Seven v roce 2015

Tomáši, jak se začíná rozjíždět po zimě sezóna, plní se vám diář s koncerty a který bude pro vás nejzajímavější??
Postupně nám koncerty přibývají tak, jak se ozývají pořadatelé akcí. Nemáme žádné vyhraněné koncerty, každý je pro nás skvělým zážitkem, ať je to klubová akce, nebo open air festival. My si to prostě s klukama umíme užít naplno.

Setkali jsme se krátce po vydání CD, jak ho hodnotíš postupem času, jak si deska stojí v prodejnosti a co kritici??
Poslední CD Nanovo, které jsme vydali v roce 2012 si postupně získalo své posluchače a řekl bych, že jeho prodejnost byla skvělá. Dodnes ho prodáváme na akcích ať už ve formě klasického CD nosiče, tak i jako USB flash disk, který má od letošního roku vylepšený design a to, že je z části skleněný, kde se uvnitř vznáší v prostoru naše sedmička. Je to moc povedená práce českých sklářů.

Předpokládám, že od našeho posledního rozhovoru nedošlo k žádné personální změně. Jaká je nálada v kapele??
Jak už jsem na začátku říkal, umíme si každý koncert užít opravdu naplno. Jsme parta, která spolu funguje hlavně o víkendech a tak pokud je koncert někde dál od domova, zajišťujeme si v místě přenocování a po akci se pak ještě jdeme pobavit do nějaké místní občerstvovny, aby ten společný víkend byl dokonalý  Samozřejmě, že se v partě 6 ti lidí nevyhneme ani nějaké té bouřce, máme každý svoji hlavu a svůj názor, tak je někdy problém se shodnout, ale jsme dospělí, a tak to vždy brzy odezní a jsme zase kámoši.

Mne napadá ještě jedna otázka – v dnešní době jsou v ČR dvě kapely Seven a obě hrají zcela odlišný styl. Jak jste přišli na název Seven a nepletou si vás lidé??
To, že jsme dvě kapely se stejným názvem víme už hodně dlouho, ale nikdy jsme to nějak moc neřešili. Jednou jsme o tom krátce mluvili i s Kirkem, když jsme se potkali na akci u nás v Ml. Boleslavi, ale ani on to nijak neřešil a vlastně mu to ani nevadilo. Oni hrají hodně v zahraničí a úplně jiný styl muziky než my. Jen se to občas motá fanouškům, kteří občas neví, jaký Seven vlastně na akci hraje. Myslím, že zrovna letos máme koncert na jednom festivalu, kde budeme obě kapely. Tak uvidíme, jak to dopadne.

Když se zeptám na vaše plány, nějaké DVD, nebo zatím i sbíráte materiál na nové CD, nebo si jen užíváte muzikantského klidu a koncertujete?
Samozřejmě bychom rádi natočili další desku, a tak postupně shromažďujeme materiál. Chceme, aby to co pustíme do světa, bylo opravdu hodně dobré, a tak si dáváme tak trochu načas. Jinak koncertujeme a věříme, že akcí bude stále víc a že nám k tomu bude sloužit zdraví, abychom mohli dál rozdávat radost všem našim, ale i novým fanouškům.

Co jste schopni nabídnout pořadatelům, kolik skladeb hrajete, rozlišujete zábavy, koncerty??
Kapela má koncertní program na 90 min., ve kterém posluchači najdou to nejlepší ze všech našich dosud vydaných alb. Je to celkem 22 skladeb. Klasické taneční zábavy nehrajeme. Zaměřili jsme se jen na koncerty, kde prezentujeme pouze svou vlastní tvorbu. Stále rostoucí zájem fanoušků o naši hudbu je pro nás tou největší odměnou.

Kde seženou ať již promotéři popř. fandové Seven informace o vás?
Samozřejmě jdeme s dobou, a tak kromě oficiálního webu www.iseven.cz, najdou info o kapele také na stránkách Bandzone, nebo na Facebooku, kde máme své profily a kde jsou i skladby z našich alb k poslechu. Pokud promotéři akcí budou mít o náš koncert zájem, tak se mi můžou ozvat a určitě se dohodneme na nějakém volném termínu. Spokojenost obou stran je naším hlavním cílem.

Děkuji za rozhovor
Tomáš