Horizont se svou novinkou "Bravo pane"

Na otázky ohledně nového klipu téhle kapely nám odpovídal Milan Slovák.

Mohl bys popsat proces, jak vznikala nová písnička Bravo pane?
Jako většina našich songů, tak i Bravo pane vzniklo z pera našeho kapelníka Honzi. Máme společně s klukama už takový zažitý proces tvorby, že se vždy donese nějaká kostra songu s textem a stejně to bylo u Bravo pane. Na zkušebně jsme pak do toho dali každý něco svého a zkusili různé varianty. Ty jsme si nahráli, nechali to trochu uležet a nakonec vybrali takovou verzi, která se nám zdála nejlepší a tu teď můžou slyšet i naši fanoušci.

Ze skladby cítím jistou revoltu, proč zrovna toto téma?
Stejně jak máme v Horizontu nějaké procesy, co fungují, tak jsme se za těch téměř 6 roků od mnohých věcí snažili oprostit. Právě v posledním roce došlo k takovým významným (r)evolucím a to přesně symbolizuje i píseň Bravo pane. Řekl bych, že obecně ty songy celkem dobře odráží aktuální náladu v kapele.

Na základě čeho jste se rozhodli, že právě tato píseň si zaslouží videoklip?
I na tohle máme proces (smích). Když vydáváme song, tak jde o věc, která  už minimálně jednu sezónu s námi jezdí po pódiích a baví lidi na festivalech a koncertech. Když sezóna skončí a my ji nějak hodnotíme, zároveň vybíráme i ty nejlepší songy, které mají podle nás potenciál na nějaký ten singl a vytvoříme si plán natáčení a vydávání songů na další sezónu.

Můžeš prozradit, kde se videoklip natáčel a podle čeho jste dané místo vybrali?
Natáčel se ve staré prádelně v Luhačovicích. Toto místo už jsme měli nějakou dobu vytipované a zrovna koncept Bravo pane této lokaci skvěle nahrával.

Jak jste vymýšleli scénář ke klipu?
Scénář jsme jako vždy nevymýšleli my, ale nechali jsme to profíkům z DOMA produkce, kteří jsou nám po boku, co se týče natáčení klipů, už od samého začátku kapely. Režisér a scénárista je Dominik Zbořil, který nám vždy pošle nějaký ten scénář, a my k tomu maximálně dodáme pár poznámek, aby to co nejvíce korelovalo s naší představou a zároveň to pořád mělo úroveň profesionálního klipu, kterou DOMA produkce vždy skvěle zajistí.

Jak probíhalo samotné natáčení videoklipu a bylo to náročné?
Natáčení bývá vždy náročné, protože se s týmem snažíme zvládnout co nejvíce věcí, v co nejkratší čas. Probíhalo přes noc a nachystat vše od elektřiny až po instalaci světel zabralo nemalou chvíli, samotné natáčení už tak náročné nebylo.