Ohlédnutí za 5. ročníkem festivalu The Legends Rock Fest

Než se kdokoliv z nás nadál tak tolik očekávaný rockový festival v Hořicích je již minulostí a my si můžeme trošku připomenout, jak tyto dny 22. a 23. července, probíhalo. První den festivalu The Legends Rock Fest odstartovala v 16 hodin kapela Rain, která jako první potěšila fanoušky, kteří přijeli, aby si užili dvoudenní nářez rockové muziky v areálu U Věže vedle známé rozhledny Masarykova věž samostatnosti.

Druhou kapelou, která přijala pozvání již po třetí, byla hardrocková smečka Black Bull. Podvečer patřil naší stálici, kapele Arakain, která byla založena v roce 1982 a úspěšně kraluje přes 30. let. Patří mezi jednoznačné přední legendy české rockové scény. V půl deváté večer pódium patřilo skupině, která vznikla na sklonku roku 2015. Zpěvák Fany Michalík, kytaristé Jaroslav Bartoň a Jiří Šperl a baskytarista Václav Vlasák opustili bubeníka a majitele ochranné známky na jméno Citron Radima Pařízka a založili novou formaci Limetal. Podle ohlasů fanoušků na koncert je pravdou to, že stál opravdu za to! Předposlední kdo v páteční večer vystoupil,byla skupina Doga. Když poprvé zavítala na 4. ročník The Legends

Rock Fest měla její účast veliký úspěch. Večer pomalu a jistě gradoval do finale. Poslední kdo se v pátek s návštěvníky festivalu rozloučil, byla skupina Dymytry. Jejich skladby fanoušci znali doslova zpaměti a celý koncert své oblíbence poctivě doprovázeli. V roce 2014, 2015 a nově i v roce 2016 zvítězila v soutěži o divácky nejpopulárnější kapelu a patří tak mezi stálice festivalu.

Sobota okolo jedenácté hodiny byla pro někoho z návštěvníků ještě půlnocí. Totiž po předchozím dni kdy poslední koncert odezněl jednu hodinu po půlnoci, se není čemu divit. Přesto se pod pódiem sešlo dostatek fanoušků, aby podpořili kapelu Fénix z Jičína. V okolí jsem zaslechla jak si návštěvníci vyměňují názory a zaslechla debate, která potvrdila, že Fénix byla dobra volba. Jejich koncert měl potřebnou energii, kterou tolik všichni potřebovali po předchozím dni. Dále se na pódiu vystřídaly po sobě kapely Five O'clock Tea a De Bill Heads, které zde na festivalu vystoupily poprvé. Samozřejmě nemohla chybět formace Komunál se kterou jejich skladby zpívaly snad všichni návštěvníci. Aleše Brichty skladba Slečna závist nebo Miloše Dodo Doležala Sybila, hodně potěšily nejedno rockerský srdce! Koncerty těchto dvou osobností naší hudební scény, byly opravdu zážitkem. Následující kapelu Traktor taky není třeba na The Legends Rock Fest představovat, vystupovala zde již dvakrát a i letošní jejich koncert si všichni užívali. Obvzlášt jeden asi pětiletý klučina, který všechny skladby, které zazněly, znal doslova zpaměti. Předposledním kdo na festivalu vystoupil, byla skupina Harlej, ta přijela s menším zpožděním, které občas potká na silnicích každého z nás. Závěr patřil formaci Debustrolz Mladé Boleslavi. Letos slaví 30. Let svého působení na hudební scéně a do jejího repertoáru patří zvuk motorové pily.

Pár slov na závěr

Závěr festivalu byl, jak se patří, ale co je důležité připomenout je opět poděkování nejen muzikantům za jejich úžasné koncerty, ale hlavně velký dík patří celému týmu v čele s hlavním pořadatelem Zdeňkem Lhotou. Bez jejich nadšení pro skvělou muziku by tady ten festival s domácí atmosférou určitě nebyl. Samozřejmě veliký dík patří všem partnerům festivalu, kteří velmi pomáhají.

Závěrem této reportáže použiji slova, která již byla vyslovená a hovoří za vše!
"Za čtyři ročníky, které jsou již minulostí (už i ten pátý) si zaslouží pořadatelé velkou pochvalu za perfektně připravené zázemí, výběr kapel a v neposlední řadě za velmi dobrou propagaci Hořic v Podkrkonoší."

Aleš Svoboda ­ starosta

"The Legends Rock Fest je pro mě velká srdcovka. Mám rád akce za kterými jsou vidět lidi, co to dělají srdcem a snaží se udělat maximum pro návštěvníky. A přesně taková parta okolo Rock Festu je." Jan " Protheus" Macků, zpěvák Dymytry Nebo úryvek co řekla i zpěvačka Lucka Roubíčková ­ Black Bull: "Máme upřímnou radost, že se festival uchytil a roste, protože to je jen zpětná vazba na pečlivost pořadatelů, kteří nemyslí v první řadě na zisk, ale na muziku, fanoušky a i na nás muzikanty. Péče naprosto luxusní! Zkrátka tady je to bigbítové i obchodní srdce na správném místě! Pro nás určitě jedno z nejoblíbenějších míst kam se rádi vracíme! A publikum? Senzační!"