ZPOVĚĎ JANA LICHTENBERGA KAPELNÍKA THE MYNE!

Asi před rokem jsem v Plzni narazil na Jana v jednom malém klubu a vzhledem k tomu, že měl futrál s kytarou, poslechl jsem si jeho tvorbu na jeho youtube kanálu a velice mne zaujala! Žil celkem dlouho i za velkou louží v USA, kde taky zúročil svůj hudební um a talent. Jan patří k muzikantům, kteří opravdu umí a poslechnete-li si jeho tvorbu, vtáhne vás do svých pocitů. Tenhle člověk mne zaujal nejen muzikou, ale i svou kreativitou. Sám si i tvoří obrazový materiál ke svým songům, v kterých i sám účinkuje a hraje na všechny nástroje. Jan je rozhodně perfekcionista velkého formátu a myslím si, že má rozhodně co říci svojí tvorbou a svou muzikantskou pílí. A tak jsem ho pro vás zpovídal, protože si myslím, že The Myne mají rozhodně co nabídnout a jistě si brzy vydobydou své místo na rockové scéně.

Jak vznikl název pro tuhle kapelu?
Když došlo na to, jak se tohle sdružení bude jmenovat, věděl jsem, že by se to nemělo jmenovat "Mr. YANN", čili "M. Y." NE, - což dává dohromady stručné a snadno zapamatovatelné jméno, které se může přečíst jak česky, tak i anglicky. Pokud se přečte anglicky, bude to znít jako "mine", a čtenář má možnost si vybrat - "moje" (jako "moje kapela") nebo "důl" (na písničky třeba), popřípadě "mina" - (tyjo, tak to je teda "bomba")... Ať si to každý přebere jak chce, pro nás by mělo být podstatné to, že je to snadno zapamatovatelné...

Takže to má opodstatněný význam?
Jó, že je to důl, že ty moje šuplíky se dají vydolovat, protože tam je spousta písniček a hlavně mi šlo o to, když jsem přemýšlel vážněji, že je dobrý mít velice stručný zapamatovatelný název, takže The Myne; a jelikož internetová doména byla volná, tak máme www.themyne.com, kde jsou informace o kapele, termíny vystoupení a odkazy na youtube apod. a vymyslel jsem i logo, což je trojúhelník naruby, což nemá naznačovat Pink Floyd, protože my rozhodně nejsme jako Pink Floyd, možná tu a tam nějakej prvek, protože můj kytarový vzor č.1 je David Gilmour ale těch vlivů je víc, Já sem vyrostl na Beatles a od nich jsem šel k Led Zeppelin a všemu co bylo k mání.. :)

Kapelu The Myne si ale postavil, teď někdy?
Ano, je to celkem nové. Kapelu jsem založil s Mildou (Miloslav Milda Šlesinger), ale Já sem nechtěl kapelu bez bubeníka, klávesáka a tak jsme nejdřív udělali takový folktrio ještě s mojí manželkou Petronilou, která zpívala vocály a chrastila... ale to nemělo dlouhý trvání, prostě to nebylo to, co jsem chtěl dělat. Já sem chtěl bigbít a to tam nebylo, používal jsem samply, aby tam ten rytmus jel. Takže takto vznikala kapela The Myne a po nějakém čase šla spát. Mezi tím jsem odjel pracovně, a když jsem se vrátil, tak mi kamarád nabádal, abych u něj v Hospůdce U mrtvýho kostelníka zahrál a tam se to nějak stalo, z čehož jsem sám překvapený. Vše se to událo během asi tří měsíců.
Nejdřív jsem si tam zahrál sám a lidem se to líbilo a sklidil jsem velký úspěch, a že tedy půjdu zahrát znova, tak jsem oslovil Mildu basáka, s kterým jsem mohl počítat, a v té době jsem potkal v hudebninách u Mikeše Adama, který se tam ptal po zkušebně, kde by mohl cvičit na bicí a tím se započala spolupráce s bubeníkem.
Což mělo opět úspěch U mrtvého kostelníka, tak sem si říkal, zkusíme nějakou kapelu a asi po týdnu mi volal Zdeněk Konečný, klávesista, který hraje s Mildou, jestli nepotřebuju klávesáka (smích) a tak jsme do toho šli :)naplno a kapela byla kompletní!
V tom momentě jsem to začal brát vážně, odehrálo se pár kšeftů a přišel první problém v podobě bubeníka, který se ale celkem rychle vyřešil a dnes je již post bubeníka vyřešen a The Myne je kompletní!

Děkuji Honzo a přeji hodně úspěchu!

Sledujte The Myne na
http://themyne.com
https://www.facebook.com/The-Myne-739131692798621/?fref=ts
https://www.youtube.com/channel/UC_Wj7aE9MOxGGdjzhhM8p0A
http://bandzone.cz/_78769

Carlos Sanchez