Lekce poctivého bigbítu-Traktor a Komunál

Letošní turné kapely Traktor k jejich novému albu „Artefuckt“ se blíží ke konci a nyní s ním dorazli do Bylan u Chrudimi.
Na jejich vystoupení jsem se moc těšil, podle mého názoru se lepší od alba k albu a právě tohle poslední je, klidně bych řekl, jedním z nejlepších letošních počinů na naší rockové scéně.
Spolu s Traktorem vystoupila hodně oblíbená kapela Komunál, takže se dal čekat večer plný poctivého a výborného bigbítu, což tak i bylo.
Traktor začal jak jinak než úvodní písní z alba „Vstaňte, pane Lincolne!“ a tím dostali okamžitě k prasknutí nabitý sál do varu.
Viděl jsem je tady už třetí rok a je vidět, jak i zde získávají čím dál tím více fanoušků, jako nakonec
po celé zemi, když třeba v Plzni, kde nikdy před tím nehráli, měli plno, což je dle slov zpěváka Martina Kapka mile překvapil a potěšilo.
Bylo vidět, že i když se kapela nebála zařadit hodně písní z nového alba, že lidé to již mají naposlouchané a dobře zmíněné nové songy znají.
Když začali znít úvodní tóny jejich pecky „Letokruhy“, až mě začal jezdit mráz po zádech, už dlouho jsem neslyšel u nás takový song, který okamžitě chytne za srdíčko, prostě pecka!
Atmosféra byla výborná. Koncert gradoval, když zazněly „Láskožrouti“ a Defenestrace“, která jejich vystoupení končila.
Poté se scéna připravovala na obzvláště v tomto regionu populární až zbožňovanou kapelu Komunál.
A jako vždy Komunálníci se svojí početnou družinou fans nezklamali. Jejich vystoupení bylo takovým průřezem z posledních alb a v narvaném sále vládla výborná atmosféra, opravdu, ta až
neuvěřitelná síla, která jde z šlapající kapely a z charisma i výborného zpěvu Luboše Suchánka, se prostě musí zažít.
Nerad vyzdvihuji někoho z hrající kapely a Komunál fakt šlape výborně, přesto zpěv Luboše Suchánka a výkon bubeníka Davida Hlaváčka je něco výjimečného, hlavně Davidova precizní až strojová hra, přesná jako švýcarské hodinky se jen tak nevidí a Lubošův zpěv netřeba představovat, jedním slovem bomba!
Když tenhle večer shrnu myslím, že každý fanoušek českého bigbítu musel jít domů naprosto spokojený a obě kapely mohu jen a jen doporučit.
Komunál se už směle řadí ke špičce našeho rocku a pokusím se si zahrát na „Sybilu“ a prorokuji
Traktoru velikou budoucnost, fakt výborné vystoupení stejně jako poslední jejich album, určitě o nich ještě hodně uslyšíme, nakonec,jak jsem slyšel nedávnu jednu hlášku:
„Kabátům nejenže ujíždí vlak, on jim už ujíždí i Traktor“ a vezměte jed na to, že to tak je!!!
„Čus bigbítus“. Pepíno.