ENOLA GAY - NEJSEM BLÁZEN?

Tahle metalová smečka z Mladé Boleslavi stále překvapuje a nyní třeba novým a pro mne nečekaným cd Nejsem blázen. A nejen o něm dnes budeme povídat s kapelníkem Milanem Kratochvílem. Ahoj, je to jak dlouho? Měsíc, dva, co jsme se viděli na křtu nového cd ROXORU, ale že něco chystáte ani slůvko.
Ahoj, dávali jsme přednost se raději zavřít do zkušebny a pracovat na novém cd než o tom mluvit. Občas jsme se někde zmínili, že bychom letos chtěli vydat novou desku, ale přesný termín jsme nechali otevřený, abychom nebyli omezováni časem a mohli vše v klidu dokončit.

Enola Gay žádné personální změny, pohoda?
Myslím, že se kapela konečně ustálila. Všichni jsme naladění na stejné vlně, rozumíme si po lidské i hudební stránce, něco už jsme spolu odehráli, teď natočili i desku takže snad to tak půjde dál.

Pojďme k cd. Kde jste natáčeli?
Natáčeli jsme ve studiu Hostivař v Praze u Zdeňka Šikýře. A musím dodat, že jsme byli maximálně spokojeni s jeho přístupem a atmosférou natáčení.

Kolik je na albu písní a kdo se hlásí k autorství textu a muziky?
Na album je 7 písní jak se pomalu u nás stává tradicí. Autorství nijak moc neřešíme, bereme to jako kolektivní práci. Hudbu děláme většinou společně a pak k tomu dopíši texty.

Co texty? Řekni mi k nim něco, nejsou zrovna veselé.
V textech se snažíme zachytit realitu života, negativní lidské vlastnosti, emoce, zklamaní a touhy. I když toto téma je nevděčné, nebojíme se ho.

Máš mezi písněmi nějakého svého favorita?
Úplného favorita mezi písněmi nemám, ale pokud bych si měl vybrat tak Nesmíš to vzdát je mi hodně blízká.

Plánujete k nějaké písni videoklip a atack na české hitparády?
Otázka videoklipu je prozatím budoucností. Nyní je album čerstvě na světě tak jsme nad tím zatím neuvažovali, spíše plánujeme podzimní tour. Klip bychom samozřejmě v budoucnu rádi natočili.

Jde o novinky nebo písně už prověřené u publika?
Některé písně jsou známé z posledních koncertů před vydání cd a některé novinkou, které začínáme hrát živě.

CD je nebo bude hmatatelné, nebo jen ve virtuálním formátu mp3?
Nyní dokončujeme práci na bookletu pak hned lis a během pár týdnů by mělo být cd venku ve hmatatelné podobě

Novinku jsem nečekal, protože už na jaře jsem si zaškrtl v kalendáři září - křest cd ve VRUTICI. Proč deska tak brzo nebo křest tak pozdě?
Původně jsme plánovali tradiční podzimní K!Vfest, který spojíme s oslavou 5 let od vzniku kapely. Teď vydáváme nové cd a přišlo nám fajn vše spojit dohromady. Letní festivaly jsou v plném proudu a křest bude krásným dovršením léta.

No nakousli jsme křest v Kropáčově Vrutici. Pojďme na to datum, hosté...
Datum je plánovaný na 10. září od 17. hod. v místním pohostinství v Kropáčově Vrutici. Jako hosté vystoupí kapely Rain, Seven, Silent Session, Hallodrn, Roxor a Self-Defence. Kmotři našeho cd budou Miloš Knor: komik, moderátor, herec (Na stojáka) a Daniela Kostič: Playboy model (dívka měsíce březen 2016), miss zima magazínu EasyRiders. Protože je to pro nás velká událost připravili jsme pro návštěvníky netradiční zpestření večera a to slosovatelné vstupenky o 10 cen a první cena bude elektrická kytara. Takže si myslím, že si celý večer všichni užijeme.

Nevím, jestli to souvisí s novým cd, ale na bandzonu jste zaznamenali nějaký úspěch.
Je pravda, že přidáním nového alba na bandzone jsme zaznamenali velkou návštěvnost a poslechovost skladeb na našem profilu a to nás dostalo na první místo v popularitě kapel na tomto serveru. Máme z toho ohromnou radost, že je veliký zájem a o nové album.

Sezona festivalu - kde vás mužem v dohledné době vidět?
Nejbližší termíny našeho vystoupení jsou 11. června v Turnově na Koza festu 2016, 25. června v Brně v klubu Melodka a vice o koncertech a kapele naleznete na stránkách www.bandzone.cz/enolagay nebo na www.enolag.cz

Dík za rozhovor.