Cigareta - na špalku kata

Možná neobjevím Ameriku a nenapíšu vůbec nic nového, ale já prostě potřebuji vyjádřit svůj názor. Dost možná to tu nepatří, ale to už nechám na vás. Alkohol a cigareta rozhodně patří k rockové muzice i když při pohledu do tváří členů kapely Rolling Stones by člověka mohlo napadnout, že jejich tváře podobné kůře statného starého dubu by mohly být odstrašujícím příkladem. Na druhé straně kontruji tím, že navzdory všem fyzikálním zákonům, statistikám a poučkám o zdraví, tady stále jsou a žijí a…koncertují. Zákaz kouření, tak jak je postaven, se dotýká především tradičních českých hospod, ale nalejme si čistého vína – týká se i nás rockerů, festivalů, rockových klubů do kterých se investovaly nemalé peníze do vzduchotechniky a nyní jsou celkem k ničemu – no kecal bych, přece jen když změníte odsávání na opačný chod, tak alespoň foukáte na propocená těla fans, což není úplně od věci, jenže k tomuto účelu vzduchotechnika primárně určená není... Ale tady nejde o zákaz jako takový, jde tu o možnost volby a to jak provozovatelů, tak i zákazníků. Jde tu o útok na svobodu podnikání a potažmo na svobodu každého člověka se rozhodnout.

lemmy

 

Tato regulace předpokládá, že lidé jsou tupé stádo blbů, kteří neví, co jim škodí a co zase ne. Vypadá to tak, jako bychom potřebovali dovychovat a napravit vady a zlozvyky, které jsme za život nasbírali. Jako bychom nikdo nebyli schopní rozeznat rizika spojená s nezdravým životem. Pro mne je to urážlivé a věřím, že je to urážlivé pro většinu lidí. Pokud piji alkohol, vím, že to zdravé není a že budu mít kocovinu jako prase – to je ten bezprostřední důsledek a taky vím, že z dlouhodobého hlediska taky nedělám pro své zdraví nic dobrého..ALE…je to moje volba a moje rozhodnutí, stejně tak jako když se přežeru bůčku a i kdybych sežral celé prase, je tomu každému do toho hovno, pokud tím neporušuji zákon..A tady je ten kámen úrazu – ZÁKON…Může být zákon hloupý??Krátkozraký?

dylan


Může být zákon v rozporu s listinou základních práv a svobod?? Jsem si vědom, že by to bylo na širší debatu, ale já tak nějak bytostně cítím a nemusím příliš dlouho přemýšlet, že tady je něco v nepořádku. Vy ne??!! Jsme rockeři a kouříme – jsou i tací, co žijí velice zdravě, ale nepamatuji se, že by tyto tábory měly mezi sebou nějaký problém a to prostě proto, že člověk MĚL právo volby a respektování této volby, ať už jakékoliv, to byla ta výsada – ta svoboda. Pomyslný pohár, zdá se, přetekl. Je to jako když pod kotel přidáváte obrovské polena, které kotel zahřívají a pak najednou přijde malá tříska, která způsobí, že kotel vybuchne…Člověk si pak řekne „Cože, taková maličkost způsobila výbuch ??“..Ne, to nebyla ta tříska, byla to ta řada zákazů, regulací, nařízení, vyhlášek a pak to někdo přepískne. Domino efekt začíná jedním špatným položením kostky.Tak nevím…Cigareta zde je jako symbol svobody a je úplně jedno, zda je škodlivá či nikoliv – o to se nikdo nepře…Prostě to jen vyšlo na to kouření, kdy lidem došla trpělivost..Jsem rocker a budu pít pivo, whisky a budu u toho kouřit a moc rád bych si rozhodoval sám o tom jestli dnes půjdu s přítelkyní na fajn oběd do nekuřácké restaurace nebo půjdu zapařit do pořádné české hospody za svými kamarády rockery na fajn pivo, doutník a cigaretu..Právo volby by měl mít každý kuřák, nekuřák, vegetarián, vegan, prostě kdokoliv..a taky majitel podniku…Ano vím, nenapsal jsem nic nového, ale chci podpořit svobodu v této zemi a chci podpořit všechny ty, co si nenechají líbit úplně všechno…A teď mě klidně zabijte…

richards