Intacto probouzí Werewolfa, vrací Vítr z Karpat a v dálce Metropolis

V roce 2016 slaví skupina XIII.století výročí 25 let od svého založení. U této příležitosti natočila nové studiové album s názvem "INTACTO". Nový materiál připravovala skupina zhruba rok. V září loňského roku, jej v prostorách studia Benas, natočila ve svém aktuálním obsazení:

Petr Štěpán, Kateřina Kameníková, Jindřich "Henry" Dostál a Pavel Štěpán. V dalších měsících se pracovalo na finálním zvukovém masteringu, obalu alba a vznikala jeho výsledná podoba.

Jde o úderné, zvukově bohaté album, na kterém skupina v mnoha polohách potvrzuje svůj osobitý styl. V gotickém hávu nalezneme i hudebně rozvinutější kompozice, v nichž mnohé překvapí použití akustické kytary nebo klavíru. Texty Petra Štěpána, které zastřešují celou tvorbu XIII.století, dosahují na tomto albu nezvykle působivého vyznění a dalšího autorského rozměru.

Album INTACTO vychází 5.února u vydavatelství Warner music. Bude k dostání na pultech všech kamenných hudebních obchodů a v široké distribuční síti.

"Nové album INTACTO uspokojí volbou témat, jak hudebně tak textově, všechny požadavky fanoušků XIII.STOLETÍ. Najdou na něm ale také něco navíc. INTACTO je místy překvapivě poetické, jakoby měkce laskavé. Naznačuje, že skupina ještě zdaleka neřekla svoje poslední slovo."

zdroj - Vladimír Kočandrle, ředitel vydavatelství Warner music

Lepší dárek ke svému výročí svým fanouškům XIIIka ani dát nemohla.

recenzi Honzy Holého na CD najdete v rubrice Recenze