Benefit hlásí změnu!!!

Naše bigbítová stálce jménem Benefit vstupuje do nového roku se změnou na postu zpěváka. Nejen o něm jsem hovořil s bubeníkem a leaderem kapely Milanem „Dědkem“.

Ahoj Milane, Benefit vstupuje do 47. sezony po tolika letech bez Dana Horyny, bude to pro Vás veliká změna? Vím, že jste se rozešli v dobrém, přesto je to pro Vás asi citelná ztráta?

Dan prošel Benefitem za dobu jeho existence třikrát a je pravda, že jeho třetí zastávka v kapele trvala bezmála osm let a taková doba se nedá jen tak smazat. Pro Benefit tím samozřejmě začíná další etapa a věřím, že bude stejně dobrá. Jestli to bude ztráta? Takhle bych to nenazýval, spíše změna. Benefitem prošlo za ty roky dost muzikantů, každý z nich přinesl něco svého, něco nového a s každým novým členem přichází většinou i nový impuls, který může kapelu zase posunout. Každým odchodem kapela něco ztrácí, ale zároveň může získat něco nového. Kapela ale nikdy není o jednotlivci, je to o všech muzikantech, kteří ji tvoří. Takže věřím, že i tuhle změnu zvládneme.

Ve vánoční písničce "Tisíc pohledů" jsem registroval nového zpěváka, můžeš našim čtenářům říct kdo jim je a odkud jeho kroky do Benefitu vedly?

Novým zpěvákem Benefitu je od nové sezony Adam Bernau Feit. Mladý nadšenec, který prošel několika klubovými kapelami. Naposledy zpíval s pražskou kapelou DeColt. Písnička „Tisíc pohledů“ je jeho autorským počinem a doufám, že ne posledním. I v tomto směru by měl být pro Benefit přínosem.

Kdo písničky zpívané Danem bude zpívat, bude to u některých z nich i Vláďa Koudelka?

Většinu repertoáru po Danovi bude zpívat Adam, Vláďa si ponechá to svoje.

Můžou se fanoušci těšit, že na letošních Vašich vystoupeních uslyší nějaké starší a oblíbené písničky?

To je pořád stejná veselá písnička. Samozřejmě, přece dodnes hrajeme i starší věc a není jich málo, ale logicky hrajeme i „novinky“ z našich posledních desek. Kapela se vyvíjí a chce se někam posouvat, přijde mi to úplně normální. Není přece možné, aby kapela s takhle dlouhou historií, omílala 46 let pořád dokola dvacet stejných skladeb. To přece není myslitelné. Byla by to cesta do pekel. Asi bychom už vůbec nehráli a většina z nás by už dávno skončila u Chocholouška.

Plánujete pro tento rok i nějaké nové nahrávky, popř i celé album?

Máme to v plánu. V prosinci jsme natočili jednu písničku ve studiu Hostivař v Praze. Máme tu čest být součástí projektu, na kterém se podílí 14 kapel, kromě nás například Harlej, Dymytry, Limetal, Doga, Debustrol, Alkehol, Walda Gang a další. Bohužel zatím nemůžu prozradit více, jenom to, že se fandové mají na co těšit. A na podzim chystáme novou desku, vyjít by měla někdy v říjnu.

Bude se i letos konat společný kemp Vás a Vašich fanoušků v Kolíně-Sendražicích?

Bude. Letos už 3. ročník našeho společného setkání s fanoušky. Proběhne poslední srpnový týden a zase v Kolíně-Sendražicích.

Když jsme se zmínili o novém albu, neuvažujete pro svoje věrné někdy vydat opravdu prehistorické album se skladbami 2005, Jsem dítě 20. Století, Anonymní milenec, Seladon, Zpověď, Budík, Kytara snů….vždyť Benefit, to je pilíř československého bigbítu!

Zatím to v plánu nemáme, ale nikdy neříkej nikdy. Třeba něco vymyslíme k 50. výročí Benefitu.

Milane moc dík za Tvůj čas i ochotu a My všichni se budeme těšit, až Vás uslyšíme. Takže na Benefitu „Čus bigbítus“! Pepíno.