrát, hrát a hrát, po celé naši krásné vlasti i neméně krásné slovenské vlastiaž zase do nějaké poloviny prosince, ne-li déle. Budeme ten půlroční koncertní deficit nějak vymazat.

Kde vás mají možnost vidět po novém roce? Nějaký zajímavý festival, kam by si nás pozval?
Jak jsem už zmínil ten křest. Ale bude plno velkých i menších festivalů, i jiných akcích které jsou potvrzeny, případně rozjednány... Brzy všechny budou uvedeny na našich stránkách www.traktor-rock.cz
Ještě bych rád všem za celou kapelu popřál všem klidné a pohodové svátky a pevné zdraví do nového rocku. Když je zdraví, tak jde všechno!

Děkuji, mějte se všichni fajn,

Martin „Capec"

http://www.traktor-rock.cz/
http://bandzone.cz/traktor
https://www.facebook.com/pages/Traktor/94813072916