SklapFest – koupaliště v Chabařovicích se otřásalo pod přívalem rockové a metalové hudby

V sobotu 22. 6. 2019 se koupaliště v Chabařovicích zaplnilo příznivci rockové a metalové hudby. V tento den se konal již 3. ročník hudebního festivalu SklapFest, který je pojmenovaný podle pořádající kapely Sklap.

Celý festival moderovala Hanka Štrymplová, kterou později doplnil skvělý Jarda "Lemmy" Chalupník. Jako první vystoupila kapela Extáze z Karlových Varů, následovaná kapelou Toxic People ze Šluknovského výběžku. Je to jejich první koncert v nové sestavě. Na bicí se představila Jenny Joey, nejmladší členka kapely, která převzala rázný styl od svého učitele Miloše Meiera. Na kytaru se představil nově Toxic Yetti, který kapelu super doplňuje. Jejich repertoár se skládal z tvrdé muziky, kterou fanoušci odměňovali potleskem. Zazněla skladba „Nic na tom neměň, Face to face, Vykoupej bábu“ a další.

Přesně v 15.00 hodin nastoupila na pódium již legendární kapela Brutus, která účinkuje již úctyhodných 53 let.


Svoje vystoupení začali hitem „ Kdo na to má“ a nemohla chybět „ Destrukce, První polibek, Gorila a Dlažební kostka“. Fandové si užívali a zpívali spolu s kapelou jejich hodinové vystoupení. Po pauze vystoupila mostecká kapela Cumbal, po které následovala hard rock'n'rollová kapela z Prahy Dead Daniels.

A v 19.00 hodin to vypuklo! Na pódium vlétla očekávaná pětičlenná kapela SKLAP, pořádající tento téměř rodinný festival. Skupina již existuje 10 let, 3 roky v novém složení. Repertoár dnešního koncertu se převážně skládal z písní z nového alba s příhodným názvem „Tak co chceš“. Zazněla „Ruleta, Hmyzák, Příběhy, Mejdan…. a jako poslední byla pecka s názvem Vožralej“. V průběhu koncertu proběhl křest tototo alba, kdy kmotrem se stal Libor „Máča“ Matejčík ze skupiny Motorband a Lucka Staňková z nadace Nové háro. Kapela Sklap předala nadaci Nové háro ze svých honorářů šek v hodnotě 22 000,- Kč. Peníze budou použité na výrobu paruky z živých vlasů pro onkologicky nemocné děti. Tleskám, kapela si zaslouží nejen můj obdiv!!! Kapela Sklap poděkovala sponzorům dnešní akce, bez kterých to v dnešní době opravdu nejde – Autokemp Chabařovice, Grafitt, Autodoprava, Ústecký kraj, Pivovar Bakalář a v neposlední řadě Hospůdka Na koupališti. Děkujeme!!!!

Jako poslední kapela dnešního charitativního hudebního festivalu vystoupil Motorband, který tu měl mnoho skalních fandů. Jako první zazněl hit „Temnej vítr“ a nemohly chybět pecky „ Kam jdou, Tvý oči lžou, Král noci, Kde byl bůh“. Fanoušci si vyžádali svým jásotem a tleskáním přídavek, kdy zazněly songy „Relax a Máš to alright“. Úžasná byla kytarová sóla, která vyšvihl Máča a Hans zejména při hitu „Tvý oči lžou“.

Co říct závěrem? Kdo v Chabařovicích byl, tak si sobotní odpoledne musel užívat od začátku do konce. Je to úžasný projekt, který si zaslouží obdiv všech, nejen fanoušků rockové a metalové hudby!

Pro Rockpalace Mária a Pavel Novákovi