Roxor přivádí Kazatele

19.3.2016 se v UMYSLOVICÍCH koná premiéra a křest nového cd skupiny ROXOR – KAZATEL. S Ondrou Markem o novém cd a nejen o něm. Ahoj Ondro, tak popořadě.
Na svět přivádíte nové cd KAZATEL ... proč ten název?
Název tak nějak vyplynul z okolností. Song Kazatel už nějaký čas hrajeme, fanouškům se líbí a docela se nám podařilo podle něj udělat hezký obal, tedy spíš Jakubovi Ruskovi ,který ho pro nás fantasticky vytvořil. Takže to je asi v kostce k názvu celé, když si poslechneš text ,tak to možná bude jasnější :-)

Ještě pro úplnost a neznalé. V jaké sestavě se točil KAZATEL
Samozřejmě naše už témeř deset let stejná banda - bicí Julda Botoš, basa Roman Matěj Veselý, kytary Dan Reissaus a Michal }Žáža a já zpěv. Nechybí hosté, zpěvačka Lucka Třešňáková, se kterou jsem si střihnul jeden duet, na bicíc si zahostoval Dominik Reissaus a v několika sborech nás podpořil hlasem Martin "Holly" Hollandr. Ten taky v závěrečném songu nahrál kytaru, protože je i zároveň spoluautorem téhle písničky.

Po akustickém albu NA ROZCESTÍ přichází nová deska, kdo je autor hudby, textu a kde jste točili.
Autoři hudby jsme tak nějak všichni, protože songy dáváme dohromady na zkouškách, jen u skladby Tvoje tvář a Než skončí show je autorem právě Martin. Texty jsem obstaral já a jsou tam i dvě skladby staršího data, kde má na svědomí text bývalý bubeník Honza Severa. Točili jsme v jednom malém studiu a svěřili jsme se do uší a rukou Martina "Holly" Hollandra a myslím, že to byl krok správným směrem. Jeho mladé uši a trochu novátorský přístup nás zvukově hodně nakoplnuly, snad to fanoušci ocení. Nám se album hodně líbí po všech stránkách, tak snad to nebude jen náš pocit.

Na Kazateli se objeví jen novinky a autorské věci, nebo i nějaká lety prověřená skladba.
Jak je asi jasné z předchozích odpovědí, je to všechno autorská tvorba, většinou novinky. Sáhli jsme do archívu prodvě starší skladby, jednou z nich je Śašek a královna a tou druhou chceme překvapit na křestu naše skalní fanoušky, takže tu si schováváme opravdu až na sobotu. Ani senam všech skladeb jsme ještě neodtajnili, aby se měli nač těšit :-)

Mezi fans jste už pustili dvě perly z nového cd a to FATA MORGÁNA a TVOJE TVÁŘ a myslím, zdařilé kousky. Jaký byl ohlas?
Tvoje tvář už je přece jen trochu déle prověřený song, ale vzhledem ke zdravotním komplikacím Michala Žáži v loňském roce jsme museli natáčení CD odsunout, takže přišel na řadu až tedˇ. Fata Morgana je čerstvější, ale funguje už naživo taky dobře. Na albu je celkem jedenáct songů, určitě si každý najde ten svůj nejoblíbenější.

Mohou čekat fanoušci k nějaké skladbě v budoucnu i videoklip?
Už jsme si trochu vystříleli prach s klipem TVOJE TVÁŘ , kterému se na Youtube opravdu skvěle daří, ale rozhodně by neměl být poslední z alba Kazatel. Ještě musíme rozmyslet, který bude další.

Křest proběhne v UMYSLOVICÍCH na Nymbursku .UMYSLOVICE a LECIANI to už začíná byt pojem na rockovém světě.
Leciáni jsou neuvěřitelní srdcaři, bojují proti nějakému místnímu nepřejícníkovi už pár let, ale nevzdávají to a my jsme moc rádi, že křest můžeme udělat zrovna v Úmyslovicíh za jejich podpory, jsou to moc fajn přátelé a už se hodně těšíme. Víc takových skvělých pořadatelů v rockovém světě !!

Jako hosty jste si pozvali současnou strmě stoupající hvězdu heavy metalu z Mlade Boleslavi ENOLU GAY a STRATON.
S přáteli z ENOLA GAY jsme už měli tu možnost několikrát vystoupit a byla to vždycky fajn spolupráce, takže jsme rádi , že přijali naše pozvání a STRATON, to je kapitola sama pro sebe.

U STRATONU jde taky o nějaké výjimečné vystoupení.
STRATON je kapela kde fungují naši "mladí", ale protože už dva roky nejsou aktivní, přemluvili jsme je aby si udělali jeden opravdu závěrečný koncert a tak se rozloučí ve velkém stylu.
Rozutekli se do jiných kapel a dalo docela fušku je sehnat takhle dohromady. Ale moc se na to těší a my taky, bude to metalový nářez jak má být !

Pojďme odbočit od ROXORU k dalším tvým projektům. Co TELEGRAF, nerýsuje se taky už nějaké cd?
Musím se přiznat, že jak se ROXOR rozjel tak nějak z kopce, už bohužel na moji letitou srdcovku TELEGRAF zbývá méně a méně času. Pokud vím něco se chystá, ale jestli to bude hned celé CD je ještě trochu nejasné.

A ne mužem opomenout, aby jsi řekl pár slov k ZAJATCUM ČASU. O vystoupení v divadle se bude ještě asi chvíli povídat v kuolarech.
ZAJATCI ČASU, to je fantastický projekt Tomáše "Hansena"Treichla a já jsem moc rád, že u toho můžu být. Je to rocková opera kterou dala parta nadšených muzikantů dohromady tak nějak po chvílích, ale po dvou vyprodaných večerech v divadle v Chlumci nad Cidlinou doufáme, že přibudou i další. Hlavní team je kapela SALIERI, kterou vede právě Tom a pak je spousta dalších postav z různých kapel, já mám roli OSUDU a jednou ze zásadních postav je ČAS v podání Luboše Suchánka z Komunálu. Když fanoušci zapátrají na netu určitě najdou ukázky a pracuje se na live DVD z jednoho představení.

Zpátky k ROXORU. Na co se ještě mohou těšit fanoušci v letošním roce. Připomenu ROCK OF SADSKÁ, to bude asi velký mejdan a dál...
Koncertovat, koncertovat a koncertovat, to je náš cíl, a zatím se poměrně daří. Máme obsazené termíny až do září, ale už se hlásí i další pořadatelé na konec roku a někdo už dokonce chce pojistit termíny na rok 2017. Takže jsme rádi, že se naše muzika pořád líbí a doufáme, že KAZATEL nám v tohle ještě hodně pomůže :-) Termíny festivalů i jednotlivých koncertů najdou zájemci, na Facebooku, našich stránkách nebo Bandzone. Na všechny se samožřejmě moc těšíme.

Na závěr nezbývá popřát ,ať se křest povede a má u posluchačů kladný ohlas
Děkujeme a tešíme se na každého,k do dorazí na náš koncert, nebo si alespoň udělá čas a zabrousí na YouTube , nebo se stane naším fanouškem na Facebooku. Ale naživo, je naživo !!! :D