Démon D.N.A.

Kapela D.N.A. z Prahy se začíná čím dál více prosazovat. Pánům před nedávnem vyšlo CD Démon času, které můžete najít i v našem eshopu ke stažení. Album je vynikající a tak kapele položíme pár otázek.
Vydali jste výborné album hlavně titulka Démon je hit, jak deska vznikla?
Deska vznikala ve studiu Škwor s Leo Holanem, který nám desku opět také produkoval. Nahrávání předcházel samozřejmě výběr a kompletace materiálu, ke kterému tentokrát svou měrou přispěli dva noví kytaristé, což je dle mého názoru na desce slyšet.

Kde a jak dlouho jste nahrávali, a dohlížel na vás někdo?
Kompletní sestavení skladeb a nahrávání ve studiu trvalo asi jeden rok. Jako hudební producent na úspěch nahrávky, zvuk, výkon, samotné muzikanty a na další věci, které jsou s touto funkcí spojené, samozřejmě dohlížel Leo Holan.

Přece už jen to není vaše prvotina, vidíte rozdíly, jak jste nahrávali první album a toto poslední?
Chlapi údajně zrají jako víno a my jsme kapela složená ze samých chlapů, takže i naše muzicírování zraje. Rozdíly samozřejmě vidíme a slyšíme. Ty je třeba posoudit především posluchači. Abych nevynechal to klišé, děláme to hlavně pro ně.

Je vše vaše autorská práce, nebo jste sáhli po někom mimo kapelu?
Veškeré skladby, a to jak co se týká hudby tak textů, jsou čistě jen naše práce.

Na desce je 9 skladeb, vybílili jste šuplík, nebo to vše vzniklo spontánně právě pro nové album, nebo naopak, ještě něco v šuplíku zbylo na horší časy?
Po příchodu Vaška a Jirky (zmínění kytaristé) se nám ze šuplíku nic nehodilo. Proto jsme tentokrát zvolili cestu přirozených sklonů a popudů. Myslíme si, že se nám to vyplatilo. Pokud ne, tak vyplatí.

Kdo se autorsky podílel nejvíce a deska má zdařilé texty, kdo textoval?
Jako vždy se na vzniku skladeb podíleli všichni v kapele. Někdo více, někdo méně. Co se týká textů na novém CD, tak většinu napsal nebo upravil Lukáš. Prý aby mu šly lépe do „úst". Ale i na textech se podílel každý z nás.

Vy jste měli i velmi zdařilé koncerty, s kým jste si poslední dobou zahráli?
V poslední době jsme hodně koncertovali se skupinou Ocelot, což nás těší, protože máme s klukama velice dobré vztahy.

Ukázali jste se i ve Spáleném Poříčí, kde jste zanechali dobrý dojem, že se tam vracíte na Sklepfest 2 – 10.6. Jak se vám tam hrálo a těšíte se opět do Sklepa?
Těšíme, určitě těšíme. Ve Spáleném Poříčí se nám líbilo moc a musíme pochválit zvukaře, který svou práci odvedl na jedničku. A ještě u toho trsal.

Jak je to s obsazením v kapele, nepotkaly vás nějaké personální změny?
Snad nás už teď žádné personální změny nepotkají a do Spáleného Poříčí dorazíme ve stejné sestavě, v jaké jsme tam už byli.

A poslední otázka, co D.N.A. poslouchá dnes? Jaké má vzory? A stylově jste všichni na jedné vlně?
Už jsme na to odpovídali nesčetněkrát. Každý v kapele má své oblíbence a také své vlastní vzory. Na tom co hrajeme jsme se však dokázali shodnout a ještě se nepřizabít. Takže by se dalo říct, že pokud jsme spolu, jedeme na stejné vlně. Pokud spolu nejsme, obdivujeme naše obdivované.