LIBERECKÝ ROCK PUB SE OTŘÁSL V ZÁKLADECH

6.2.2016 zde proběhl křest druhého cd skupiny RAIN LABYRINT . Frontman a kapelník Honza Kvapil si pozval za kmotry turnovské SILENT SESION v čele s Honzou Hlužem a nestora českého hardrocku Dana Zepellina Horynu s MERLINEM. Pro své fans a kmotry si RAIN připravil několik překvapení. Jako první vydal při příležitosti křtu ep s novo písní, které si zde bylo možno za symbolickou cenu koupit. V limitovane edici připravil vkusné hrníčky i speciální křtící pro kmotry.
Útulný rock pub se začal zaplňovat už hodinu před akcí a v 20.00hod byla naplněna celá kapacita Rock pubu. Jako první se na pódiu objevili turnovští SILLENT SESSION .Málo kdy se stává, aby se při prvních taktech zaplnilo místo před pódiem, ale zde tomu tak bylo. Již při prvních přesných úderech Jandurových bicích před pódiem bylo plno.

Diváci obdivovali výkon Honzy Hlužeho a muzikanti z ostatních kapel sledovali bezchybnou hru Leoše Gerlicha. Zdárně jim sekundoval Honza Mykiska. Trochu jim ublížil zvuk ale přivedli diváky do varu a mohl nastoupit RAIN.
Po úvodní písni si pozval na pódium Honza Kvapil kmotry Honzu Hlužeho a Dana Horynu a slavnostně pokřtili nové cd LABYRINT.
Po slavnostním ceremoniálu a gratulacích se mikrofonu chopili oba Honzové a dali duet z nového cd píseň TISÍC TVÁŘÍ. Poté vystřídal za mikrofonem Honzu Hlužeho Dan Horyna a přišel čas na duet starší věci VZPOMÍNKY společná píseň by se měla objevit na příští desce RAINU.
Kdo si myslel , že všechna překvapení byla vyčerpána, byl na omylu. Došlo k vyměně za nástroji a za bicí usedl bývalí hráč RAINU Pedro a za ovací publika dali jednu starší věc.
V dalším pokračování vystoupení RAINU došlo jak na novinky, tak i na historické písně, které dnes už není možné na obvyklých vystoupeních slyšet. Publikum nechtělo své oblíbence pustit z pódia a tak RAIN několikrát přidával.
Přišel čas pro hlavního hedlainera a to MERLIN. Již první píseň byla pro mne překvapením. Benefit ,kde DAN také zpívá ,začíná své vystoupení skladbou MERLINU NEVADA . Zde jako první zazněla TĚŽKÉ JSOU NÁVRATY DOMU z dílny skupiny VITACIT ,kde DAN také působil a kde ho v brzké době opět uvidíme. Řada přišla na hity z alb NEVADA a TIBET. Dan se obklopil muzikanty neméně o jednu generaci mladšími a bylo to znát . Písně dostaly nový náboj a svojí premiéru zde měly i nové písně z připravovaného alba , které vyjde v květnu. Dan Horyna, ač za večer patřil k nejstarším na pódiu, ukázal profesionální výkon a jeho jevištní pohyb a neklid nenechal nikoho chladným.

Křest se vydařil a nové cd skupiny RAIN si můžete koupit na kterémkoliv vystoupení RAINU třeba už 19.2.2016 v Čisté u MLADÉ BOLESLAVI ,kde vystoupí na prvním koncertě letošního roku skupiny KOMUNÁL spolu s PIRANHOU a LUBOŠEM ODHÁNĚLEM a také v našem Rockpalaci v MP3 ke stažení a odbornou recenzi Jana Holého.