Jirka "Sklenda" Sklenář o Rockfest Pohořelice

Jirko, kolikátý ročník letos pořádáš?
Ahoj, rockfest #vPOHO Pohořelice je 16 ročník, ale když k tomu přičtu festivaly v Hrušovanech apod akce je toho až moc. Fakt někde k třiceti a víc.

Dokážeš spočítat kolik kapel už ti „prošlo“ pod rukama?
V podstatě bych musel pátrat daleko do paměti. Spousta kapel co je dnes na vrcholu hrávala v té době za cesťák a dnes je nedokážeme zaplatit. Kapely dělají velké pokroky, světelná technika a show co vozí jsou taky jinde a s tím se to v podstatě dostalo na jinou dimenzi než v roce 2007 kdy jsem s tím začal.

Kapel bylo dost, máš ještě takový ten sen na nějakou kapelu, kterou se ti ještě nepovedlo sehnat?
V podstatě ne! Fesťák, co děláme, je hlavně pro naši zábavu, a na kapely co by jsme mohli chtít prostě nemáme rozpočty. Je to o setkání s lidmi podobného ražení jako pořadatelé. Proč pořadatelé, protože bez týmu neuděláš nic. A náš tým je super. Kdybych měl odpovědět jen na otázku tak bych chtěl udělat Whitesnake(smích)!

A nota bene, jaké si nejvíce ceníš, do dnešního dne?
Cením si Tublatanky. Bylo to od Maťa vždy profesionální a dokázal naplnit sál.
Navíc já spíš hodnotím kapely podle jednání v backstage a reakcí fans. Selfíčko  s jakože plným sálem už umí udělal kdekdo!

Udělal jsi na počátku některé organizační chyby, z kterých ses poučil?
Jasně že udělal. Většina chyb je z toho, jak blbě poskládáš line-up. Chyby jsou i v tom, že uvěříš managementu kapel že nebudou hrát třeba během měsíce do 40km okolo. Oni pak hrají okolo třeba dvakrát do měsíce! Nesmíš jim věřit musíš s tím počítat. Pořád se máš co učit! Vždy tě něco překvapí.

Vzpomínáš si, proč jsi vlastně začal pořádat tyto akce? Chyběla ti v okolí muzika, nebyl jsi spokojený s výběrem kapel?
Jo byla to normální velká narozeninová akce ke 40tinám a dopadlo to takto. Stejně vznikl i festival v Pohořelicích. Velká párty kluků co jede 16 let. Prostě na jižní Moravě se žije.

Jakou hudbu ty vůbec preferuješ, kdo patří k tvým oblíbencům?
Vyrůstal jsem na Iron Maiden, Deep Purple, Judas Priest, Accept, Saxon, Whitesnake Def Leppard, Ozzym a v podstatě pořád točím tyhle černé kotouče na svém gramofonu! Rád objevím další věci jako Gotthard, Battle Beast a spoustu muziky kterou chodím objevovat na Masters Of Rock.

hlavicka fb

Máš čas poslouchat muziku, a pokud ano tak nejraději kde a na čem?
Poslouchám ji všude, doma, v práci, na motorce, v autě prostě pořád. Doma točím gramec, youtube, a hlavně teď spotify. Musím se přiznat je to vesměs jen muzika zahraniční.

Sleduješ české hudební dění okolo sebe? Kdo tě v poslední době nejvíce nadchnul?
Mně nadchnul, jo tak to je pekelná otázka. Díky festivalu mi chodí moc demo nebo promo cd kapel. První, co chci vidět je YouTube z koncertu, protože nahrávka a živé vystupování je sakra rozdíl. Líbí se mi, kam posunuli svoji show kluci z Dymytry  nebo třeba  Gate Crasher.

Pojďme do letošního roku, takže kde kdy a kdo tam bude? Jak velký areál lidičky čeká?
Bude to 7.9.2024 opět v areálu za Pohořelicemi směr Znojmo. Ten areál je prověřený a pořád ho tak nějak upravujeme. Letos jsme vzali naše kamarády a legendy co chceme vidět. Line-up je

HARLEJ, ALEŠ BRICHTA, ALKEHOL, DOGMA ART, DEBUSTROL, RIMORTIS , DOGA, a HEJTMAN.

Areál je cca pro 2500 lidí ale zvětšujeme nebo zmenšujeme dle předprodeje. Atmosféra je rozhodující, a hlavně bez front na pivo. To se nám poslední dobou daří.

Máš tam nějaké stálice, co se týče fanoušků? Myslím ty, kteří jezdí rok co rok?
Já si myslím, že tam jezdí pořád stejné skupiny fanoušků a to je moc dobře. Rostou už 16.let s námi.

Kdyby nebyli s námi, nemusíme to dělat, hrozně rád je potkávám.

Co občerstvení?
Jako nikdy se nezavděčíš všem!! Ale vždycky se najíš dáš si kafe, ale hlavně se snažíme udělat bar tak aby nebyla fronta. To totiž na akcích nesnáším!! Jít na festival stát ve frontě na pivo a nevidět na kapely je opravdu opruz. Proto i když je malá fronta vždy vidíš na stage.

Je možné už zakoupit vstupenky, popř. kde?
Už dlouho spolupracujeme s Ticketportal a tam si koupíš vstupenky. Dokonce teď končí první vlna levnějších vstupenek. Podle toho, jak se to prodává to vypadá na další skvělí ročník! Těšíme se, protože nám přijde line-up našlapaný. Jasně je pravda, že tito kapely vidíš všude, ale atmoška #vPOHO je jen naše.

Můžou se někde lidé dočíst více informací, popř. v kolik jaká která kapela začíná?
Všechno najdou na www.rockfestvpoho.cz ale daleko více to žije na fb https://www.facebook.com/RockfestPohorelice tam soutěžíme o vstupenky a víc se tam diskutuje.

Tradice na závěr, co vzkážeš naší milé čtenářské obci a jaký tvůj nejoblíbenější klípek jim doporučíš, ať ho tady pustíme?
Co vzkázat!! Žijte, užívejte, bavte se život je krátký a bez kamarádů, rodiny je to nuda. Když je nuda proteče ti tak rychle mezi prsty že si ani nevšimneš.

Doporučím ti klípek mé oblíbené kapely Gate Crasher který se nahrával přímo v našem areálu v Pohořelicích.