Posledních pár okamžiků, než kytary zaduní…

ADAPTACE, DISKANT a TIXTIDE trio kapel, které dokázalo to, co se nepodařilo jiným renomovaným kapelám. V sobotní deštivý večer úplně obrátil naruby slova, že lidé na rockovou muziku nechodí. Již předprodej naznačil, že vystoupení těchto kapel nenechá mnoho rockových fanoušků chladnými. I přesto byli všichni mile překvapeni, když se ve 20hod. začal prodej lístků blížit k cifře 800. Jako první před již plný sál nastoupila formace ADAPTACE.

Ač měla nelehký úkol první kapely, zvládla vše na jedničku. V letošním roce slaví ADAPTACE 30let, ale to je na samostatný článek. Pojďme k vystoupení. Kapela naštěstí nechala mimo ROCK POSILOVNU zbožňované i nenáviděné Kabáty a zahrála ze svého bohatého autorského repertoáru řadu věcí. Kapela, která ke svému názvu dává přídomek hard rock, dala i klasické hity od Judas Priest a Deep Purple. Tím se trefila do hardrockové nálady rockového publika tohoto večera. U mikrofonu občas vystřídal Michala Šindeláře kytarový mág a kapelník Míra Poloprudský.

Přichází čas na největší hvězdy večera a to DISKANT.
Na pódium přichází ve složení kapelník kytarista Franta Brunclík, dříve bicí dnes klávesy Láďa Fanta, baskytara Míra Horna a bicí Jarda Hoření. Na začátek vystoupení přišla série nejstarších písní Už na nás pískají, Ruleta, Praha – Košice, Rub a líc... Výborný bubeník Láďa Fanta dnes stojící za klávesy doslova září. Kdybych ho neviděl, tak v některých pasážích jako bych slyšel Johna Lorda z Deep Purple a jeho hamondky. O zpěv se postarala kompletně celá kapela. Přišel na řadu tehdejší projekt Bludiště, kterým se kapela kdysi prezentovala na Bigbítovém festivalu. Bludiště dalo vzpomenout na začátky 80 let, kdy u nás byly v oblibě velké zhudebněné plochy ve stylu Pink Floyd – The Wall. Pak následovaly již populární hity Diskantu z poloviny 80let kdy se u mikrofonu objevil populární Rock n Roll Láďa. Přichází host, kytarový virtuos Zdenek Jančula.

Jeden z mnoha, kdo vyrůstal na hudbě skupiny DISKANT. Sálem zazněly jeho slova - svět měl Hendrixe, my měli Diskant. Večer graduje přichází diskantí Agrometal a s ním Traktorista Véna. Za mikrofonem se ve zpěvu střídají všichni muzikanti. Míra Horna měl na pódiu rovnocenného parťáka v podobě Zdenka Jančuly a tak muzika dostala větší drive a rockovější náboj. Publikum je ve varu a hity Minisukně nebo Já nejsem na baterie zpívá s kapelou celý sál.
Na pódium přivádí Zdenek Jančula své obnovené TIXTIDE tato česká verze IRON MAIDEN dává vzpomenout na další místní legendu HUJER, z které TIX TIDE povstali. Na pódiu je sen mnoha mužů v publiku, stále krásná Kateřina Smutná za mikrofonem a další kráska v Tix Tide se nachází za bicími, Monika Andělová. Zhmotnělý sexappeal v tvrdém metalu. Za kytarou je autor všech skladeb a kapelník již zmíněný Zdenek Jančula.

Kapela sype všechny největší hity éry Hujer - Pás cudnosti, Rock, hitovka Černá růže pro kněžnu, která proslavila tehdejší Hujer i za hranicemi kraje. Kdyby sháněli předkapelu před IRON MAIDEN tak klidně můžou sáhnout po Tix Tide. Večer se dostal do závěrečné fáze, publiku se nechce ani domů. Na tomto večeru omládli o desítky let nejenom posluchači ale i hudebníci na pódiu. Přimlouvám se za zástupy fanoušku DISKANTU ještě přidat nějaké vystoupení a zúročit ty hodiny a dny na zkouškách při přípravě tohoto večera.

http://www.adaptace.net/

http://www.tixtide.czhttp://www.tixtide.cz

(zpracoval Z. Svoboda)