Benefit 25.6. v Kolíně - Sendražicích křtí své první DVD

S kapelníkem Milanem Viplerem nejen o novém DVD.
Ahoj Milane první DVD Benefitu má nějaký název?
DVD se jmenuje RESTART.

No ale první video záznam to není, už v dávných dobách jste přišli s Benefit Story.
To je pravda. V roce 1999 vznikl záznam z vystoupení ve Svijanském Újezdu. Název záznamu byl ale „Rock for all generation"

Co nás na DVD čeká, nejde jen o záznam koncertu?
Neměli jsme v úmyslu vytvořit klasické hudební DVD, ale je to pokus o takový polodokument, který by měl přiblížit fanouškům současný Benefit a to jak tvorbu z posledního období, tak i jednotlivé členy kapely. Proto i záznamy z vystoupení jsou autentické, bez jakýchkoliv úprav, ať už obrazových, či zvukových. Zároveň jsou na něm i záznamy ze studia, ze zákulisí a jako bonus i záběry z našich bujarých večírků. Nečekejte tedy nějaký hifi záznam z některého z našich vystoupení, ale spíše takové malé nahlédnutí do života současného Benefitu.

Určitou úlohu tam má i Petr Korál.
Ano, jsou tam rozhovory Petra Korála s jednotlivými členy Benefitu.

V loňském roce se v Sendražicích křtila nová deska A ta je dobrá... letos DVD. Kdo bude, jak se dnes říká, kmotr?
DVD pokřtí právě Petr Korál.

CD „A ta je dobrá" ... jaké jsou na ni po roce ohlasy?
K našemu překvapení si deska našla cestu k našim fanouškům, i když jsme ji udělali asi jinak, než se od nás čekalo. Vyprdli jsme se na nějaké tradice Benefitu a snažili jsme se o desku, která by měla být současná, moderní a za kterou bychom se nemuseli stydět. A myslím, že se nám to vyplatilo. Většina skladeb má pevné místo v repertoáru a písničky jako Mr. Hyde, Kriminál, Anděl nebo Pár chvil mají u našich fanoušků opravdu úspěch a nás to velmi těší.
Za všechno snad titulek recenze z časopisu Rock and all - „Benefit popírá pravidla rock and rollu, čím staší tím lepší". To po všech těch letech harcování opravdu pohladí

Sendražice a Benefit camp letos druhy ročník, pár slov k němu, kdo ještě nezná...
Nápad vznikl vloni, kdy jsme přemýšleli o akci, která by se lišila od našich běžných vystoupení a kde bychom se mohli pobavit jak my tak i naši příznivci. Je to vlastně třídenní setkání s našimi fanoušky, kde si můžeme společně posedět, popovídat, zazpívat a zasportovat. Součástí je samozřejmě i sobotní vystoupení Benefitu. První ročník se opravdu povedl. Srandy jsme zažili opravdu hodně a ohlasy na něj byly až překvapivě dobré. Tak snad to letos bude ještě lepší. Všechny srdečně zveme na letošní 2. ročník, který bude od 24.6. do 26.6. 2016.

Že je Dan Horyna zdatný tenista a celý rok trénuje se ví, ale jak jsou na tom ostatní členové souboru?
No Dan to už je profík, hraje tenis skoro denně a úplně se do toho zbláznil. Je to tenisový nadšenec. Pak ještě Vláďa Koudelka to trochu plácá. No ale zbytek kapely je tenisem opravdu nepolíbená. A taky ty kreace na kurtu podle toho vypadají.

DVD není jediná novinka pro fans, zaregistroval jsem i přípravu nových plakátu
Ano máme nové plakáty, které jsme nechali vytisknout pro naše fanoušky. Pořád se po nich ptali, tak teď je mají k dispozici.

Jsme v polovině letošního roku, ferman nabitý, co vám a nebo kde letos udělalo největší radost?
Radost nám dělá zájem všech našich fandů a pořadatelů, hrajeme opravdu hodně a moc nás to baví. Velké díky všem. Pro nás je každé vystoupení největší radost, ať je to kdekoliv a moc si to užíváme.

Nějaký zajímavý tip mimo Sendražic, kde vás mužem letos ještě vidět?
Těch míst je moc, takže nejlepší je podívat se na naše stránky www.benefit-rock.com a podívat se kde hrajeme.

Díky za rozhovor a v Sendražicích na viděnou