Anděl není na útěku, aneb Kreyson se vrací

První vystoupení obnoveného Kreysonu okolo Dana Kroba se blíží. Kapela si vybrala sál v Rožmitále pro svojí generální zkoušku před sobotním vystoupením v Olomouci, kde bude moci vyzkoušet kompletní koncertní program „Anděla“. Využívám pozvání a rád se generálky účastním. Dopoledne se do sálu tahají reproduktorové soupravy, desítky metrů kabelů a práce je především na Mistrovi zvuku. Já se aktivně účastním zkoušky až později odpoledne. Už od zaparkovaného auta slyším dunět známé tóny, tak zrychlím krok, abych už byl co nejrychleji v sálu.
Z podia se linou mistrně zahrané tóny. Za bicími sedí k mé velké radosti thrash metalová mlátička Bob Vondrovic. Je fantastické sledovat „řezníka“ Boba, jak řeže do bicí artilérie, až létají třísky z paliček, ale přesto s neuvěřitelnou grácií a elegancí zpracovává svojí bicí. Ruce v pohybu, paličky se jen víří…tak znám Boba z Arakain, jen to háro chybí!! Klávesy obsluhuje mlaďoučký Marek Svoboda, kterého znám z kapely Rubicon River. Basista Standa Jokki Jokkiel opustil pražský Negativ a nastoupil do kapely Dana Kroba. Svojí vizáží ala Slayer mu jistě tahle muzika sedne víc. No a k nepřehlédnutí je kytarová úderka 2Ká – Krob – Kroc. Veškeré komentáře jsou tady zbytečné, Radek je kytarista par excellence a škoda, že s ním hudební svět hrál šachy…věřím, že tenhle hromotluk s velkým srdíčkem konečně našel ty správné parťáky. A třešnička na dortu – zpěv Petr Doldy Dolének- ostřílený matador – stačí vyjmenovat Morava, Wolfram, Rentgen, Dirty Game, až po projekt Dana Kroba. Špičkový zpěvák hlasově vzdálený telecím, zábavovým hlasům. Tohle je opravdu výhra!!! Když jsme se s Danem bavili o obnovení Kreysonu, o kterém Křížek rád rozhlašoval, že ho nechá vyhnít, tušil jsem, že po hudební stránce to bude dokonalé. Znám Dana s jeho neuvěřitelným smyslem pro dokonalost a detaily, s jakými odvede každou svou práci, ale zastoupit Křížka bude řehole! Ale povedlo se!! To co Doldy předvádí, z toho běhá mráz po zádech. Bohudík se oprostil od nepříjemných Křížkovských fistulí, ale jinak klobouk dolů!! Celá kapela jela jako dobře promazaná lokomotiva a když jsem zavřel oči, jako bych se ocitnul v plzeňském Domu hrůzy v roce 1992. Tak fantasticky dnešní Kreyson zněl.
Celou zkoušku kapela odstartovala Obětmi slávy a pak už to šlo ráz na ráz – Skalp, Archa, Nejde vrátit čas, Fade Out, Poslední den, Vzdálená, Kreyson, Instrumentálka – Bobova exhibice na bicí, Anděl na útěku včetně zvuků sanitky, Svědomí, Upíří láska se závěrečnou Čarovnou nocí. Tečkou byl Sabbatovský cover – Shes Gone – s českým textem – Lásko voníš deštěm.
Vše zahráno s naprostou přesností a dokonalostí, včetně zpěvu. Že bude i patřičná pódiová show je víc než jisté. Po krátké přestávce druhé kolo kapela už „jela“ včetně světel a kostýmů. Je na co se těšit!!