Dead Daniels – značka ostře nabroušeného Rock 'N' Rollu!

Pražská kapela Dead Daniels vznikla v září roku 2009 původně jako kvarteto a jejich první vystoupení se konalo 16. 1. 2010 v pražském klubu Kain. Již na jaře tohoto roku natáčí EP čítající tři songy a doprovázejí známou australskou power - metalovou kapelu Black Majesty na jejich evropském mini-tour. Zajímavostí je, že roku 2012 kapelu kontaktovalo právnické oddělení Jacka Danielse a bylo jim oficiálně zakázano používat jejich design. Přelomový je pro tuhle bandu rok 2013, kdy se sestava ustálila na trio – Tommy Wheeler (kytara, zpěv), David „Géba“ Gebler (basa, zpěv) a Stanley Šmeral (bicí).
V listpadu toho roku kapela vydává dvoj-singl a tím se dostává i do povědomí posluchačů rádia Beat a posléze se vydává na své „Show tour 2014“ čítající 30 zastávek po celé naší zemi. V roce 2015 vydává Dead Daniels podle mě vynikající debutové album Tomahowgh, které produkoval Miloš Dodo Doležal a vychází pod hlavičkou Supraphon.
Na co se ohledně téhle bandy můžeme těšit v tomto roce jsem se se zeptal kytaristy a zpěváka Tommyho Wheelera.

Zdravím Tě....
Ahoj Pepíno a zdravím čtenáře Rockpalace!

Na úvod se Tě chci zeptat, jak vůbec vlastně název vaší kapely vznikl?
Nad lahví jedné nejmenované kořalky z Tennessee, nás po dopití láhve už nic lepšího nenapadlo (smích).

Vaše podle mě výborné debutové album Tomahowgh vyšlo roku 2015. Chystáte nějaké nové nahrávky, popř. album?
Ano, už pracujeme na druhém albu, songy jsou hotové, teď procházejí úpravami, aranžemi a otextováním, takže se snad posluchači brzy dočkají výsledku.

Album vám produkoval Miloš Dodo Doležal, chystáte s ním nadále nějakou spolupráci?
Jasně, s Milošem se nám pracuje dobře a společně makáme i na druhé desce, když něco funguje, proč to měnit. Dodovi navíc neni jedno, co a jak děláme, takže se nás stále snaží posouvat dál. Je to super škola a moc příjemná spolupráce.

13342861 1292043417476915 4692855172162631328 n

V říjnu k nám přijede jedna z nejznámějších australských metalových kapel Black Majesty, s kterými vystoupí i vaše banda. Můžeš našim čtenářům říct kde a kdy to bude a jak se na tohle vystoupení těšíte?
Black Majesty přijedou na podzim do Evropy a jedinou zastávkou v ČR bude pražský klub VAGON a to s námi 4.10.! Těšíme se moc, v roce 2010 jsme s klukama absolvovali 4 koncerty a fungovalo to báječně a dost jsme se skamarádili, což se doufám podepíše na celkové atmosféře zmiňovaného koncertu, takže neváhejte a přijďte si to s námi užít!

Hodně posluchačů přirovnává vaši hudbu stylem i energií k legendárním AC/DC. Souhlasíš s tímto názorem?
Naučili jsme se s tím žít (smích). Psalo se to hodně i v recenzích na naší desku Tomahowgh. Určitě v tom není žádný kalkul, jen prostě rádi hrajeme energickej a špinavej Rock N Roll. Prostě posloucháme ty nejlepší partičky, Motorhead, AC/DC, ale i spostu dalších samosebou! A pokud to z nás někdo cejtí, je to pro nás jenom lichotka.

Na závěr se Tě chci zeptat, zda by jsi měl nějaký vzkaz, adresovaný do řad českých rockových fans?
Nepropadejte depresím a skepci a choďte na muziku! Takovej výplach mozku dobrou a poctivou muzikou, je nejlepší lék na informační masáž a stres z celého týdne! RnR s váma! Howgh.

Nezbývá než Tommymu dát 100% za pravdu a co nejdříve na tuhle výbornou bandu vyrazit, což já určitě udělám a doufám, že Vy také! Takže kamarádi rockeři nezapomeňte, muzika, která zdvihne i mrtvého z hrobu, se jmenuje Dead Daniels!!! Čus bigbítus.

Pro Rockpalace Pepíno Sodomka.
Foto Milan Vobecký a archiv Dead Daniels.

17796594 1606787696002484 3493206004261728206 n