IN MOTION zahrají tento pátek na SKLEP FESTU

V pátek se koná ve Spáleném Poříčí I. Ročník nového festivalu Music SKLEP FEST, který pořádá stejnojmenný rockový klub Music sklep. Informace o klubu najdete ZDE. Jednou z účastněných kapel je i pomalu místní kapela IN MOTION. Setkáváme se s Ondrou Pelikánem, abychom spolu prohodili pár slovíček o chystané akci a o kapele samotné.
Ondro, ahoj, pojď stručně představit kapelu IN MOTION, koho v ní najdeme a jaký styl prezentujete.
Jsme pětičlenná, původně Nepomucká, ale dnes spíše Plzeňská kapela, hrající crossover-rock. Hrajeme energickou hudbu založenou na tvrdších kytarových rifech zjemněných ženským vokálem. Kapela se po mnoha personálních obměnách stabilizovala ve složení: Bára Frýbertová – zpěv, Jarda Prchal – kytara/zpěv, Ondra Pelikán – kytara, Pavel Kuba – basová kytara, Michal Červenka – bicí.

Jak velká je historie IN MOTION? Kdy vznikli a za jakých podmínek?
Historie kapely sahá do roku 2001, kdy Jarda Prchal s několika dalšími členy tehdejší kapely Sick With dal prvotní impulz k založení nové formace. Celá kapela vznikla záhy z muzikantů kolem Nepomuku, přičemž hlavní zdroj inspirace a také její finální směr začal udávat poslední příchozí člen, kterým byla zpěvačka Lucie Králová. Po poměrně rychlém vzestupu, kdy kapela natočila demo Shock a aktivně koncertovala, se postupně takřka kompletně vyměnilo její obsazení. To mělo za následek hned několik hudebních útlumů. V současném obsazení pak hrajeme asi dva roky.

Hudebně jsi označil váš styl za crossover-rock. Co posloucháte jednotlivě? Máte společnou notu a vzory, anebo každý je po hudební stránce někde jinde.
Možná právě proto děláme crossover ;) Dá se říct, že asi ani jeden z nás není žánrově příliš vyhraněný, ale nějaké hlavní hudební vzory bychom určitě našli. Patřili by mezi ně Evanescence, Guano Apes, Linkin Park, ale taky třeba System Of A Down. No asi bychom jich našli nakonec mnohem víc :)

Jak je to s nosiči? Kolik toho kapela vydala, kde to lidé můžou sehnat. A čeká tě i obligátní otázka, chystáte něco pro rok 2016?
Celkově má kapela na seznamu tři demosnímky, přičemž ten nejnovější - Now or Never - jsme dokončili v průběhu minulého roku. CD vozíme sebou po koncertech, ale je také možné si o něj napsat a pošleme jej. A na rok 2016? Máme vzletnou myšlenku nahrát celou desku, která bude obsahovat 12 songů, tak snad se povede...

Koukal jsem, že máte v kapele dva ženské vokály, poměrně netradiční obsazení, i když Tereza hostuje. Přizpůsobili jste některé skladby pro toto obsazení?
Popravdě v současnosti vystupujeme v zásadě jen s Bárou, i když nějaké společné koncerty v rozšířené sestavě stále plánujeme. Obě zpěvačky si hlasově perfektně vyhovují, takže jsme nebyli nuceni upravovat lazení apod. Hlavně jsme ale pro tento případ rozšiřovali vokály o druhé hlasy.

V okolí Spáleného Poříčí jste známí především z Basinfirefestu, kde všude jste hráli mimo region a byly tam nějaká zajímavá jména, s kterými jste se na podiu setkali?
Zrovna teď jsme hráli v Plzeňském Kalikováku, kde jsme se potkali s Vladivojnou La Chia a jejím novým projektem Vladivojsko. Na různých podiích jsme se pak potkávali třeba se Škworem, Trautenberkem, ale samozřejmě nespočtem menších regionálních kapel. A kde jsme všude hráli? Asi nejzajímavější velké akce jsou tebou zmiňovaný Basinfirefest, nebo v minulosti třeba Rock for People. Faktem ale je, že naše hlavní pole působnosti je klubová scéna nebo menší festivaly.

Co od vás v pátek můžeme čekat? Přizpůsobili jste playlist této události nebo předvedete standardní set?
Těšit se můžete na celkový průřez naší dosavadní tvorbou. Zahrajeme tedy několik starších a lety prověřených songů, ale také třeba všechny písničky z nového dema. Celkově jsme si pro vás připravili energický playlist, kde jen na malou chvíli zvolníme, takže vás určitě nenecháme příliš vydechnout :)

Můžeme se v pátek těšit nejen na vaší krásnou zpěvačku Báru, ale očekávat i hostující neméně hezkou Terezu?
Bohužel. V současnosti vystupujeme v užším obsazení bez Terky, tak snad příště ;)

Ondro, kde si můžou čtenáři Rockpalace poslechnout nějakou vaší muziku, popř. kde se dozví toho o vás víc?
Můžete si o nás napsat do písniček na přání Rock Radia, poslechnout přímo na našem webu www.in-motion.cz, nebo na Bandzone. Nejvíc aktuálních informací se pak naši fanoušci dozvědí na Facebooku www.facebook.com/inmotionpilsen
Já ti děkuji za rozhovor
Také děkuji a těšíme se ;)

Dodávám, že I. Ročník Music Sklep festu startuje v pátek 22.1. od 19. hodin Ve Spáleném Poříčí v hudebním klubu Music Sklep. Mimo avízovaných In Motion přijedou také Dilated z Prahy, kteří přivezou další krásnou vokalistku Lucii (pánové, dnes tu bude na podiu dívek!! Škoda sedět doma) a předvedou svůj heavy rock. Legendární blovický Aligator, který už pár měsíců zažívá svůj reunion předvede klasický heavy metal (rozhovor s Aligátorem ZDE) a poslední kapelou na kterou se můžeme těšit budou Cvokhaus opět z Prahy a přivezou crossover.