Kapela zakázanÝovoce uctila památku Johna Lennona novou písní a videoklipem

V den 39. výročí smrti Johna Lennona představilo zakázanÝovoce pilotní singl „Za naše sny“ z připravovaného alba. To vyjde v první polovině příštího roku a kapela si ho nadělí k patnáctým narozeninám.

V novém videoklipu ztvárnili muzikanti speciální vojenskou jednotku, která se ocitla ve válečném konfliktu. Píseň je ovšem odkazem na mírové hnutí jednoho z legendárních „brouků“, které vzniklo už před půl stoletím. Zpěvák Yaris k tomu dodává: „Píseň má dvě poselství. Není jen o aktuálních válkách ve světě, což je téma, které se nás jako země aktivní v určitých mezinárodních organizacích blízce dotýká, ale je také metaforou obyčejných rozepří mezi lidmi. Možná někomu pomůže uzavřít staré sváry a nadechnout se do nových dnů tak jako mě.“

01 Natáčení videoklipu zakázanÝovoce Za naše sny

V klipu se objevuje i legendární Lennonova zeď v Praze, která před měsícem dostala novou tvář a stala se oficiální venkovní galerií.

V roce 2020 oslaví zakázanÝovoce 15 let existence a kromě nové desky potěší své fanoušky i rozsáhlým koncertním turné. To odstartuje letními festivaly a protáhne se až do podzimu, kde se připravuje větší klubové turné se spřátelenou kapelou Jaksi Taksi.

Odkaz na klip: www.youtube.com/watch?v=c28zv4JE1P4&list=PL6905BCFB22D5F1B8&index=2&t=0s

www.zakazanYovoce.cz
www.facebook.com/zakazanYovoce
www.youtube.com/zakazanYovoce