Gilotina – ostře nabroušený metal ze Slovenska

Gilotina je kapela ze slovenského města Prievidza a v příštím roce se chystá na pár vystoupení i u nás v Čechách. Proto myslím, že nebude od věci, abychom Vám tuhle bandu trochu přiblížili.
Kapela vznikla roku 2005 a založil jí kytarista a zpěvák Jozef Molnár, který si získal nejedno metalové srdce slovenských fans svými opravdu dobrými songy a texty.
Poté skupina prošla několika změnami a výměnami muzikantů až do dnešní podoby, v které hraje od roku 2014. V tomto roce přišel do Gilotiny kytarista a zpěvák Miroslav „Čiro“ Čičmanec, který je nejen výborný kytarista, ale i rocker tělem i duší.
Sestava se tedy ustálila do složení – Čiro Čičmanec – kytara, zpěv, Jozef Molnár – kytara, zpěv, Ivan Halvoň – bicí, zpěv a Ladislav Ševčík – basa, zpěv.
Dle slov „Čira“ právě příchodem bubeníka Ivana získaly jejich skladby nové, mladé a pořádně bijící metalové srdce. Basák Láďa jen podtrhl hutnost, která rozvibruje každou bránici.
V tomto roce Gilotina natočila 14 skladeb a vydala své album „Večný boj“. Dle jejich slov je tam od každého ze stylů troška a věří, že si každý fanoušek dobrého metalu tu svojí skladbu najde. Kdo má zájem, může si album a zdarma stáhnout na Bandzone na tomto odkazu: http://bandzone.cz/rockovagilotina . Samořejmě o chystaných koncertech u nás budeme včas informovat a myslím, že tahle kapela určitě stojí za pozornost a za to na ní vyrazit.
Nakonec jak leader kapely Čiro řekl : „Rocková a metalová srdce bijí jen v hrudích těch, kdo jsou hrdí na tento životní styl a podporují ho, za což vám všem my, kapela Gilotina moc děkujeme. Takže i navzdory některým temným stránkám z minulosti i finančním problémům jdeme dál, žádný kompromis, co nezabije, to posílí! My totiž žijeme proto, abychom hráli!“
No řekl bych krásná slova a já osobě se moc těším, až na tuhle bandu vyrazím!
Takže na Gilotině „Čus bigbítus“. Pepíno.